Příhody dráčka Soptíka (TV seriál)

• italský

Draghetto Grisù

• slovenský

Dráčik

Animovaný / Rodinný

Itálie, 1975, 28x25 min

Toni Pagot

Co to je za draka??? Místo aby požáry vyvolával,tak je chce hasiti,hahahahaha!:)))) Nedivím se,že jeho otec z něho nebyl moc odvařený,checht. Těm klukům italským,se zase něco povedlo. A to nepočítám tu genialitu u které jsme se chechtali jak ti blázni celá ta naše obskurní famílie...Co se děje v trávě či tak nějak.(31.8.2019)

Uživatel bystroocko má naprostou pravdu, až na to že neuměla r a tudíž byla dáček matínek:-) Určitě seriál, kterému jsou zejména maminky, potažmo babičky vděčné, že měly aspoň chvilku pro sebe a mohly v klidu uspokojit základní potřeby, popřípadě se zcivilizovat. Děti čučely přisáté k televizi a nám to nevadilo, protože to byla vždycky jenom chvilka o víkendu ráno nebo Večerníček. Pak už se zase v TV budovalo a nejen plnilo, ale i překračovalo.(25.5.2011)

Animovaná legenda (tuším namluvena Miloslavem Vladykou), co více o tomto úžasném kultovním animáku mých dětských let napsat? Oblíbený byl (u mne), je (u současníků) a patrně i bude (u dalších dětských generacích) a to už asi navždy. Správní Magioňáci stejně tak jako já, už určitě vědí o čem je řeč. Akorát už si bohužel nepamatuji, jestli se mu nakonec podařilo být přeci jenom tím vysněným požárníkem? Jak stále tak suverénně vykřikoval. Nádherné časy, a poměrně už dlouhá doba, nejméně 20 let co jsem to viděl naposledy. Snad se ale někdy přeci jenom dočkáme, když už ne zrovna v televizi tak toho že třeba jednoho dne vyjde tady u nás dvd s českou podporou. Prosím opakovat!!!(17.12.2006)

Velmi miloučký a krásně nakreslený vodu milující dráček (Soptík) v podání perfektního Mirka Vladyky versus nádherně mrzutý vodu nesnášející drak otec (Dejmal) s jako vždy geniálním Jirkou Sovákem. Tato dvojka českých herců dodala těmto dvěma drakům tu pravou šťávu a s dokonalou animací je to jasně na plný počet bodíků. P. S. Také lord v podání "velebnosti" p. Kopřivy (Slunce, seno..) je fantastický.(20.1.2010)

Dnes jsem viděl Soptíka asi po dvaceti letech. Nejdříve jsem si říkal: "Co to je za animáč? Ani si ho nepamatuju. Z toho zase bude velké zklamání". A ejhle, nebylo. Ačkoli je animace podprůměrné kvality, tak se jedná o parádní animovaný seriál, na který se můžete dívat v jakémkoli věku. Celé to stojí na opravdu vydařených příhodách a skvěle nadabovaných dialozích. Dávám 5 hvězdiček (87%).(13.12.2008)