poster

Chaplin lepičem tapet

 • anglický

  Work

 • anglický

  Charlie the Decorator

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 31 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Kamera:

Roland Totheroh

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)
 • fantomas19
  ****

  Work - Charlie Chaplin lepičom tapiet - Charlie Chaplin ako asistent tiranského šéfa (Charles Inslee) prichádza s náradím ku klientovi lepiť tapety. Už strastiplná cesta dáva tušiť, že Charlie je bezproblémovým otrokom. Náradie na jeden raz prenesie do domu a s elánom pustí do práce. Čoskoro ho okrem práce zaujme aj dcéra domáceho páru (Edna Purviance). Tajný milenec (Leo White) domácej pani (Marta Golden) sa pripletie robotníkom do cesty a spolu s domácim pánom (Billy Armstrong) rozohrajú zopár situačných komických scén.(11.4.2012)

 • Autogram
  ***

  Určite aj Pat a Mat by vytapetovali a vymaľovali lepšie ako tá dvojica majstra a jeho otroka Chaplina, a tiež by pripravili lepšie raňajky, ako pani domáca. Ale tie prechody popred rozbehnutý vlak alebo pád do úzkeho kanála boli veľmi autentické. Film je, bohužiaľ, trochu dlhší, takže gagy sú veľmi rozriedené, plynie to dosť pomaly a skončí, keď sa to najlepšie rozbehne formou štýlovej bitky.(28.3.2019)

 • Pohrobek
  ***

  Tento filmek jsem viděl ve dvou verzích - obě vysílala ČT a obě pod názvem Chaplin lepičem tapet. - Komentář k první verzi - Podivná chaplinovka - je totiž doprovázena mluveným komentářem, přičemž onen hlas jako by z československého filmového týdeníku vypadl. Doufám, že je to jen problém verze, která se prostřednictvím České televize dostala ke mně. Jinak se jedná jednak o příběh rodinky s poněkud rozdurděným otcem a za druhé o Chaplina jako tapetářského učně, jenž prachsprostě využíván svým mistrem směřuje do oné rodinky, aby zde předvedl své tapetářské umění. Délka: něco kolem deseti minut. Hodnocení - dvě hvězdičky. Komentář k druhé verzi. Klasická chaplinovka, "samozřejmě" bez komentáře. Délka kolem 20 minut. V prvních dvou minutách je shrnut obsah první verze - zkrácená Charlieho pouť a příchod do rodinky. Dále je podrobně rozebráno, jak probíhalo Charlieho působení v domě a jak se projevoval jako tapetář. Docela dobré gagy s pomazáváním hlavy svého šéfa lepidlem a vůbec rozpustilým stylem tapetování. Hodnocení - tři hvězdičky.(21.7.2005)

 • everlong
  *****

  jedna z nejlepších Chaplinových grotesek tohoto období, myslím, že si Edna příště raději vytapetuje sama: protože právě scény, kdy se Chaplin vrhá do práce jsou opravdu skvostné. DÁLE HRAJÍ: Charles Insley (His Boss) Billy Armstrong (Householder) Marta Golden (His Wife) Leo White (Gentleman Caller) Paddy McGuire (Hod Carrier)(5.10.2009)

 • filmmovier
  ****

  Výtečná groteska se spoustou výtečných momentů, klasická chaplinovka a jedna z těch nejranějších, které opravdu stojí za to. Začátek je pozvolný, ale postupně to graduje a je to fakt výborná záležitost, konec už je opravdu parádní. I mně tady vadila Edna (nikoliv poprvé). Lepiče tapet rozhodně doporučuji, jedna z Charlieho nejzábavnějších krátkých záležitostí. 80%:(2.4.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace