poster

Paměť stromů (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2003, 4 h 30 min (Minutáž: 15x18 min)

Scénář:

Bedřich Ludvík

Kamera:

Josef Nekvasil

Hrají:

Luděk Munzar
(další profese)
 • LadyRainier
  ****

  Na tenhle seriál jsem narazila ještě na střední škole naprosto náhodou a strašně se mi líbilo, jak to pan Munzar vypráví ...Tady jsem ho začala mít ráda, tehdy vlastně jeho hlas (dnes vím, že nejen pro něj, je hoden obdivu) .. Navíc miluju přírodu a úvodní písnička se mi zdá skvělá ...Myslím, že lidi buď tenhle cyklus milují nebo nenávidí ...protože buď mu dáte 4 nebo 1 hvězdu (většinou) ...Když mám občas splín ...tak si ho pouštím ...Pro klid duše .-)(12.11.2015)

 • deac
  ***

  Vezmu-li v potaz svůj intimní vztah ke stromům, nemohu hodnotit jinak. Ve vyšším hodnocení mi brání chorobné ambice pana Ludvíka oslovit populaci i jako folkový zpěvák, a zároveň i jakási neupřímnost, kterou na mě působí místy až přehnaně patetický projev pana Munzara. Ty rušivé akční scény během přesunů helikoptérou si taky mohli tvůrci odpustit.(27.11.2013)

 • adams89
  *****

  Tak tohle je prosím pěkně dokument s velkým D. Dost možná by v mém hodnocení předčil i leckteré válečné, na které také jinak nedám dopustit. A čím je tak vyjímečný? Člověk při jeho sledování absolutně zapomene na tu dnešní uspěchanou dobu plnou chaosu a techniky a skvěle si zarelaxuje pohledem na naši nádhernou přírodu. Luděk Munzar nejenom že je skvělým hercem, on i výborně vypráví. Jeho poučný přednes jistě každého zahřeje na duši. A opomenout nemohu téměř dokonalou ustřední píseň Bedřicha Ludvíka "Stromy", která je takovou tou pomyslnou třešničkou na dortu.100%(26.6.2007)

 • Kovaja
  *****

  Od rozhleden uplynuly 4 roky a Munzar-Ludvík se opet pustili do toulek po vlasti aby nam tentokrat predstavily jake skvostné stromy se nachazejí na nasem uzemí a pridali nepostradatelné príbehy a povestí o stromech které nam predstaví.A pan ludvík pridal další skvelou totulní písen "Být jako on,nemyslet na dejiny......"(20.2.2008)

 • Leonora
  ****

  K tomuto cyklu mám zcela stejný komentář jako k ostatním, takže vlastně pouze kopíruju ze Zpět k pramenům: Dodatečně a s odstupem let odebírám hvězdičku za ten dementní a příšerně zpívaný hit, který cyklus provází. To je ostatně tragedie u všech páně Munzarových a spol. chvályhodných počinů tohoto typu. Munzar svým způsobem navazuje na Čáslavského, který ovšem díky své orientaci na pamětníky zákonitě nemohl zaujmout širší spektrum diváků. Na Munzara pak zase navazuje Cílek se svým novátorským pohledem na krajiny kulturní. Už si jenom dovolím malou poznámku k těm, kteří tento a ostatní tyhle pořady poslali do horoucích pekel: Každý, kdo nechápe význam vychovávání národa ke vztahu k přírodě a pamětihodnostem je NAPROSTÝ křupan a v zájmu civilizace by se raději neměl množit...(4.10.2011)

 • - Samotné natáčení probíhalo na přelomu května a června roku 2002 a trvalo zhruba 30 dnů. (Stocki)

 • - Od 28. května do 8. června se natáčelo s panem Munzarem. (Stocki)

 • - Podle sepsaných podkladů od Marie Hruškové – bývalé to profesorky gymnázia v pražské Štěpánské ulici, kde mj. učila i budoucího režiséra Hřebejka či scenáristu Jarchovského, napsal B. Ludvík v létě roku 2001 v jihočeských Netolicích všech patnáct dílů, v listopadu byly scénáře připraveny k samotnému natáčení (Stocki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace