Quando l'amore è oscenità

• USA Oscenita

Tento film bol pôvodne vyrobený v roku 1973, ale talianski cenzori ho zakázali vysielať. Pôvodná verzia odovzdáva posolstvo "ohavnosti" v rôznych dobách a kultúrnych alebo sub-kultúrnych kontextoch, až prichádza do bodu, v ktorom popiera jeho existenciu. Táto verzia bola stratená a nebude pravdepodobne nikdy zverejnená. V roku 1979 Polselli re-daboval soundtrack a vnukol filmu myšlienku, ktorej cieľom bolo dokázať mužskú vinu takmer vo všetkých situáciách sexuálnej degenerácie žien ako obetí skutočného historického sexuálneho násilia. Táto pseudo-feministická verzia obviňuje kinematografický priemysel zo sexuálneho zneužívania ženy výlučne na komerčné účely. (bjjoba)

G04T

Víc než Karlosův komentář mě navnadil tag pedofilie, jenže ta pedofilie je tam tak minutu a jenom se o ní mluví. No, ale to není jediná filie, která se v tomhle perverzním filmu vyskytuje. Máme tu ještě zoofilii ;D. Tos mi dal, Polselli, ty vole :D. Buran s 30IQ nutí prostitutku, ať poskytne službu oslovi, kterej tyhle dva idioty ani nevnímá. Prostitutka říká "dělám služby, ale na osly nejsem", o půl minuty pozdějc už je pod nim. Tleskám, ty vole :D nechutnost jak svině. Na začátku filmu je několikanásobní znásilnění a to vždy někým jiným, hlavní hrdinka je prostě ve špatnej čas na špatným místě. Polselli pak trošku ubírá a vrhá se na filozofii. Někdy je to nuda, hlavně když se tam jen mrdá, ale ten magor na konci byl fakt hustej. Todle nedoporučuju všem, není to tak dobrý, jako ostatní Polselliho filmy, navíc jsem od toho čekal trochu víc, ale zklamanej zas nejsem. Možná bych to doporučil jen zarytejm Polselliho fanouškům. ()

Karlos80

Polselliho mistrovská zvrhlost, nemám a nenacházím opravdu ještě slov. Údajně film spatřil světlo světa už v roce '73, ale povolený byl až v roce '80, a to až po značných zásazích a nově zvoleném filmovém přístupu. Původní verze je asi nenávratně ztracena. Toto bylo opravdové umění (?), samozřejmě ve svém žánru XXX, pro někoho možná i tak nepochopitelné, velký kus ohavné-oplzlé látky, film o mužské zvrhlosti a o ponižování a degradaci žen. Ve filmu je opravdu celá škála sleazy scén a různých sexuálních úchylek, deviací a orgií (nebudu psát tentokrát jakých, případné zvědavce nechám pěkně navnadit), k tomu všemu, nás celým filmem provází klasická hudba, takže to vypadá jak když sedíte někde v divadle a k tomu vám pouští soft-porno. Polsellli opět nezklamal, a po ujetém "Rivelazioni di uno psichiatra sul mondo perverso del sesso další" přišla další, ještě ujetější věcička. Film si bohužel musíte užít jen v originále, žádné titulky k němu prozatím nejsou (což je škoda, protože dialog tu je podle mého dost velký), ale i tak jde o velký zážitek a podle mě o nedocenitelný raritní kousek, která snad ocení každej milovník taliánského sleazy a okrajového kina vůbec. ()

fortex

Skutečně,obětoval jsem ten čas,podíval se na tohle dílko,no a nezbývá mi než napsat,že je to docela humus. ()

hirnlego

- "Ne, proč zezadu?" - "Satan nechce, abych se na tebe díval, až do tebe vložím jeho sémě." - seems legit. Zarostlejší retro verze neambiciózní soft nudy pátečních pozdních večerů na Nově devadesátých let (na kterou jsem rozhodně nikdy potají nekoukala v jednociferném věku). /2,5* a zbytečně moc procent/ - "Nemusíš odpovídat, ale pokud odpovíš, musíš být upřímná." - "Samozřejmě, že jsem upřímná, jsem kurva!" ()