Reklama

Reklama

Pat a Mat: Porucha

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
Československo, 1985, 9 min

Režie:

Lubomír Beneš

Obsahy(1)

Pat sleduje v televízií napínavé futbalové stretnutie, ale začne sa mu kaziť obraz a zvuk. Na pomoc si zavolá Mata a strašne ho prosí o pomoc pri odstránení poruchy. Pat nešťastne ostáva u televízneho prijímača a Mat sa odoberie na strechu pokúsiť sa niečo urobiť s anténou. (pravo)

Recenze (29)

otík 

všechny recenze uživatele

Úvod televizního fotbalového zápasu obstará svým komentářem Karol Polák s útočícím Šulekem, jenže pak přijde porucha obrazu a Pat je celý nesvůj. Mat se mu snaží pomoct montováním antény, jenže televize stále neposlouchá. A ruský styl opravy mlátit do televize také nepomáhá. Pak přijde Mat s geniálním nápadem - pustí rádio a sám s loutkami hraje v bedně od televize fotbal. A to byl počátek českého kalča. :-) Jinak díl nic extra. ()

_Berunka_ 

všechny recenze uživatele

V plné polní jsou nám opět představeni Pat a Mat, borci v akci. Tentokrát je v televizi přenos důležitého fotbalového utkání, jenže co čert nechtěl, zlobí anténa. Obětavý Mat se s vervou pouští do oprav. Ale i mistr tesař se někdy utne a moc se mu nedaří. Co je horší...Pat se z nenadálé situace dostává do varu a nervózně pobíhá po pokoji, divže si infarkt neužene. Jak scénka dopadne se přesvědčte sami...Tolikrát mi v mysli proběhla myšlenka...Proč jen tato scénka patří mezi mé nejoblíbenější? Nyní přicházím s jednoduchým vysvětlením. Stejný tyjátr se totiž děje při sledování fotbalu u nás pouze s rozdílem, že na střechu lítám já:-) ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Titul "Porucha" je súčasťou československého krátkometrážneho, večerníčkového, animovaného seriálu "Pat a Mat". Je to v poradí dvadsiata ôsma epizóda. Bola natočená v roku 1985. Televíznu premieru mala ôsmeho februára 1989. Pat sleduje v televízii futbalový zápas. No znenazdajky mu začne blbnúť obraz i zvuk. Zavolá svojho kamaráta Mata, aby mu pomohol tento problém vyriešiť. Títo dvaja popletení, nešikovní majstri to však zase všetko dojebú. Presne tak ako je to u nich zvykom. *** ()

stration 

všechny recenze uživatele

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít. ()

Decker 

všechny recenze uživatele

Damy a panove jestli tohle neni jeden z nejlepsich dilu tak uz nevim. Nejlepsi je naprosto kouzelne vynervovanej Pat, kterej hystericky pobiha s hadrem na cele po cely mistnosti a cholericky mlati kostetem na Mata kterej "opravuje" na strese antenu, aby uz konecne mohl sledovat ten vytouzenej fotbalovej prenos, kterej mu neustale rusi zrneni obrazu. ()

Zajímavosti (3)

  • V tomto dílu byli použity záběry z finálového utkáni mistrovství světa ve fotbalu v Chile 1962 mezi Československem a Brazílií. (Pelidor)
  • Tento diel je takmer bez hudby. Tá zaznie len počas úvodu, v scéne, kde sa Patovi pokazí televízor, a záveru. (MerlinPolcic)
  • Animátor epizódy Jan Klos nechcel byť uvedený v titulkoch, a tak použil krycie meno Karel Klos. (MerlinPolcic)

Reklama

Reklama