Distrikt!

District, The

Animovaný / Komedie

Maďarsko, 2004, 87 min

Áron Gauder

Hodne hustej animovanej film a prijemna zmena po vsech tech zpivajicich zviratkach pro deti. Tenhle film je fakt hodne sprostej, mozna jeste vic nez South Park. Ale nejsou to zadny bezucelny sprostarny, ale stejne jak v South Parku to ma i nejakou tu myslenku. Ale samozrejme se tu najdou i "pouze" cool hlasky typu "Nejdriv prachy, potom kundy.". Co se tyce pribehu, ze zacatku to krapet pripomina Romea a Julii, jenze tady jde o cikana a ukrajinku. Ale po par minutach tu uz de o prachy a moc, diky nalezisti ropy, ktery si zajistili letem do praveku a vyvrazdenim mamutu. Misty ma film sice slabsi chvilky, kde se jen tak zbytecne keca, ale vetsinou je to fakt skvela parodie a satira a obcas je tu i drsnejsi humor, do toho spousta sprostejch slov a ultra vostry pisnicky a i kdyz hip hop nemusim, ty texty byly fakt mega kruty. Navic je film perfektne sviznej a animace je proste dokonala, realisticky xichty, 3D prostredi a placaty postavy. Tech 80 minut proste skvela zabava a na madarstinu sem si zvyk za chvilku.(12.4.2007)

• JayZak

1,5* za výborný vizuál, který je to nejoriginálnější, co jsem za poslední dobu viděl. 1* za celkem slušnou hudební vložku. Víc si u mě Distrikt nezaslouží, protože kromě těchto dvou věcí není co obdivovat, příběh je až moc šílený, aby byl vtipný a spolu s postavami je navíc povrchní, aby mohl působit satiricky. Narážek ze světové / domácí (tady nesoudím, nejsem Maďar, ale uplácení je aktuální i u nás) politiky je tam naplácano tolik, až to působí účelně - jakoby tam bez ladu a skladu byly jen proto, aby šokovaly. Tak nebo onak, na mě to bohužel nepůsobilo.(2.10.2009)

Pravda, příběh je trochu slabší, i když nápad, jak vydělat prachy a jak to celé zorganizovat mě hodně pobavil. Co mě ale absolutně bralo byla úžasná animace, která určitě nestála tolik peněz, jako kdyby se s tím pachtili v Pixaru a byla hodně originální. Doprovázeno skvělou muzikou, i když se mi zdálo, že některé provky se ve výstupech opakují. Takže 4.(13.7.2007)

Zaujímavá a zároveň zábavná a štýlová animácia vo mne už od začiatku vyvolávali kladné pocity. Nápad paroduje prakticky celú spoločnosť od jednotlivcov, cez rasové menšiny až po celé národy, na obrovskú škodu však je, že celková myšlienka dostala konkrétnu podobu a tvar až v poslednej polhodinke. Polovica deja je prakticky pre-rapovaná v štýle chytľavého maďarského hip-hopu, niekedy toho však bolo až moc, totiž aj dobrého veľa škodí. Ale aspoň viem, že aj južní susedia na tom nie sú v tomto štýle pozadu. Spojením niekoľkých (ne)vhodných pesničiek však ešte nevzniká umenie. Zasmial som sa na niektorých slohách, na vydarenom závere, ale čakal som väčšie využitie potenciálu, ktorý tento animák nepochybne mal. 60%.(9.4.2009)

• tragos

Hemží se to tu srovnáními se South Parkem, a já se k nim musím připojit. Nyócker na mě totiž opravdu působil jako takový maďarský South Park. Pravda, trošku vulgárnější a zajímavěji zanimovaný, ale také s méně ulítlým a méně trefným humorem. A jelikož mezi vyznavače SP nepatřím, nemůžu hodnotit vysoko. 5/10(24.2.2008)

• - Film bol vytvorený inovačnou metódou, ktorá mieša dvoj a trojrozmernú animáciu. Vzorom postavičiek boli nasnímané tváre a gestá skutočných hercov. (corona)