Hluboké hrdlo

(festivalový název)
  • USA Deep Throat

Linda (Linda Lovelace) není spokojená se svým životem, jelikož nedokáže dosáhnout orgasmu. Jak se ukáže, příčinou problému je její nezvykle umístěný klitoris... První v USA legálně distribuovaný pornofilm, jenž se stal zároveň symbolem dekády. V poměru náklady : tržby nejvýdělečnější film všech dob. (Davered)

mohamedsfinger

Člověk by řekl, že to nebude stát za pozorné sledování. Ale to je omyl. Tenhle snímek tak nějak mimoděk výborně dokumentuje atmosféru sedmdesátých let (srovnání s Formanovým Hair je dost přepísklé, ale ne úplně od věci) a k tomu přidává várku opravdu vtipných hlášek. Celý film navíc provází zvláštním způsobem chytlavá hudba, ze které musím vypíchnout píseň Deep throat, která má hitový potenciál:-P. Škoda, že herci jsou typicky slizcí a technické provedení odpovídá rozpočtu. Ale zároveň musím ocenit i odvahu jít s tímhle do kin a čelit kritice a zároveň nadšení porna lačných diváků. ()

BlueNeon81

Prvý pornofilm, alebo prvý film s nefalšovanými sexuálnymi stykmi, ktorý nebol klasifikovaný ako výchovný film pre mladomanželov a bol distribuovaný v kinách. Z dnešného hľadiska nie je skoro vôbec dráždivý a vzrušujúci, pravdupovediac je hlúpy, ale už len pri predstave, že i 20 rokov po natočení tohto filmu boli v pornofilmoch populárne bobry, bizóny a baranice, a Linda Lovelace sa tu v roku 1972 (!) predstavila úplne vyholená, dodáva miernu, i keď nebadanú nadčasovosť. A zažiť feláciu Lindy Lovelace, muselo byť fakt ako štart rakety. :) ()

Vančura odpad!

Žinantní a degutantní podívaná pro skutečně otrlého diváka. Hluboké hrdlo fetišisticky adoruje felaci a činí tak nesmírně diletantským a bezděčně směšným způsobem, nad kterým zůstává rozum stát. Strašně zbytečný a prvoplánově primitivní film, který je víc než čím jiným především neblahým dítkem své doby. Tenhle biják není nic jiného než hromada chlupatého vlhkého masa, které se otřásá monotónními pohyby, s občasnými prostřihy na záběry startu raketoplánu a podobné WTF?! momenty. Film, u kterého jsem kdysi v kině Aero na Festivalu otrlého diváka umíral trapností. Pokud jsem tedy zrovna nepropadal vlnám spontánnímu smíchu nad nepochopitelnou debilitou scénáře a dialogů. Hluboké hrdlo je kult, který se nikdy kultem stát neměl. ()

Dadel

Historicky první americké legálně distribuované hardcore porno, to je věc, kterou jsem si (samozřejmě z filmověvědních důvodů;-) nemohl nechat ujít. I když kolektivní zážitek ze sledování tohoto filmu v kině (!) v prudérní Americe léta páně 1972 už nepoznám, pobavenému úsměvu se nevyhnete ani doma. Film je to samozřejmě velmi nablblý, občas chtěně a občas nechtěně vtipný, po technické stránce příšerný, všichni herci jsou velice hnusní, chlupatí a slizcí. Ale při jeho sledování vidíte, jak se tvoří dějiny!!! (Kdo chce, tady se může podívat na kompletní ASCII verzi tohoto filmu! : http://www1.zkm.de/%7Ewvdc/ascii/java/ ) ()

Genero odpad!

Deep Throat je tatínkův chundelatý pornokult. Roztrhal jsem rodný list, lžící vyřízl z vlastního zadku mateřské znaménko velikosti pražského groše a na tatínkovy fotografie přimaloval brýle. Po tomto filmu mám pocit, že mi ho vzala z ruky do úst sama smrt a trčím do pasu z betonu. Děkuji, že nám příroda stvořila ženy krásné, lysé, pečlivě vyholené a maximálně s tenkým proužkem. Vždycky jsem uznával premisu, že porno slouží jako stimulant pro osamělé honiče, tápající muže po čtyřicítce, aby znovuobjevili, kde nechal tesař díru a jako instruktážní materiál pro malého Generíňa k nenásilnému odhalení šokující skutečnosti, že maminka šulínka opravdu nemá a Generíňa přivedl na svět docela jiný pták, než čáp. Ale každý má nějakou tu libůstku, a když vidím zdejší hodnocení, vůbec mě nepřekvapuje, kolik lidí rádo pozoruje rachitického instalatéra s velikánským šroubovákem, jak půl hodiny olizuje v kuchyni statného bobra. Veřejně slibuji, že budu nadále stahovat pouze lehkou a něžnou erotiku s arabskými plnokrevníky, německými dogami a obtoustlými sedmdesátiletými dámami po děsně sexy amputaci nohou. ()

• 14. září 2000 schválila Britská rada pro klasifikaci filmů nesestříhanou verzi filmu. (HellFire)
  • Film se uváděl v 73 městech. (Zetwenka)
  • V Massachussets byla zabavena kopie dovezená z Kanady a to vedlo federální vládu k celoplošnému tvrdému zákroku proti přepravě pornografie mezi jednotlivými státy. Díky zákonu o dopravě a spiknutí umožnilo zahájit trestní řízení kdekoliv po trase, po níž byl film přepravován. (Zetwenka)

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

Seyfriedka vs. Akermanka: Souboj o hlubší hrdlo

05.01.2012

Amanda Seyfried i Malin Akerman si zahrají legendární pornohvězdu Lindu Lovelace, kterou proslavilo kultovní Hluboké hrdlo z roku 1972. Každá v jiném filmu. Když se loni vynořily dva konkurenční… (více)

Kdo má hlubší hrdlo?

Kdo má hlubší hrdlo?

23.11.2010

Téměř rok byla s hlavní rolí v dramatu Inferno o vzniku legendárního pornografického snímku z roku 1972 Deep Throat spojována Lindsey Lohan. Nakonec ale bylo jejích skandálů příliš a autor scénáře a… (více)