Lidské tělo (TV seriál)

Human Body, The

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 394 min

Kde sa stala chyba, že mi na gympli pripadala biológia človeka ako najnudnejší, najotravnejší, najnenávidenejší predmet? Ešteže dnes, keď už som veľká a fascinovaná genialitou ľudského tela a života vôbec, máme tie internety a sama môžem dodať tvar a zmysel stovkám latinských názvov, ktoré som ako mláďa bifľošsky tlačila do hlavy. Alebo si pustím niektorý diel The Human Body, BBC...(9.11.2013)

Bolo tu veru už mnoho dokumentov tohto typu, ale práve týchto necelých 400 fascinujúcich minút prináša komplexný pohľad na naše telo. Niektoré zábery sú síce pre citlivejšie povahy trošku odvážnejšie, ale je až neuveriteľné kam sa dokáže novodobá technika dostať. Osobne ma najviac zaujala epizóda "Koniec života", ktorá je síce tak trochu deprimujúca, ale svojim spôsobom nádherná. Rozhodne treba vidieť.(15.9.2008)

Pútavo spracovaný dokument o zákutiach ľudského tela. Kamera sa dostáva na neuveriteľné miesta, všetko je natočené profesionálne s najnovšou technikou. Posledná časť ( 8 diel ) je atraktívna aj z filmárskeho hľadiska, lebo hovorí o spôsobe natáčania a získavania netradičných záberov. Lesná scéna vývoja ľudského organizmu od dvojmesačného dieťaťa po 102 ročného muža je fascinujúca.(24.9.2007)

Výborný dokument o človeku. Videný síce až po skončení strednej školy, avšak o to zaujímavejší. Najpútavejšie mi prišli diely 3 a 4, zachytávajúce etapy života, ktoré už som si prešiel. Tiež sa mi páčilo spracovanie dokumentu, rôzne príbehy ľudí v každej časti, obzvlášt záverečný príbeh Herbieho. Zaslúžených 5*.(30.8.2009)

• BlackHood

Viděl jsem dva díly, první o mozku, ten byl zajmavý a bavil mě, za něho jsem dal jednu hvězdu, ale chtěl bych zkritizovat erotickou píčovinu jménem "Bouřlivé Dospívání" . Toto jsem ale nesledoval dobrovolně, protože nám to pustila učitelka v hodině, a jak to ta coura pronesla, "Pustím vám film Bouřlivé dospívàní, aby jste věděli, proč se ve škole tak chováte k učitelům". Ale teď k tomu dílu, nejvíc mě sraly ty záběry na ptáky, myslel jsem, že dětská pornografie je zakázaná, a ta coura to ještě pouštěla studentům, nebo jak si ty arizonské buzny povídali, kde si ho dávali, když jím stál v hodině. Jeden si ho dal za opasek (jak? To si tam v hodině šahal, "omluvte mě, učitelko, musím si zastrčit péro...") A druhý seděl "nějak takhle". Ale nejhorší byl ten interview s tou Bellatrix, nebo jak se jmenovala. To, jak se svěřovala do kamery, jako by si myslela, že je to nějaký psycholog, nebo co. Co ji za to scenáristé nabídli, že říkala takové píčoviny? Opravdu to bylo ubohé a vytáčelo mě to. "Já nechci mít menstruace, kamarádky jsou pak strašně protivné", nebo " Chci už to mít za sebou".(28.1.2015)

• - Pre snímanie ľudského tela boli použité medicínske zobrazovacie techniky vyvinuté špeciálne pre tento seriál. (Autogram)

• - Natočenie rastu prvých dvoch horných zubov dieťaťa postupným snímkovaním trvalo 6 mesiacov. Od natočenia rastu dolných zubov sa celkom upustilo, pretože nebolo možné zafixovať sánku pre získanie záberu. (Autogram)

• - Jeden z najväčších a najkomplikovanejších záberov je v úvodnej znelke a nazýva sa Čiara života. Bol natočený v anglickom lese a zobrazuje vedľa seba 100 ľudí každého veku od narodenia do 100 rokov. (Autogram)