poster

Pat a Mat: Pračka

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Československo, 1983, 10 min

Režie:

Lubomír Beneš
 • BlackMount
  ***

  Pat a Mat si přivezli domů novou automatickou pračku a první problém, který musí řešit, je jak ji dostat nahoru po schodech. Při zapojování pračky vytopí sousedy, ale to je moc netrápí, neboť zjistí, že nový spotřebič jim pomůže s jejich koníčkem - filatelií. V epizodě je nejzábavnější hlavně jízda po schodišti.(28.8.2008)

 • stration
  *****

  Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(31.1.2010)

 • punk_zero
  ****

  Teraz neviem kto je večší majster, či Kutyl s.r.o. alebo Pat a Mat :P V detskom veku som tento animovaný seriál s radosťou pozeral. Tešil som sa čo len vymyslia v nasledujúcej časti . A za každým ma nadmieru potešili. Lenže počase to už bolo streotypné . Lebo stále niećo pokašlali, autori tam mohli dať aj niečo iné . Tak preto 85 %(26.8.2009)

 • pravo
  *****

  Môžu ti kúpiť dom, ale nie domov... Môžu ti kúpiť posteľ, ale nie spánok... Môžu ti kúpiť hodiny, ale nie čas... Môžu ti kúpiť knihu, ale nie vzdelanie... Môžu ti kúpiť pozíciu, ale nie rešpekt... Môžu ti kúpiť lieky, ale nie zdravie... Môžu ti kúpiť krv, ale nie život... Môžu ti kúpiť sex, ale nie lásku... Tak vidíš, že peniaze nie sú všetko. Hovorím ti toto všetko, pretože si môj najlepší priateľ. A ako tvoj priateľ chcem vziať preč tvoju bolesť a utrpenie. Preto mi pošli všetky svoje peniaze a ja budem trpieť za teba. Ver mi, lepšieho priateľa, ako som ja, nikdy nenájdeš!(8.11.2007)

 • Dever

  // Production: Jana Raková //(15.2.2011)

 • - V detalních záběrech na ruce postaviček (odlepování známek z dopisů a další) byly místo figurek nasnímány skutečné ruce animátorů v rukavicích. (Stejšn)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace