poster

Černá vdova

 • USA

  Before It Had a Name

 • Slovensko

  Milenec vdovy

Drama / Romantický

USA, 2005, 90 min

Scénář:

Willem Dafoe

Producenti:

Randall Emmett
(další profese)
 • josieaddms
  odpad!

  Pomoc! U některých filmů si říkám že je škoda že vůbec vznikly. Nevím jak může vůbec někdo přijít s nápadem na film který by byl naprosto o ničem, byl by nechutný, bez zápletky, s hudbou jako z filmu Mlčení Šunek, a s naprosto stupidním koncem. Zřejmě to teď prostě u natáčení filmů funguje tak, že někdo řekne: Hele, mám úžasný nápad na pseudo-umělecký film, plný trapných sexuální scén! Obsadíme někoho kdo na lidi působí démonicky, a přidáme trochu sněhu, to se určitě chytne! A jelikož je lidstvo tak nesmírně inteligentní, a vypadá podle toho i filmový průmysl, mohla vůbec vzniknout taková fraška jako je tenhle snímek.(20.4.2012)

 • neliCZka
  odpad!

  Neskutečná hovadina. Vulgarismy se tu nemají používat, ale jiná slova mě nenapadají. Nuda! Nuda! Nuda! Člověk pořád čeká na děj, na akci nebo aspoň na pointu a nedočká se ničeho! Kdyby to aspoň bylo pojato filozoficky, ale tady chybí skutečně všechno. Opět mi jednou bylo při sledování filmu opravdu trapně...(27.12.2009)

 • klima777
  ***

  Strašně křečovité. Škoda. Ovšem hranice mezi podivným (a nepovedeným) filmem a filmem podivuhodným (a kultovním) je někdy značně nezřetelná. Chci říci: Pokud by v kolonce režie bylo uvedeno jiné ("prověřené") jméno, mezi recenzemi by se nezřídka objevovaly filosofické "traktáty a diktáty", takhle je to jen až příliš časté a degradující označení "odpad". Edit: Dala jsem Černé vdově ještě šanci a zvyšuji hodnocení. Uprostřed slaboduchých mainstreamových počinů působí nepatřičně. Ale špatná není (2,5*).(2.3.2010)

 • pend
  ***

  Na první pohled to vypadá, že hlavní představitelé uvázli někdy v zimě na venkově, zjistili, že nemají nic na práci, pronajali si vilu a během víkendu si natočili film, ve kterém si to spolu užili. Na druhou stranu to bylo celkem věrohodné, trochu záhadné a pořád jsem čekal, jak se to vyvine. Za mě spokojenost.(5.1.2016)

 • hans500
  ***

  Tedy, tento film se těžko hodnotí, protože je dost rozporuplný. Scénář (který napsal Willem a Giada) je slušný (ne však nadprůměrný), především Willemova postava je dobře napsaná (a excelentně zahraná, samozřejmě). Režie ovšem není ničím vyjímečná a je podprůměrná a herectví Giady je zajímavé, ale místy nepřesvědčivé. Výborný je dům, ve kterém se velká část filmu odehrává. Další klad je dobrá atmosféra. Samotný závěr je příliš narychlo sfušovaný a celkovou kvalitu sráží. Jak už jsem řekl, velmi rozporuplný snímek, který ovšem Willem a Giada asi točili spíše pro sebe, takže slabší 3*.(10.12.2009)

 • - Film se natáčel v New Yorku v USA. (rafix)