Příhody dráčka Soptíka

Toni Pagot

Předloha:

Nino Pagot (komiks)

Paolo Torrisi

Kdo by ho neznal. Malý dráček Soptík, který si i přes rozhořčení svého otce vzal do hlavy, že se stane hasičem. Nicméně nejspíš díky nedostatku pracovních míst u požárníků si Soptík nakonec vyzkouší řadu různých povolání, jako vlakvedoucí, tajný agent, astronaut, nebo fyzik. Nic není tomuto malému dráčkovi za těžko a přes to přese všechno stále touží po jediném - stát se hasičem. (Fary)

manonfire

Málokterý večerníček tolik těží ze své podstaty, kterou je roztomilý paradox o chrliči ohně s posedlostí být požárníkem, asi jako kdyby kostlivec toužil být kulturistou, nebo hemofilik ultimátním zápasníkem. Prostě na začátku byl dobrý nápad, to zejména, a taky večerníček dostal správně nejapný dabing. 80% ()

T2

Takže toto bol jeden z naj seriálov môjho detstva o malom dráčikovi a jeho veľkom sne stať sa požiarnikom ale trampoty vždy nenechali na seba dlho čakať, veď predsa oheň a voda k sebe nepasujú a za každým sa to ku koncu muselo nejako pokaziť, nuž muselo niečo horieť aby bolo čo hasiť, a ja som mu len vždy držal palce aby mu ten oheň nevyšľahol z úst a aby mohol konečne byť ten vytúžením požiarnikom. ()

Karlos80

Animovaná legenda (tuším namluvena Miloslavem Vladykou), co více o tomto úžasném kultovním animáku mých dětských let napsat? Oblíbený byl (u mne), je (u současníků) a patrně i bude (u dalších dětských generacích) a to už asi navždy. Správní Magioňáci stejně tak jako já, už určitě vědí o čem je řeč. Akorát už si bohužel nepamatuji, jestli se mu nakonec podařilo být přeci jenom tím vysněným požárníkem? Jak stále tak suverénně vykřikoval. Nádherné časy, a poměrně už dlouhá doba, nejméně 20 let co jsem to viděl naposledy. Snad se ale někdy přeci jenom dočkáme, když už ne zrovna v televizi tak toho že třeba jednoho dne vyjde tady u nás dvd s českou podporou. Prosím opakovat!!! ()

RypavaDvojka

Jeden z nejmilejších dětských večerníčků o dráčku Soptíkovi, který se moc toužil stát požárníkem, což se otci značně příčilo. Naštěstí tu měl přítele lorda Coxe, který mu dohodí nějaké to zaměstnání. Soptík vždy vyniká, ale pak se projeví jeho dračí sklony a ovoce své práce spálí k radosti svého otce. 100% ()

Jara.Cimrman.jr

Všichni draci, kterým jsem usekl nějakou hlavu, byli zlí chrliči ohně s chutí požírající princezny a tak tento propagandistický seriál o hodném dráčkovi považuji za nebezpečný pro děti. Jenže z pohledu dospěláckého odstupu musím konstatovat, že se jedná o seriál zábavný a to malé, zelené, věčně běhající s vědrem vody, mě docela dost bavilo. ()