Reklama

Reklama

Lidské tělo

(seriál)
  • Velká Británie The Human Body
Velká Británie, 1998, 394 min

Obsahy(1)

V tomto unikátním seriálu televize BBC prozkoumáváme a vysvětlujeme život uvnitř nejsložitějšího machanismu na Zemi - našeho těla. Nejmodernější zobrazovací technika nám umožňuje cestovat cévami, vejcovody i po mozku, abychom pochopili, jak naše tělo pracuje. Tato série mapující nejen narození, ale i smrt oslavuje také naši mysl, vědomí a pocity.

Epizody:
- Příběh života
- Každodenní zázrak
- První krůčky
- Bouřlivé dospívání
- Síla mozku
- Jak jde čas
- Konec života
- Bonus (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

Tomco 

všechny recenze uživatele

Bolo tu veru už mnoho dokumentov tohto typu, ale práve týchto necelých 400 fascinujúcich minút prináša komplexný pohľad na naše telo. Niektoré zábery sú síce pre citlivejšie povahy trošku odvážnejšie, ale je až neuveriteľné kam sa dokáže novodobá technika dostať. Osobne ma najviac zaujala epizóda "Koniec života", ktorá je síce tak trochu deprimujúca, ale svojim spôsobom nádherná. Rozhodne treba vidieť. ()

NeosinneR 

všechny recenze uživatele

Výborný dokument o človeku. Videný síce až po skončení strednej školy, avšak o to zaujímavejší. Najpútavejšie mi prišli diely 3 a 4, zachytávajúce etapy života, ktoré už som si prešiel. Tiež sa mi páčilo spracovanie dokumentu, rôzne príbehy ľudí v každej časti, obzvlášt záverečný príbeh Herbieho. Zaslúžených 5*. ()

Reklama

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý dokumentární vědeckopopulární seriál o vývoji lidského těla od jeho početí až po jeho skon. Je to pozoruhodný výtvor po stránce filmařské s veškerou technickou i postupovou strukturou. A je to zajímavé dílo i po stránce obsahové. Samozřejmě, že zasvěcencům bude připadat nedokonalý, ale pro laika je to vytvořeno populárně sympatickým způsobem. Lidské tělo i jeho vývoj schovává nepřeberné množství záhad a tajemství, zlepšováků, šikovných udělátek a překvapujících situací. Od jeho početí, přes narození a rozvoj až po postupné vyhasnutí lidského těla. Zvláště vývoj ještě nenarozeného človíčka a všechny přímé i nepřímé změny, které jsou s tím spojeny, jsou úchvatně bouřlivé a vzrušující pro všechny zainteresované. Pro mě, jako pro neznalce, to byla velice podnětná podívaná, která moji nevědomost vyplnila zajímavými informacemi. Je otázkou: na jak dlouhou dobu? A pro filmaře to byla jistě nádherná a půvabně zvládnutá výzva. Navíc je to optimistické, a po konci má člověk větší chuť do života i do plození svých vlastních potomků. Největším nebezpečím pro lidi jsou lidé sami a jejich myšlení a přemýšlení. Mozek a hodnoty, které v průběhu růstu získá, jsou pro člověka tím nejlepším i nejhorším zároveň. Lidské pochody těla jsou působivé i mrazivé zároveň. ()

Lipi21 

všechny recenze uživatele

Dokument je to určitě zajímavý. Pro naprostého laika určitě poutavý, ohromující, revoluční. Bohužel, jako biolog musím seriálu vytknout přílišnou povrchnost, místy nešťasně zjednodušený a zavádějící výklad a hodně hluchých míst nicneříkajícího balastu (především téměř celý 1.díl a 5). U dílu síla mozku si troufnu říci, že je povrchnost a nezáživnost přímo trestuhodná, když si představím jak ohromný potenciál pro diváka toto téma představuje. Zavádějící je také název "Lidské tělo" - trochu jsem čekal, že to bude o fyziologii, ale seriál je převážně ontogenetický (vývoj člověka). Vydařené díly jsou určitě především 2. a 3. ROZHODNĚ JE DOBŘE ŽE TAKOVÉTO DOKUMENTY VZNIKAJÍ. URČITĚ DOPORUČUJI SHLÉDNOUT. MÉ NIŽŠÍ HODNOCENÍ JE ZPŮSOBENO TÍM, ŽE Z HLEDISKA PODANÝCH INFORMACÍ MOHL BÝT SERIÁL PRO DIVÁKA DALEKO DALEKO PŘÍNOSNĚJŠÍ A ZAJÍMAVĚJŠÍ ! SNAD PŘÍŠTĚ... ()

Galerie (14)

Zajímavosti (5)

  • Zábery pohybu okolo zastaveného sveta boli vytvorené systémom 120 kamier usporiadaných do polkruhu na oceľovej konštrukcii. (Autogram)
  • Natočenie záberov bábätiek voľne sa ponárajúcich v bazéne (potápací reflex prítomný do veku 6 mesiacov) si vyžadovalo prítomnosť 30 ľudí štábu a 12 hodín práce. (Autogram)
  • Pre snímanie ľudského tela boli použité medicínske zobrazovacie techniky vyvinuté špeciálne pre tento seriál. (Autogram)

Reklama

Reklama