Crying Freeman 4: Oshu Tōgoku

• Japonsko Crying フリーマン4 雄首冬獄 (více)
všechny plakáty
Japonsko, 1991, 52 min

Předloha:

Rjóiči Ikegami (komiks), Kazuo Koike (komiks)

Ičiró Nagai

Čtvrtý díl legendární mangy od tvůrčí dvojice Koike/Rjoiči. Vůdce klanu Naidži Kumaga má v plánu násilné ovládnutí Japonska. K tomu by mu mělo stačit 1000 samopalů. Chybí mu schopní bojovníci, právě takoví kteří náleží organizaci 108 draků. Kagamarův plán spočívá v zajetí Plačícího draka, vůdce této organizace, a jeho nahrazení trénovanými dvojníky. Dostat možná jednoho z největších bojovníků do sídla Naidži Kumaga není nic jednoduchého, proto je na tento nadlidský úkol najat muž nadlidských rozměrů i možností. Obr Tógoku Oshu. (geklon)

geklon

4 díl s názvemTokogu Ošu Animé verze legendární manga krimi fantazi od tvůrčí dvojice Koike / Rjoiči. Tento 50. minutový barevný kreslený a zhudebněný doprovod této úchvatné sérii se určitě vyvedl, Jediné co mě mrzí je nedostatčné se věnování erotické stránce příběhu. Jinak bez výhrad. Naopak to kde je komiks zdlouhavý a místy nepřehledný, animé verze dokonale vynahrazuje poutavostí hudením doprovodem a výstižností. Tento příběh je pokoukáním pro dospělé se vším všudy, pravdivá slova míní že tento temný, násilný, erotikou nabitý a morálně komplikovaný opus je po celém světě považován za jedno z nejzásadnější děl v oblasti komiksů pro dospělé. ()