poster

Lidské tělo (TV seriál)

 • Velká Británie

  Human Body, The

Dokumentární

Velká Británie, 1998, 394 min

 • Luqi
  *****

  Bolo natočených veľa dokumentov o ľudskom tele, ale tento mi príde asi najprepracovanejší. Zrejme aj preto, že bola pri ňom použitá najmodernejšia technológia a seriál prinesie divákom zábery aké ešte nevideli.............. Samozrejme technika sama o sebe nezaručuje úspech...............ani Stradivari nehrajú sami od seba.(9.1.2009)

 • tomtomtoma
  *****

  Velice zajímavý dokumentární vědeckopopulární seriál o vývoji lidského těla od jeho početí až po jeho skon. Je to pozoruhodný výtvor po stránce filmařské s veškerou technickou i postupovou strukturou. A je to zajímavé dílo i po stránce obsahové. Samozřejmě, že zasvěcencům bude připadat nedokonalý, ale pro laika je to vytvořeno populárně sympatickým způsobem. Lidské tělo i jeho vývoj schovává nepřeberné množství záhad a tajemství, zlepšováků, šikovných udělátek a překvapujících situací. Od jeho početí, přes narození a rozvoj až po postupné vyhasnutí lidského těla. Zvláště vývoj ještě nenarozeného človíčka a všechny přímé i nepřímé změny, které jsou s tím spojeny, jsou úchvatně bouřlivé a vzrušující pro všechny zainteresované. Pro mě, jako pro neznalce, to byla velice podnětná podívaná, která moji nevědomost vyplnila zajímavými informacemi. Je otázkou: na jak dlouhou dobu? A pro filmaře to byla jistě nádherná a půvabně zvládnutá výzva. Navíc je to optimistické, a po konci má člověk větší chuť do života i do plození svých vlastních potomků. Největším nebezpečím pro lidi jsou lidé sami a jejich myšlení a přemýšlení. Mozek a hodnoty, které v průběhu růstu získá, jsou pro člověka tím nejlepším i nejhorším zároveň. Lidské pochody těla jsou působivé i mrazivé zároveň.(8.10.2012)

 • NeosinneR
  *****

  Výborný dokument o človeku. Videný síce až po skončení strednej školy, avšak o to zaujímavejší. Najpútavejšie mi prišli diely 3 a 4, zachytávajúce etapy života, ktoré už som si prešiel. Tiež sa mi páčilo spracovanie dokumentu, rôzne príbehy ľudí v každej časti, obzvlášt záverečný príbeh Herbieho. Zaslúžených 5*.(30.8.2009)

 • H34D
  ****

  Na televizní poměry impresivní dokument schopný zaujmout i vzdělat širokou veřejnost, o lidském těle, potažmo životě se v základech dozvíme vše. Odbornější biologií a hloubavějšími informacemi nás však tvůrci příliš nepotrápí, což může být někdy škoda, např. z posledního dílu o "Konci života" si člověk moc věděckých poznatků neodnese, ale jinak je ona vědeckost s lidskými příbehy spojena velmi funkčně, co se zaměření na běžné diváky týče. Jako obvykle u BBC taktéž potěší kvalitní technická stránka věci (sondy uvnitř těla, počítačové modely) a sympatický vypravěč... 8/10(14.10.2009)

 • Crucifere
  ***

  Jako dokument o lidském těle, se to dalo klidně zkrátit o nějaký ten díl. Je to sice hodně náučné a zajímavé, jenže s prominutím, žvásty, pocity a jiné neodborné kecy rodičů, teenagerů a dalších lidí mi tam vadili. Akceptuji to, avšak čeho je moc, je prostě moc. Také poslední díl o rakovině a smrti je obrazem člověka, který umírá, ale z vědeckého hlediska se dozvídáme jen pramálo a spíše jako dokument to zavání dramatem. Proto dávám hodnocení, jaké dávám.(12.12.2010)

 • - Zábery pohybu okolo zastaveného sveta boli vytvorené systémom 120 kamier usporiadaných do polkruhu na oceľovej konštrukcii. (Autogram)

 • - Natočenie záberov bábätiek voľne sa ponárajúcich v bazéne (potápací reflex prítomný do veku 6 mesiacov) si vyžadovalo prítomnosť 30 ľudí štábu a 12 hodín práce. (Autogram)

 • - Natočenie rastu prvých dvoch horných zubov dieťaťa postupným snímkovaním trvalo 6 mesiacov. Od natočenia rastu dolných zubov sa celkom upustilo, pretože nebolo možné zafixovať sánku pre získanie záberu. (Autogram)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace