Sam Keenan (Van Damme) je bývalý člen elitní jednotky amerického námořnictva s bojovou zkušeností a určením chránit americké zájmy kdekoliv na světě. Ale v den, kdy přijíždí do svého nového působiště v bouřlivé východoevropské zemi, je Keenan vržen do krvavé a chaotické scény: Těžce ozbrojení rebelové vyplenili hlavní město, zabili amerického velvyslance a hrozí svrhnout nového prezidenta i křehkou demokracii. Keenan rychle zajišťuje americké velvyslanectví a poskytuje prezidentovi úkryt. Ale pomoc amerických jednotek je daleko a agresivní povstalci uvnitř. Keenan musí zlikvidovat povstání…před tím, než ambasáda lehne popelem. Legenda bojových umění Jean-Claude Van Damme se představuje v impulzivním thrilleru plném divokých bojových scén, super napětí a nonstop akce! (oficiální text distributora)

mpet

Nemusím ani moc zmiňovat, že příběh je jedno velké klišé, které je klasické pro spoustu akčních snímků. To se ještě dá odpustit. Také by se dali odpustit i drobné přehmaty a nelogičnosti, ale bohužel tento snímek jich nabízí celou hromadu. Popravdě řečeno asi tak od čtvrtiny filmu je to jedna absurdita za druhou a ačkoliv jsem fanda akčních snímků a jsem ochoten nad tím sem tam přimhouřit oči, tak tady toho bylo i na mě moc. Kamera a střih jsou občas absolutně šílený. A co se týče Van Damma, tak ten už opravdu patří do starého železa, neboť jeho souboje byly totálně katastrofické. A Van Damme bez toho svého bojového umění nemá podle mě na obrazovkách co dělat. ()

Jarsey

Film, který jako jeden z mála se nemusí přetáčet, aby se přeskočily nic neříkající scény. Van Damme prostě dokazuje, že není vyhaslou akční hvězdou. Dostal se ze dna, aby se vrátil jako superstar! ()

andy60

Nejvíc mě štvala ta roztřesená kamera, k tomu špatný střih a když se k tomu přidá nijak originální scénář, máme zaděláno na hodně béčkový film. V rámci Van Dammovy tvorby i toto stačí na slušný průměr. ()