poster

Chaplin lepičem tapet

 • anglický

  Work

 • anglický

  Charlie the Decorator

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1915, 31 min

Režie:

Charles Chaplin

Scénář:

Charles Chaplin

Kamera:

Roland Totheroh

Střih:

Charles Chaplin
(další profese)
 • Pohrobek
  ***

  Tento filmek jsem viděl ve dvou verzích - obě vysílala ČT a obě pod názvem Chaplin lepičem tapet. - Komentář k první verzi - Podivná chaplinovka - je totiž doprovázena mluveným komentářem, přičemž onen hlas jako by z československého filmového týdeníku vypadl. Doufám, že je to jen problém verze, která se prostřednictvím České televize dostala ke mně. Jinak se jedná jednak o příběh rodinky s poněkud rozdurděným otcem a za druhé o Chaplina jako tapetářského učně, jenž prachsprostě využíván svým mistrem směřuje do oné rodinky, aby zde předvedl své tapetářské umění. Délka: něco kolem deseti minut. Hodnocení - dvě hvězdičky. Komentář k druhé verzi. Klasická chaplinovka, "samozřejmě" bez komentáře. Délka kolem 20 minut. V prvních dvou minutách je shrnut obsah první verze - zkrácená Charlieho pouť a příchod do rodinky. Dále je podrobně rozebráno, jak probíhalo Charlieho působení v domě a jak se projevoval jako tapetář. Docela dobré gagy s pomazáváním hlavy svého šéfa lepidlem a vůbec rozpustilým stylem tapetování. Hodnocení - tři hvězdičky.(21.7.2005)

 • filmmovier
  ****

  Výtečná groteska se spoustou výtečných momentů, klasická chaplinovka a jedna z těch nejranějších, které opravdu stojí za to. Začátek je pozvolný, ale postupně to graduje a je to fakt výborná záležitost, konec už je opravdu parádní. I mně tady vadila Edna (nikoliv poprvé). Lepiče tapet rozhodně doporučuji, jedna z Charlieho nejzábavnějších krátkých záležitostí. 80%:(2.4.2018)

 • everlong
  *****

  jedna z nejlepších Chaplinových grotesek tohoto období, myslím, že si Edna příště raději vytapetuje sama: protože právě scény, kdy se Chaplin vrhá do práce jsou opravdu skvostné. DÁLE HRAJÍ: Charles Insley (His Boss) Billy Armstrong (Householder) Marta Golden (His Wife) Leo White (Gentleman Caller) Paddy McGuire (Hod Carrier)(5.10.2009)

 • cheyene
  ***

  Některé momenty stály za to, zejména ke konci se groteska stává zábavnější. Úsměvná byla rozhodně "šermířská" scénka se štětkou na lepidlo.(24.3.2017)

 • fantomas19
  ****

  Work - Charlie Chaplin lepičom tapiet - Charlie Chaplin ako asistent tiranského šéfa (Charles Inslee) prichádza s náradím ku klientovi lepiť tapety. Už strastiplná cesta dáva tušiť, že Charlie je bezproblémovým otrokom. Náradie na jeden raz prenesie do domu a s elánom pustí do práce. Čoskoro ho okrem práce zaujme aj dcéra domáceho páru (Edna Purviance). Tajný milenec (Leo White) domácej pani (Marta Golden) sa pripletie robotníkom do cesty a spolu s domácim pánom (Billy Armstrong) rozohrajú zopár situačných komických scén.(11.4.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace