poster

Kosí bratři (TV seriál)

Animovaný / Rodinný

Československo, 1980, 1 h 42 min (Minutáž: 7–8 min)

Režie:

Garik Seko
(další profese)
 • Matematicka
  ****

  Příjemný večerníčkový seriál o dvou kosích bratrech, kteří drží za všech okolností při sobě a létají jen, když je to nezbytně nutné :-) Příhody ničím neoslní, ale také neurazí. Příjemná, byť méně výrazná klasika. Nelíbil se nám pouze díl "Jak si namalovali čerta". Cca 70 %. Zajímavé komentáře: Karlos80, Ded@M@tes.(21.7.2014)

 • Karlos80
  ***

  Tehdejší večerníček který šel tenkrát tak trochu mimo mně. A divíte se? Při té tehdejší záplavě jiných a leckdy o to více mimořádně zdařilejších seriálu asi ani moc ne že?Jinak určitě krásně nás tímto seriálem tenkrát provázel hlas Stanislava Fišera. A to byl u těchto a podobných filmů opravdu základ. Dobrý dabing-celkem úspěšný večerníček. Ani se člověku nechce věřit že už je tento 13. dílný seriál starý více jak pětadvacet let, kdy nás kosáci Josef a Václav obšťastňovali svými neuvěřitelnými příhodami. Jako například když se vydali do Zoo. Ještě pak tuším v roce 1982 bylo natočeno pokračování pod názvem "Kosí bratři a větrný kohout", opět třinácti dílné. Takový lepší průměr 3,5/5.(10.10.2006)

 • Kontryhelka
  odpad!

  Tenhle večerníček se mi vždycky hnusil. Jak jsem měla večerníčky ráda, tak tenhle pro mně byl vždycky hnusný. Nepovedený a nevím,co tím tvůrci chtěli říct. Kosáci se chovali jako blbci a ty jejich bouřky na hlavách, no fakt děsný. Dost mně to mrzelo, na večerníčky jsem se těšila ale na tohle se nedalo koukat.(30.12.2018)

 • kulyk
  **

  Přímý popud k tomu, abych se již jako čtyřletý u dědečka na pavlači zdokonaloval ve střelbě ze vzduchové pušky značky Slavia, vzor 618, zalamovací pístová hlaveň, ráže 4,5mm. Kosím je, bratři! Pitomečkové s kšiltovkou a baretem mi k srdci nikdy nepřirostli, byť jsem zmíněné pokrývky na šešulkách odpravených pernatců nenacházel. Asi je stihla ukrást naše kočka, byla u padlých vždy první a když zahlédla, jak vycházím se svou milovanou medvědobijkou na ochoz, započala mocně slinit, mrskat ohonem a samou radostí si cvrnkla do kožichu. Měl jsem jí rád. Snad proto jsem jí v době nedostatku polétavých terčů jedno očíčko ponechal. Což o sobě nemohly tvrdit nejen mačiččky ze sousedství, ale ani ta otravná paní, co na mě jednou zkoušela žalovat u oblastního pomocníka VB, že jí sestřeluji tulipány. Dožila ve tmě, baba!(3.12.2013)

 • Ded@M@tes
  ****

  Večerníček o dvou kosácích. Kos s červenou kšiltovkou a modrou rádiovku s bílou bambulí se jen tak nevidí. / Viděné epizody *13.dílů / Zhlédnuté vše ( Hodnocení: 7/10 )(17.5.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace