Distrikt!

District, The

Animovaný / Komedie

Maďarsko, 2004, 87 min

Áron Gauder

Zajímavá a netradiční animace proložená kvalitní hudbou (a to jsem odpůrce Hip Hopu) a několika skvělými momenty! Ale jinak je to hlavně samolibá maďarská slátanina, která neskrývá ambice prosadit se ve světě, což je asi její největší slabina! Hloupoučký (ale skutečně blbý) příběh, který se snaží být zajímavý pro všechny působí jak z večerníčku, zbytečně a nuceně vulgární a perverzní (vzhledem k "dospělosti děje"), plno trapných postaviček a rádoby satira na dnešní poměry! Ale jak říkám, několik skvělých momentů z toho dělá docela koukatelný film!(13.1.2008)

• dr.horrible

Prvá pol hodina je skvelá.Ukazuje obyvateľov jedného budapeštianskeho sídliska:Rómov,policajtov,mafiu...Predstavuje veľa postáv za sebou a vzťahy/konflikty medzi nimi.Zabáva aj rozosmeje a pri rapových scénach už viete,že pod 4* s hodnotením nepojdete.Potom sa to ale celé posere.Tvorcovia ako keby nevedeli čo d´alej a začnú miešať jedno s druhým,politiku a fantasy,satiru s katastrofickým filmom a zo začiatočnej skupinky cigáňov zo sídliska,ktorí mali-naozaj mali veľký potenciál stať sa kultovými,nezostane vôbec nič.Všetci "Dištrikt" prirovnávajú ku South Parku,sú to ale skorej Simpsonovci-nejaká nevydarená Helloweenska časť(22.2.2012)

• Crawler-D

Hloupý film, který se snaží vytvořit iluzi Maďarska jako země, kde se uživíte pouze prostitucí, popř. pasáctvím, přičemž všichni jsou hodně drsní hiphopeři. Tešil jsem se na animaci, ta mě přestala bavit po dvou minutách, kdy se postavám nesmyslně měnili obličeje, kdy mluvili, a vůbec to k sobě nepasovalo. Btw: Vrátíme se do minulosti, kde pomocí jaderné hlavice od Usámy zabijeme odbarvené mamuty, abychom získali na náměstí ropu, kterou prodáme prostřednictvím samostatně sestrojeného robota šejkům, abychom vydělali balík, abychom si mohli koupit spoustu děvek. Hmmm...za tenhle scénář (nápad) si někdo vyslouží Oscara...(29.12.2006)

Tak k tomuto som sa dostal uplne nahodne, madarsky jazyk mi tam vobec nevadil a skvele som sa bavil. Samozrejme to nemozeme brat vazne, ale ako ustipacnu satiru jednoznacne fenomenalne! Rozpravka pre dospelych ako ma byt, vyborne dialogy a skvela hudba bez ktorej by to bolo polovicne. Od plneho poctu to deli iba minimum a to neodskriepitelny fakt, ze animacia bola obcas odflaknuta inak musim povedat vyborna odychovka. Richi je skratka vyvrhel ako sa patri. 85%(20.10.2009)

Příběh byl sice chabý a místy jsem se nudil, ale hudba a animace je skvělá. Distrikt aneb čeho všeho je schopna mladá maďarská briketa (rozuměj cikán) jménem Ritschie Lakatoš když se zamiluje do Jůlinky Csorbové spolužačky ukrainské národnosti. Závěrečná Ritschieho věta tak nějak shrnuje celý ten film. Nemám ani prachy, ani ku*du. Všechno je to na p*ču.(14.7.2006)

• - Film bol vytvorený inovačnou metódou, ktorá mieša dvoj a trojrozmernú animáciu. Vzorom postavičiek boli nasnímané tváre a gestá skutočných hercov. (corona)