Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční

Recenze (2 960)

plakát

Ten tajemný předmět touhy (1977)

Friend zone peklíčko. Tá facka sadla. Teda vždy som bol proti násiliu na ženách, ale je to len film. A bol to pocit, asi jak pukanie bublinkovej fólie. 85%

plakát

TY - Nový začátek (2019) (epizoda)

Takže hlavná ženská postava bude opäť podpriemerná pseudo-intelektuálka?

Z pekla (2001)

Temná klasika našej puberty. V roku 2001 som ešte nečítal Moorea a ten film bol cool novinka s Johnny Deppom, ktorú som videl asi 30-krát. Ako adaptácia je to samozrejme slabé a z dnešného pohľadu sú tie novo-miléniové, červeno-zelené, rýchle, točité strihy a la Dracula 2000, alebo Purpurové rieky, trapas. A Depp sa na to obdobie tiež moc nesnažil. Štvrtú hviezdu tu preto nechávam hlavne za spomienku a že vtedy ešte bolo temnoty málo.

Pahanhautoja (2022)

Prišlo mi to ako mix raného Petera Jacksona a Titánu. Hustý film.

plakát

Facebook vs. realita (2010) (amatérský film)

Teraz to niekto zdielal, ako spomienku na Facebook kedysi. Smial som sa, priznávam. ;p

Seveřan (2022)

Ten film ma nemohol sklamať, pretože bolo od začiatku jasné, že sa nebude snažiť o uspokojivé ukončenie. Mňa stratil pri budovaní romantickej línie, pretože som jej (po všetkom čo sa stalo) neveril. Eggers je najlepší s čarodejnicami, démonmi a strašidlami. Kvalitám svojho debutu sa nepriblížil, zatim ale stačí na užší výber top filmov roku.

plakát

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Jibaro je šialene dokonalá vec a Mielgo génius, ktorý ešte dokáže veľké veci. Tiež sa mi dosť páčila epizóda 3; ako celok je ale tretia séria L,D&R skrátka slabo vypointovaná, oproti predošlým dvom. A to vrátane najlepšie hodnoteného Fincher/Miller masakru. Prvá časť je len hlúpy vtip, iné dve časti sú o niečo kvalitnejším vtipmi, a zvyšná tretina seriálu prehliadka pekne spracovanej akcie.

Batman vs. Joker (2016)

Náhodou sa to stalo, že som ako decko čítal skôr Marvel, aj keď postavy (z filmov) sa mi páčili viacej DC-čkové. Asi preto, že u nás najprv Semic Slovart vydával Spider-Mana, až neskôr vzniklo Crew. A čo som chcel? A jo, že Batmanove komiksy načítané nemám. Ale Killing Joke je Mooreov komiks. A mne to nevadí, že tam dali na začiatok nový príbeh, keď to nutne potrebovali natiahnuť na celovečernú stopáž. Podľa mňa bol obstojný, aj keď stále človek myslí nato, že je navyše. Vadí mi ale záverečná scéna. Podľa mňa Moorea nevystihli.

plakát

Ghost Rider 2 (2011) odpad!

Highlander 5-ka bola lepšia. Keby som bol Elba alebo Hinds, tak tvorcov zažalujem.

Ovládací panel
7. nej uživatel Velká Británie