Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá Italka Eleonora (Giada Colagrande) zdědí po svém milenci záhadný dům na venkově. Jede si ho poprvé prohlédnout a potká správce Leslieho (Willem Dafoe), který jí zasvětí do historie domu. Ale v momentě, kdy ji tam zanechá samotnou přestane vše fungovat. Eleonoru zachvátí panika, zavolá Lesliemu, aby se vrátil a pomohl jí. Od toho okamžiku se stává na něm stále závislejší. Zatímco Eleonora je láskou doslova posedlá, Leslie se jí vyhýbá jak jen může. Prožijí nebezpečnou, ale nádhernou iluzi, která změní jejich osudy?

Kousnutí snovačky jedovaté „černá vdova“ je až patnáctkrát jedovatější než uštknutí chřestýše. Platí to především o samičkách, které jedem usmrtí i člověka, pokud ho včas nezachrání lékař. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

hans500 

všechny recenze uživatele

Tedy, tento film se těžko hodnotí, protože je dost rozporuplný. Scénář (který napsal Willem a Giada) je slušný (ne však nadprůměrný), především Willemova postava je dobře napsaná (a excelentně zahraná, samozřejmě). Režie ovšem není ničím vyjímečná a je podprůměrná a herectví Giady je zajímavé, ale místy nepřesvědčivé. Výborný je dům, ve kterém se velká část filmu odehrává. Další klad je dobrá atmosféra. Samotný závěr je příliš narychlo sfušovaný a celkovou kvalitu sráží. Jak už jsem řekl, velmi rozporuplný snímek, který ovšem Willem a Giada asi točili spíše pro sebe, takže slabší 3*. ()

Heroine odpad!

všechny recenze uživatele

Ne že bych chtěla nějak diskriminovat, ale jak jsem hned na začátku viděla ženské jméno pod nápisem "directed by", bylo mi jasný že to bude totálně strašně blbý. A bylo. Byla tam zima, tiché tikání hodin, občasné vrznutí na cello, statické záběry bez bližšího důvodu, špatná kamera, spousta nahotin, nechutné milostné scény, a úžasná hlavní hrdinka nikdy nic nejedla, a bylo jí pořád blbě. PÁNI, TO JE ALE UMĚNÍ!!! Absolutní trapas bez nápadu, který může být jedině pro ostudu každého, kdo se snad i jen náhodou objeví v titulkách!!! ()

Reklama

berusche 

všechny recenze uživatele

Je to naprosto hrozný, nudný, k ničemu a o ničem? No, to já nevím, ale z těch prazvláštních reálných zvuků mi běhal mráz po zádech od začátku a ty záběry jsou dokonalý. Já bych dokonce řekla, že to má pointu, ale bojím se, abych nebyla kamenována. Podle mého, je to lehce chladnokrevné, bez nějakých kudrlinek, což mi ale vůbec nevadí. Celý film je tak záhadně protknutý nějakou snahou diváka hledat východ, že se na konci zastavíte, koukáte a přemýšlíte, jestli si z vás dělají srandu nebo ne...nedělají. A navíc, ty herecké výkony jsou tak depresivně okouzlující, až to snad ani není možný. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Neviem, aký vzťah mali Dafoe a Giada Colagrande, ale z tohto filmu mám dojem, že si len chceli povolene zasúložiť a tak spolu napísali scenár, Giada sa ujala réžie a strihli si hlavné úlohy. Iný zmysel tohto filmu fakt nevidím, scenár je úplne nulový, ženská príde do domu po svojom ex, zoznámi sa s Dafoeom, zájdu spolu na večeru a potom už jej Dafoe vyberie z rozkroku tampón a líže ju, kým ona menštruuje. Tomuto asi niekto hovorí umenie... Ja nie som konzervatívny, nič proti takýmto praktikám, ak to niekomu chutí, ale ten film nemá nič, čo by ho držalo pokope, aj dialógy sú šeď, celé to smeruje odnikiaľ nikam, postavy sú nijaké, ani kladné ani záporné. Proste nula bodov vo všetkých smeroch. A Cassel a De Bankolé sa tu objavili asi z nejakého kamarátstva, lebo tie ich "úlohy" by zvládol hocikto priamo z ulice. Jediné pozitívum je nahá Giada, za to tá jedna hviezdička. ()

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Zajímavě divný film. Jeho snadná dostupnost (a vlastně i ten dokonale nesmyslný český název, který vzbuzuje naprosto mylná očekávání) je však bohužel dost na škodu - pak si to koupí/zkoukne v TV kdejaký trotl, který na to nemá žaludek. Netvrdím, že to má bůhvíjakou "hloubku", ale rozhodně se nejedná o jasnou sračku. Krásně balancuje na hraně "art filmu" a podivného blábolu - a to je docela osvěžující. A Dafoe je samozřejmě démon. .......... Takže takovýhle filmy do telky a Levných knih za pade fakt ne-e, pak to zbytečně leze do černejch. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)

Reklama

Reklama