Japončíci

Japoteurs

Animovaný / Krátkometrážní / Akční / Drama

USA, 1942, 9 min

Seymour Kneitel

Superman vs. Japonci, kteří chtějí ukrást americký bombardér. Klasická propaganda, ale zábava zaručena. http://www.archive.org/details/japoteurs(14.4.2006)

Američani vyrobí největší bombardér na Světě. Tato zbraň může rozhodnout válku a to nesmí zákeřní japonští agenti dopustit. Mají ovšem smůlu, protože jim jejich perfektně připravenou diverzní akci překazí zvědavá Lois Lane. No, a tu bude muset i s celou Amerikou zachránit Superman.(23.8.2006)

Kreslený teroristický útok Japonců na USA jejich vlastním obřím bombardérem se nezdaří, neboť Superman (hrdina s modrou knížkou) dobře ví, že musí stát na straně vládní propagandy.(22.4.2009)

Změna režiséra sice na první pohled není až tak patrná, ale Lois už nenosí kravatu :-)) No a taky mi ty hlasy zněly nějak víc otráveně a Clarkovo - "This looks like a job for Superman" už znělo spíš jako klišé vyřčený z povinnosti.(4.6.2010)

Vládní propagandu v kreslených filmech moc nemusím, ale i tak jsem se docela bavila. Ta Lois se vždycky přimýchá k nějakému průšvihu. Ještě, že má Supermana, který zachrání nejen ji ale i celý svět před téměř jistou záhubou, nebo teda alespoň Ameriku.(8.6.2010)

Ach, tá Laneová. Prefackať! A pri tom sa ten japončík tak snažil. A kto je ( bol v 40. rokoch minulého storočia ) najlepší priateľ človeka. Supermááán! Nie, čo najväčší a najvýkonnejší bombardér.(15.10.2017)