O človíčkovi

Animovaný / Rodinný
Československo, (1985–1995), 1 h 55 min (Minutáž: 8–10 min)

Série(2) / Epizody(13)

Ničeho se nebojí, ví si se vším rady a dovede si v divokém pravěku, plném podivných prazvířat a praještěrů, najít správné kamarády. Takový je Človíček - hrdina kresleného seriálu, který podle námětů Zdenky a Pavla Teisingerových natočil režisér Josef Lamka. Človíčkova dobrodružství se odvíjejí ze srážky malého a bezbranného tvora s nepřátelským světem a jsou plná laskavého humoru. (Česká televize)

Recenze uživatele Peytl k tomuto seriálu (1)

O človíčkovi (1985)

Po několika (ano, již vím, že prázdných a zbytečných) letech bez človíčka v téměř postapokalyptickém a sterilním světě, jsem byl dnes zachráněn a z hluboké prdele vytažen omarodivší ratolestí, která si žádala změn a dostala je. Harantě je radostné a u mě se zase na čas rozplynula krize středního věku. Bodejť by ne, vidět krátkonohého prdeláče s malým pérem, to je psychoterapie a největší lék na depresi, která zároveň může blahodárně působit na mužské ego a dokáže i vyzmizíkovat každý běžný mindrák. I když to háro, kurva, a taky ta cimrmanovská invence... je třeba se uklidnit tím, že já jsem sice lempl, vlasový porost mám minimální, ano, jsem i dement, za to si ale po penisu šlapu. A taky bezva lžu. Na druhou stranu se tomu frajírkovi po dvanáctém díle také přestalo dařit, když potkal člověčici. Na to reaguji jen jízlivým kyš kyš a jsme si kvit, zase ho miluji. ()