Reklama

Reklama

Lidské tělo

(seriál)
  • Velká Británie Human Body, The
Dokumentární
Velká Británie, 1998, 394 min

Obsahy(1)

V tomto unikátním seriálu televize BBC prozkoumáváme a vysvětlujeme život uvnitř nejsložitějšího machanismu na Zemi - našeho těla. Nejmodernější zobrazovací technika nám umožňuje cestovat cévami, vejcovody i po mozku, abychom pochopili, jak naše tělo pracuje. Tato série mapující nejen narození, ale i smrt oslavuje také naši mysl, vědomí a pocity.

Epizody:
- Příběh života
- Každodenní zázrak
- První krůčky
- Bouřlivé dospívání
- Síla mozku
- Jak jde čas
- Konec života
- Bonus (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Velice zajímavý dokumentární vědeckopopulární seriál o vývoji lidského těla od jeho početí až po jeho skon. Je to pozoruhodný výtvor po stránce filmařské s veškerou technickou i postupovou strukturou. A je to zajímavé dílo i po stránce obsahové. Samozřejmě, že zasvěcencům bude připadat nedokonalý, ale pro laika je to vytvořeno populárně sympatickým způsobem. Lidské tělo i jeho vývoj schovává nepřeberné množství záhad a tajemství, zlepšováků, šikovných udělátek a překvapujících situací. Od jeho početí, přes narození a rozvoj až po postupné vyhasnutí lidského těla. Zvláště vývoj ještě nenarozeného človíčka a všechny přímé i nepřímé změny, které jsou s tím spojeny, jsou úchvatně bouřlivé a vzrušující pro všechny zainteresované. Pro mě, jako pro neznalce, to byla velice podnětná podívaná, která moji nevědomost vyplnila zajímavými informacemi. Je otázkou: na jak dlouhou dobu? A pro filmaře to byla jistě nádherná a půvabně zvládnutá výzva. Navíc je to optimistické, a po konci má člověk větší chuť do života i do plození svých vlastních potomků. Největším nebezpečím pro lidi jsou lidé sami a jejich myšlení a přemýšlení. Mozek a hodnoty, které v průběhu růstu získá, jsou pro člověka tím nejlepším i nejhorším zároveň. Lidské pochody těla jsou působivé i mrazivé zároveň. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Prvý všeobecný diel ma nezaujal, akoby ho vytvoril nejaký iný tím tvorcov. Druhý mi ale všetko vynahradil a úplne vyrazil dych zobrazením vývoja ešte z obdobia spred počatia pohľadom zvnútra až na bunkovú úroveň. To všetko kombinované s vonkajšími občas odvážnymi zábermi a tiež časozberným snímaním. Tak som ochotný na prvý diel úplne zabudnúť. – Ostatné diely nezaostávajú, každý prináša na jednu problematiku pohľad zvonku - zo strany človeka - a pohľad zvnútra - zo strany medicíny a pokročilých zobrazovacích metód. Všetko spojené pútavým komentárom, v ktorom nechýba množstvo zaujímavostí a netušených detailov. Predposledný diel o zomieraní stavil trochu viac na sentimentálnosť a duchovnú stránku. – Posledný bonusový diel sa venuje spôsobu natáčania a použitým filmárskym a vizualizačným metódam. ()

Reklama

BlackHood 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem dva díly, první o mozku, ten byl zajmavý a bavil mě, za něho jsem dal jednu hvězdu, ale chtěl bych zkritizovat erotickou píčovinu jménem "Bouřlivé Dospívání" . Toto jsem ale nesledoval dobrovolně, protože nám to pustila učitelka v hodině, a jak to ta coura pronesla, "Pustím vám film Bouřlivé dospívàní, aby jste věděli, proč se ve škole tak chováte k učitelům". Ale teď k tomu dílu, nejvíc mě sraly ty záběry na ptáky, myslel jsem, že dětská pornografie je zakázaná, a ta coura to ještě pouštěla studentům, nebo jak si ty arizonské buzny povídali, kde si ho dávali, když jím stál v hodině. Jeden si ho dal za opasek (jak? To si tam v hodině šahal, "omluvte mě, učitelko, musím si zastrčit péro...") A druhý seděl "nějak takhle". Ale nejhorší byl ten interview s tou Bellatrix, nebo jak se jmenovala. To, jak se svěřovala do kamery, jako by si myslela, že je to nějaký psycholog, nebo co. Co ji za to scenáristé nabídli, že říkala takové píčoviny? Opravdu to bylo ubohé a vytáčelo mě to. "Já nechci mít menstruace, kamarádky jsou pak strašně protivné", nebo " Chci už to mít za sebou". ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně jeden z nejlepších dokumentů o lidském těle, který laické veřejnosti představuje fascinující zlomky tajemství o tom, jak celý systém člověka funguje. Dobrá, upřímná a věrohodná jsou přiznání, že "o tom nebo o tom" se vědci pouze domnívají nebo že zatím nevědí, proč nebo jak určité části organismu fungují právě takto. Opravdu fascinující a výborně natočené. ()

Disk 

všechny recenze uživatele

Jeden z nejlepších dokumentů BBC, ne-li vůbec nejlepší. Dokument ukazuje, že lidské tělo je zázrak, něco jako stroj, kde místo tlačítek jsou jednotlivé orgány a žádný nefunguje sám o sobě. Perfektní znělka, zasvěcující komentář a naprosto jedinečné záběry. Škoda, že Česká televize toto veledílo uvedla jen jednou. Letos (říjen 2007) však vychází jako příloha MF Dnes. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (5)

  • Jeden z najväčších a najkomplikovanejších záberov je v úvodnej znelke a nazýva sa Čiara života. Bol natočený v anglickom lese a zobrazuje vedľa seba 100 ľudí každého veku od narodenia do 100 rokov. (Autogram)
  • Zábery pohybu okolo zastaveného sveta boli vytvorené systémom 120 kamier usporiadaných do polkruhu na oceľovej konštrukcii. (Autogram)
  • Pre snímanie ľudského tela boli použité medicínske zobrazovacie techniky vyvinuté špeciálne pre tento seriál. (Autogram)

Reklama

Reklama