Hamburk-Praha-Bělehrad-Istanbul a zpět: po mezinárodní silnici se řítí kamióny naplněné zákonným i nelegálním zbožím a komfortní autokary s mírně se nudícími turisty. Všichni musí projet českou vesnicí, kde v nebezpečné zatáčce stojí obytný dům. Absolvent FAMU Zoran Gospic dal do svého prvního filmu politické a národnostní problémy, organizovaný zločin, drogy, sex, násilí a černý humor. Vznikla téměř nekonzumovatelná směs. Umělecký dohled - Václav Vorlíček. (oficiální text distributora)

jirkahodr odpad!

Filmová katastrofa, kde není scénář tam není ani příběh a z toho ani není film.  Filmu snad chybí úplně všechno co se příběhu týká. Pokud si v patek večer pustíte Novu a necháte ji 10 minut běžet pak na 10 minut přepnete na ČT pak na 10 minut na Primu a pak zase na Novu  a to 3x zopakujete dostanete tento film.  Je to film který vznikl ještě v komunistické éře  stylem, pánové tady máte peníze něco si natočte, hrajte si a hlavně nezlobte a nenadávejte na režim. ()

fila_B

Ten film je geniální od scénáře po režii.Pestrý kaleidoskop osudů které se proplétají okolo projíždějícího autobusu švédských důchodců, pro které byla navíc východní Evropa něco mezi skanzenem a zoologickou. Z dnešního pohledu je třeba si toto připomenout. A pro ty co tu dobu nepamatují je oříšek aby z toho filmu měli stejný zážitek jako pamětníci. ()

titix

Nikdy jsem o tom filmu neslyšel o to větší to bylo překvapeni. Ve své době to musela být neskutečná bomba. Nechápu , že je k vidění jen na CS filmu. Krásný film s takovým tím balkánským pohledem na věc. Velmi pěkné. ()

Mates Hradecky

Tak jsem se na tuto balkánskou satiru podíval po třiceti letech znovu a opravuji hodnocení z jedné na tři hvězdy. Velmi připomíná komedie Kusturicovy, navíc má dnes již příjemnou retro atmosféru. Pozn.pro voyeury - film obsahuje cameo Simony Chytrové NUDE. ()

vinducha

3 příběhy v 1 a pouze 1 skončí dobře? Ta akční linie byla jako od V. Olmera . Na rok vzniku hodně zajímavý počin. ()

PavlosPM odpad!

Polovina filmu není vůbec ve srozumitelném jazyce, nejsou ve filmu ani titulky. Řekl bych, že tento film prakticky nemá hlavu a ani patu. Nepamatuji se, že bych viděl hloupější náš film! ()

kamilek2

Nevím jestli je to nostalgie a nebo jestli to je kouzlo 80 let. které z filmu čiší, ale mě to bavilo. Prostě je to takový balkánský humor. Docela by mě zajímalo jak ten film vznikal. ()

psekera

Absurdní pohled ze silnici na lidi které míjí autokar švédských turistů. Film jsem viděl nedávno a mám pocit, že dnes má více co říci než tenkrát. ()

Drslw

Udrží pozornosť aj pobaví. Bola by to mrazivo strašidelná fantázia konca 80tiek, keby ju skutočnosť nasledujúceho desaťročia mnohokrát neprekonala. ()