Chaplin uprchlým trestancem

• Československo Dobrodruh (více)

Trestanec na úteku Charlie zachráni dcéru bohatej rodiny pred utopením, a dostane sa tak do jej priazne, no jej snúbenec urobí všetko preto, aby sa opäť dostal do rúk mužov zákona. (STV)

Tiiso

Režisér a herec v jedné osobě. I v tomto filmu dokazuje jak přeběhl dobu. Aspoň co se kinematografie týče. Jeho obrovský potenciál a přehled vždy ze všeho na co sáhl vykukuje. V uprchlém trestanci jsem se dočkal opět několik velmi humorných scén. Snímek patří do doby kdy Chaplin ve svých dílech měl snahu pouze bavit, což se mu dařilo, a ještě na povrch tolik nevyplouvá jeho pověstná satira. Některé gagy jsou zde opravdu hodně k zasmání. Všichni herci zde dokazují jaký mají cit pro pohyb těla a jeho komunikaci s divákem. ()

fantomas19

The Adventurer - Charlie utečencom - Po dlhom a urputnom úteku sa ocitá v dome krásnej dievčiny (Edna Purviance), kde boj o slobodu pokračuje. ()

Bigfuckman

Tak tady jsem se opravdu za pupek popadal a smích se nelepil na paty. Ba naopak. Honička s policajty byla famózní jak na začátku tak ke konci snímku. Stejně jako záchrana tonulýcj jež se stébla nechytají. Bravo! ()

ostravak30

Takové ty klasické honičky doplňují vtipy jako zmrzlina za krkem, chlap sesunutý z nosítek do moře či, podle mě nejlepší, honička u posuvných dveří. Z Chaplinových filmů nutno uznat, že je to nadprůměr. ()

PetraMishka

Skvělý Charlie Chaplin jako uprchlý trestanec Úhoř unikne svým pronásledovatelům na pláži, aby se dostal k molu, kde zachrání mladou ženu, její matku a nápadníka. Díky tomu se objeví v jejich domě, aby zjistil, že otcem je pan soudce a brzy je dům plný vězeňských strážníků. Ty honičky jsou naprosto skvělé, choreografie výtečná. ()

eexDon

Für mich - 85%, - /zase prostoje a některé gagy které už zastaraly/, + /jako vždy Charles a gagy s dveřmi, zmrzlinou a policajtem na skále, kterému Charlie zasypával pískem botu/, hodnocení - lepší než Easy Street/hlavně dveře, zmrzlina/, povedenější, tohle se mi líbilo ()