Quando l'amore è oscenità

Drama / Thriller / Pornografický

Itálie, 1980, 84 min

Renato Polselli

Renato Polselli

Polselliho mistrovská zvrhlost, nemám a nenacházím opravdu ještě slov. Údajně film spatřil světlo světa už v roce '73, ale povolený byl až v roce '80, a to až po značných zásazích a nově zvoleném filmovém přístupu. Původní verze je asi nenávratně ztracena. Toto bylo opravdové umění (?), samozřejmě ve svém žánru XXX, pro někoho možná i tak nepochopitelné, velký kus ohavné-oplzlé látky, film o mužské zvrhlosti a o ponižování a degradaci žen. Ve filmu je opravdu celá škála sleazy scén a různých sexuálních úchylek, deviací a orgií (nebudu psát tentokrát jakých, případné zvědavce nechám pěkně navnadit), k tomu všemu, nás celým filmem provází klasická hudba, takže to vypadá jak když sedíte někde v divadle a k tomu vám pouští soft-porno. Polsellli opět nezklamal, a po ujetém "Rivelazioni di uno psichiatra sul mondo perverso del sesso další" přišla další, ještě ujetější věcička. Film si bohužel musíte užít jen v originále, žádné titulky k němu prozatím nejsou (což je škoda, protože dialog tu je podle mého dost velký), ale i tak jde o velký zážitek a podle mě o nedocenitelný raritní kousek, která snad ocení každej milovník taliánského sleazy a okrajového kina vůbec.(2.3.2011)

• fortex

Skutečně,obětoval jsem ten čas,podíval se na tohle dílko,no a nezbývá mi než napsat,že je to docela humus.(3.7.2012)

Dobrý nášup pro otrlejší diváky.(19.9.2018)