Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Akční

Recenze (2 671)

Nebeská brána (1980)

[DC] Úvodná hodina je dychberúca; z dnešného pohľadu porovnateľná s jazdou na bizónoch z Tanca s vlkmi, či plavbou do Texasu z prvého Red Dead Redemption. Potom to výrazne stratí tempo a - čo je horšie - to ani nezačne rozvíjať postavy. Milostná zápletka je podobná väčšine veľkofilmov od Wings, nedostatočná práca s charaktermi pri tak obsiahlej stopáži, mi zas pripomenula Bertolucciho Novecento. U hlavných postáv by to ešte šlo prehliadnuť (pretože hýbu dejom), pri vedlajších  (Dourif, Bridges, Rourke, Hurt?!) ale často nechápete, prečo  robia čo robia, alebo prečo tam vlastne sú. Veľa, naozaj veľa vynahradzujú epické davové scény, krásna príroda, hudba, nekonečná modrá obloha. Najlepším (anti)westernom všetkých čias, ale stále s prehľadom ostáva Malý veľký muž.  A najlepším Ciminom Rok draka. V kine to ale musí byť fakt zážitok.

Wandering Soul (2016)

Divím sa, že z toho Neil Marshall ešte nespravil celovečerák.

plakát

Život a doba soudce Roye Beana (1972)

“To je špatný zákon, už neplatí.” 90% Ps: Rip Ned Beatty. Pss: Preddallasová Victoria Principal bola sedemdesiatková Isabela Merced.

plakát

Aligátor 2: Mutace (1991) odpad!

Keď som dal jednotke odpad, tak toto je čo, mínus 70?

Obávaný (2017)

Páči sa mi, že rovnako ako Ferrarov film o Pasolinim, si Hazanavicius tiež berie na paškál aj tú idiotskú časť umelcovej osobnosti a necháva ho z názorovej výmeny utiecť bez boja. Prípadne porazeného. Vždy ma zaujímalo, ako sa na komunistické pózy tohoto obhajcu invázie do Československa, pozerali jeho ženy. A áno, Godardov najvtipnejší film asi naozaj bol myslený vážne. Nepáči sa mi, že o ničom inom ten film nepojednáva. Je tam rozpad vzťahu, je tam rozpad priateľstiev, odklon od všetkého mimo seba, ale to je všetko stále iba Godard a jeho ego, a snaha o názorovú konzistentnosť. Sám proti všetkým. Celý film hádky o politike. A za celý čas nie je nič, v čom sa môžete s Jean-Lucom stotožniť.

Správní chlapi (2016)

Po prvej sklamanej projekcii v dobe vzniku, to na druhý raz zvyšujem na 5*. Aj keď to má slabý príbeh, aj keď tomu ku koncu dochádza dych. Lebo skvelé vtipy, skvelá atmosféra a perfektná buddy dvojica. Možno aj najlepšia Gosslingova rola. A dievčatá tiež super. 90%

Cruella (2021)

Badassovské módne orgie a najemmastone-ovskejšia Emma Stone od Easy A, vo filme, ktorý viac než 101 dalmatínov pripomína dekadentný bastard 90.kového Burtona s Jokerom a Rocky Horror Picture Show. Gillespieov rukopis je jasne čitateľný, výtvarná štylizácia natoľko úchvatná, že oscary za kostýmy a výpravu to má v kapse už teraz, a keby existovala cena za pesničkový soundtrack, dostane ju to tiež. Je tam všetko. Väčšina druhov punk rocku, Boots are made for walkin, Come together, Feeling good a na záver to zaklincujú so Sympathy for the devil. Nečakaná bombička a ak ste tiež neboli v kine od marca 2020, než nám komunistická chrípka dodrbala ročník, toto je presne ten film. A deti nechajte doma, pár psíkov im tú temnotu nevykompenzuje.

Honeydew (2020)

Dosť mi to pripomínalo francúzske horory (circa 2010), ktoré som mimochodom vždy neznášal. Taká tá snaha byť za každú cenu čo najodpudivejší, s čo najnesympatickejšími postavami. Alebo prečo nezahodiť svoje schopnosti (ktoré tam evidentne sú), aby sme sa mohli na konci cítiť divne a úchylne. Už dekádu späť po tom neštekol pes.

plakát

Love, Death & Robots (2019) (TV seriál)

Obľúbená epizóda asi tá s Mary (S01 E16), aj keď to je zrovna dosť exot v tom seriáli, to sa vám stáva, že sa zaryje do pamäti. Priemerovo štyri hviezdy, ale o plnom hodnotení som presvedčený prakticky od začiatku. Ďalšie obľúbené časti: S01 E03, 08, 14, 15, 17, S02 E05, 06, 08.