Rejected

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Akční
USA, 2000, 9 min

Na jaře 1999 pověřil „The family learning channel“ Dona Hertzfeldta, aby vytvořil krátké promo sekvence do jejich vysílání. Šoty byly hotové za pět týdnů, ale stanice je všechny odmítla již během zkušební projekce. Později byl komplet těchto scének po názvem „Rejected“ nominován na Oscara a získal i dalších 16 cen. (J.Connor)

kubyno

No divíte se, že ho odmítli? Já osobně jsem se zase tolik nebavil, vtipnější mi přišly spíše reklamy pro tu druhou společnost, zajímavá byla animace na konci, ale hlavně, skvělá parodie! Hertzfeldt ukázal, jak pohrdá komercí a na protest vytvořil dílko, které s nadsázkou připomíná to, čím dnes komerční televize krmí diváky, včetně dětí - bezmyšlenkovitými, násilnými, morbidními a perverzními pořady (a reklamami). ()

outsider

Nevím, jestli je pravda,že to dělal opravdu na objednávku rodinného kanálu, ale je to téměř dokonalé. Dostal mě už první sketch - na ten jediný bych nechala kouknout i dítě :-). Líbila se mi i zvolená forma - v jednoduchosti je krása. A mám ráda černý humor, takže mě to opravdu pobavilo. ()

Dimo

Tak velký animátorský úlet, že se musí vidět. Popsat nemůžu, ale můžu prohlásit, že to byla sakra velká prča. ()

Dan

Tak na takové krátkometráži jde jde buď ujíždět, nebo ji totálně zatracovat... Osobně mne spíše než snímek samotný zaujal kult, který se na něm rozjel ;-) ()

DaveSmith

Tenhle kousek u mě unikl dvěma hvězdám jen o vlásek. Na můj vkus je to příliš morbidní, depresivní a řekl bych až za hranicí dobrého vkusu. Kdoví, možná že to byl záměr. A nebo Hertzfeldt prostě jenom zešílel. Ale kdo jsem já, abych soudil. ()

KvetoslavL.

Naprosto nesmyslné, šílené, absurdní, surrealistické dílko bez jakékoliv špetky děje, pointy, normálního (tzn. nezvráceného) vtipu a vlastně čehokoliv co dělá film filmem. Naštěstí je to tak strašně blbý, až je to svým způsobem geniálně (a zvráceně) vtipný. Být to o trochu míň šílený, byla by to fakt děsná pseudoumělecká srajda, ale takhle nemůžu dát míň než silný čtyři hvězdy. ()

rbr

Mah Spoooooooooooooooooooooooooon is toooooooo Biiiiigg. Jedna z nejvíc absurdních věcí, co sem kdy viděl. Tahle krátkometráž není nic jinýho než geniálnost. ()