Guča!

Srbsko a Černá Hora / Bulharsko / Německo / Rakousko, 2006, 94 min

Dušan Milić

Dušan Milić

Petar Popovic

Zběsilé tempo balkánské a cikánské dechovky, láska podle Shakespeara a "gangy" prohánějící se v modrých starých ladovkách. Hudba je ve filmu dokonalá, ještě aby ne, když se o ní z větší části postarali Boban Markovič Orchestra. Bál jsem se, že příběh bude pokulhávat, zvlášť když to má být "Romeo a Julie" na Balkáně...ale myslím, že je sice dost jednoduchý, ale dobře zvládnutý a zapojení klasického příběhu je vkusné a povedené. Navíc jak už bývá na balkáně zvykem (třeba z Kusturicových filmů), tak je film prošpikovaný šíleně vtipnými scénami a to doslova. Takže už pro ten skvělý pocit při sledování jasných 5*.(1.4.2008)

• Ony

Až příliš nenáročná (od)dechová zábava s protirasistickým přesahem a "shakespearovskou" zápletkou. Hlavně šlo o to ukázat nějaké ty trumpety a festival v Guče. OK. Nemám z toho ani špatný pocit, je to mile debilní. Romeo je velmi ambiciózní a talentovaný svirač (vždyť ho taky hraje Marko Marković) a nosí tepláky s lampasem.(1.3.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $137,339(7.6.2010)