Distrikt!

District, The

Animovaný / Komedie

Maďarsko, 2004, 87 min

Áron Gauder

Příběh byl sice chabý a místy jsem se nudil, ale hudba a animace je skvělá. Distrikt aneb čeho všeho je schopna mladá maďarská briketa (rozuměj cikán) jménem Ritschie Lakatoš když se zamiluje do Jůlinky Csorbové spolužačky ukrainské národnosti. Závěrečná Ritschieho věta tak nějak shrnuje celý ten film. Nemám ani prachy, ani ku*du. Všechno je to na p*ču.(14.7.2006)

Tak k tomuto som sa dostal uplne nahodne, madarsky jazyk mi tam vobec nevadil a skvele som sa bavil. Samozrejme to nemozeme brat vazne, ale ako ustipacnu satiru jednoznacne fenomenalne! Rozpravka pre dospelych ako ma byt, vyborne dialogy a skvela hudba bez ktorej by to bolo polovicne. Od plneho poctu to deli iba minimum a to neodskriepitelny fakt, ze animacia bola obcas odflaknuta inak musim povedat vyborna odychovka. Richi je skratka vyvrhel ako sa patri. 85%(20.10.2009)

Zaujímavá animácia a uletené nápady, ktoré sú však často pochované pod nánosmi bezcieľnych prívalov vujgárností ( pieseň prostitútok je vyslovene odporná ). Ale v zásade to presne triafa do čierneho a uťahuje si zo všetkých tých kreténov, cigánskych rapperov a buranských gangsterov. No a tá záverečná "pointa" je naozaj úžasná, to nemalo chybu...YO!(27.3.2011)

V Maďarsku asi mají hodně rádi South Park. Když si to vezmete kolem a kolem, není Distrikt nic jiného než jeho segedínksým klonem. Ano, je tam víc ňader a lakatošů, ale co se týče nadsázky příběhu, černého humoru, sprostých slov, muzikálových vložek a vůbec konceptu, že se malé městečko (v tomhle případě malá čtvrt Budapeště) a jeho nejmladší obyvatelé ocitnou ve středu celosvětové katastrofy - to je prostě South Park jak vyšitý. I způsob animace je poměrně podobný. Přesto Distrikt rozhodně nezatracuju, jenom říkám, že se nejedná o nic světoborného. Ostrá, pálivá maďarská zábava. 60% (Pro fanfy Emira Kusturici, guláše a rapu 80%)(29.8.2006)

Na Distrikt jsem byl velmi zvědavý... a zklamaný jsem na konci byl možná ještě víc. Ne že by byl přímo špatný, jen mě mrzí, jak byl pohřben film, který díky (na středoevropské poměry) orginálnímu nápadu i zpracování mohl být o tolik lepší.... Vůbec nevadí animace, která má snad ještě méně FPS než South Park, protože samotná kresba a design to zachraňují. Ovšem vtipnost South Parku spočívala nejen v naroubování tolika sprostých slov na na první pohled andělské malé děti (i když i to samo o sobě bylo zdrojem velmi dobré zábavy), ale i ve skvělém černém humoru a aktuálním nejen politickém podtextu/ satiře. Jenže hrdinové Distriktu žijí v prostředí, kde se vulgaritami nešetří, takže to kouzlo South Parku je fuč. A dost i proto, že kromě neustálého přívalu sprosťáren, docela dobrých "muzikálových" vystoupení a pár vtipných politických momentů v závěru filmu nemá Distrikt co nabídnout, se narozdíl od většiny nadšeného sálu (která ho prohlašuje za "fucking good movie") domnívám, že je spíš "fucked movie" (tedy pokud to znamená, že tady se něco posralo/nepovedlo).(12.7.2005)

• - Film bol vytvorený inovačnou metódou, ktorá mieša dvoj a trojrozmernú animáciu. Vzorom postavičiek boli nasnímané tváre a gestá skutočných hercov. (corona)