Příhody dráčka Soptíka (TV seriál)

• italský

Draghetto Grisù

• slovenský

Dráčik

Animovaný / Rodinný

Itálie, 1975, 28x25 min

Toni Pagot

Velmi miloučký a krásně nakreslený vodu milující dráček (Soptík) v podání perfektního Mirka Vladyky versus nádherně mrzutý vodu nesnášející drak otec (Dejmal) s jako vždy geniálním Jirkou Sovákem. Tato dvojka českých herců dodala těmto dvěma drakům tu pravou šťávu a s dokonalou animací je to jasně na plný počet bodíků. P. S. Také lord v podání "velebnosti" p. Kopřivy (Slunce, seno..) je fantastický.(20.1.2010)

Všichni draci, kterým jsem usekl nějakou hlavu, byli zlí chrliči ohně s chutí požírající princezny a tak tento propagandistický seriál o hodném dráčkovi považuji za nebezpečný pro děti. Jenže z pohledu dospěláckého odstupu musím konstatovat, že se jedná o seriál zábavný a to malé, zelené, věčně běhající s vědrem vody, mě docela dost bavilo.(5.8.2014)

Animovaná legenda (tuším namluvena Miloslavem Vladykou), co více o tomto úžasném kultovním animáku mých dětských let napsat? Oblíbený byl (u mne), je (u současníků) a patrně i bude (u dalších dětských generacích) a to už asi navždy. Správní Magioňáci stejně tak jako já, už určitě vědí o čem je řeč. Akorát už si bohužel nepamatuji, jestli se mu nakonec podařilo být přeci jenom tím vysněným požárníkem? Jak stále tak suverénně vykřikoval. Nádherné časy, a poměrně už dlouhá doba, nejméně 20 let co jsem to viděl naposledy. Snad se ale někdy přeci jenom dočkáme, když už ne zrovna v televizi tak toho že třeba jednoho dne vyjde tady u nás dvd s českou podporou. Prosím opakovat!!!(17.12.2006)

Takže toto bol jeden z naj seriálov môjho detstva o malom dráčikovi a jeho veľkom sne stať sa požiarnikom ale trampoty vždy nenechali na seba dlho čakať, veď predsa oheň a voda k sebe nepasujú a za každým sa to ku koncu muselo nejako pokaziť, nuž muselo niečo horieť aby bolo čo hasiť, a ja som mu len vždy držal palce aby mu ten oheň nevyšľahol z úst a aby mohol konečne byť ten vytúžením požiarnikom.(13.3.2006)

Ano další seriál mého dětství spolu s Čáryfukem, Dva roky prázdnin, Dětmi kapitána Granta a jinými. Malý dráček Soptík, který má jediné přání a to stát se požárníkem, nakonec se mu to podaří, ale nejdříve musí vyzkoušet celou řadu jiných povolání: hlídací pes, námořní kapitán, vynálezce nebo kosmonaut. Boží dialogy mezi Soptíkem a jeho bručivým tátou starým drakem Dejmalem(Vladyka versus Sovák) nepřekonatelné.(21.7.2014)