Father and Daughter

Animovaný / Krátkometrážní / Drama
Velká Británie / Belgie / Nizozemsko, 2000, 8 min

Otec odchádza na cestu loďou a lúči sa s dcérou. Ona každý deň očakáva jeho návrat a aj keď rok strieda rok, stále nestráca nádej... Dojemný animovaný film Michaela Dudoka de Wita bol ocenený Oscarom. (Avathar)

igi B.

Minimalistickou výtvarnou zkratkou pojatá až vskutku mysteriozní balada o údělu, o smyslu ztráty a čekání, které naplní se jak už to tak v těch věcech lidských bývá s (bez)nadějí stejně až v marnosti kdesi na konci, snad na věčnosti... Tož tak. . . . Úžasně emotivní animáček, hotový srdcerváč, jehož náboj ještě umocňují tklivé tóny harmoniky a piana v hudbě kanadského skladatele Normanda Rogera. ( http://en.wikipedia.org/wiki/Normand_Roger ) . . . Lahůdka pro citlivé duše, které nezastydí se pro ukápnutou slzu za všechnu tu až nadpozemsky fatální dceřinskou (lidskou) lásku... - - - P.S. Pro fajnšmekry k nahlédnutí zde: http://www.youtube.com/watch?v=HQfOFVMth5Q&feature=fvst, - - - - - (Poprvé viděno 30.6.2011 na YouTube, hodnocení 332., komentář zde jako čtyřicátý - 30.6.2011) ()

Tom_Lachtan

Další důvod proč považovat Evropskou animaci za výtvarně nejzajímavější a v mnoha ohledech za nejlepší. Tady se sice na první pohled hraje na city hodně, ale to vůbec nevadí, ono je to totiž patrno už od samotného začátku a tehdy měl divák buď přistoupit na pravidla hry, nebo to vypnout. Mě osobně by ke štěstí stačila možná jen pouhopouhá dokonalá animace, ale naštěstí k ní přibyl i velmi koukatelný příběh, kterému nevadí ani jeho prostota a jednoduchost.´Snad jen ten (jinak dozajista výtečný) hudební doprovod nemusel na pilu tlačit tak okatě (nebo uchatě?) ()

ABLABLABLA

Nééé vůbec jsem nebyla dojatá a na konci nebrečela. Tento prostý snímek s krásnou animací (mám hrozně ráda tento typ alá kresba, úzká paleta barev - zde vše v hnědavém tónu, protože tím jde kolikrát tu podstatu věci vyjádřit lépe než přepychovou 3D animací) a vynikajícím hudebním doprovodem prostě člověka chytne za srdce, ač je děj o obyčejném životním cyklu /dalo by se říci/. Jedním slovem? Dokonalost. ()

easaque

-3* dojemně sentimentální a symbolický kraťas, který na vyšší hodnocení vytahuje příjemná animace. Docela zajímavé, že jsem ji našel ve dvou variantách: s hudbou i bez hudby. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Hal_Moore

Velice dojemný příběh, skvělá animace a vynikající hudba. Jeden z nejlepších a nejkrásnějších animovaných kraťasů, který jsem viděl. Místy depresivní hudba v částech podzimních mu dodává až pohádkový vzhled. Na samotném konci i slza ukápne, a to je co říci. Po osmi minutách děje budete lehčí o pár slz.. ()