Kosí bratři

Animovaný / Rodinný
Československo, 1980, 1 h 42 min (Minutáž: 7–8 min)

Epizody(13)

Josef a Václav, tak se ti dva kamarádi jmenují. Nejsou to kluci, jak by se na první pohled zdálo, ale dva povedení ptáci kosáci – prostě kosí bratři. Oba dva spolu zažívají spoustu dobrodružství – vydají se na pouť, s krtkem se pustí do stavby metra, vydají se do ZOO, a dokonce vykonají i dobrý skutek. (Česká televize)

Recenze uživatele Karlos80 k tomuto seriálu (1)

Kosí bratři (1980)

Tehdejší večerníček který šel tenkrát tak trochu mimo mně. A divíte se? Při té tehdejší záplavě jiných a leckdy o to více mimořádně zdařilejších seriálu asi ani moc ne že?Jinak určitě krásně nás tímto seriálem tenkrát provázel hlas Stanislava Fišera. A to byl u těchto a podobných filmů opravdu základ. Dobrý dabing-celkem úspěšný večerníček. Ani se člověku nechce věřit že už je tento 13. dílný seriál starý více jak pětadvacet let, kdy nás kosáci Josef a Václav obšťastňovali svými neuvěřitelnými příhodami. Jako například když se vydali do Zoo. Ještě pak tuším v roce 1982 bylo natočeno pokračování pod názvem "Kosí bratři a větrný kohout", opět třinácti dílné. Takový lepší průměr 3,5/5. ()