poster

Princové a princezny

 • Francie

  Princes et princesses

Animovaný / Rodinný

Francie, 2000, 70 min

Režie:

Michel Ocelot
(další profese)
 • Rosana
  *****

  Nádherné pohádky, jemně vyprávěné, bez násilí a brutality. Animace dokonalá! V jednoduchosti je krása.(11.9.2008)

 • gudaulin
  *****

  Michel Ocelot se už řadu let pokouší vytvořit protiváhu americké animované produkce v duchu mainstreamové popkultury a vycházející z klasické disneyovské grotesky. Víceméně se mu to daří, ovšem s tím, že z komerčního hlediska jsou pochopitelně jeho výsledky limitované. Tehnle kousek považuji za Ocelotův majstrštyk - nejoriginálnější, myšlenkově nejhutnější a výtvarně nejpozoruhodnější. Plošková siluetová animace je, víc než kterýkoli jiný Ocelotův film, inspirovaná dílem Němky Lotte Reiniger. Film, který pomáhá rozvíjet fantazii a poetiku všech, kteří se nechtějí spokojit se stokrát viděným. S tímhle filmem budou mít ovšem problém všichni, kteří vyrostli na Gumídcích nebo želvách ninja a stačí jim to. Celkový dojem: 95 %. Snímeček pro fajnšmekry. Dobrý český dabing.(19.5.2008)

 • Jinny
  ***

  Divná animace, nevyrovnané příběhy a ujetá (míněno záporně) atmosféra.(6.1.2005)

 • bufanda8
  *****

  Mmmmm...jak dobrý fík... Pěkná pohádka...(21.3.2009)

 • hyena1
  *****

  Rozhodne neobvykle dilko... Velmi originalni, jak po dejove strance, tak po te animacni. Kazdy ze samostatnych pribehu obsahuje presne to, co ma pohadka obsahovat, a dohromady vytvari genialni filmarsky pocin.(29.12.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace