Zástupce velitele

Zástupca veliteľa

Akční / Thriller

USA / Rumunsko, 2006, 91 min

• Beky

....teď se musim přiznat..i já občas na párty, nebo akcičce přeberu....prostě dám si rád do nosu....pak jsou mi ale strašně líto hodiny, které během druhého opičího dne proflákám v posteli!!!...nechce se mi nic dělat a vlastně ani nemůžu!!!....ale máme tady i vyjímky, takový Simon Fellows....???vůbec netušim co mám napsat.????...tohle se nedá popsat...musíte vidět a trpět jako já...chybí mi dokonce 30min.a já se bojim, že mě zabijou....., prostě tak něco strašnýho se téměř nedá vydržet!!.....když zařadim film do kategorie C až Z ( tam už se kvalita stírá:), tak teda dám jednu hvězdičku!!!!!...je to o třídu horší než Wake of Death!!!...fakt se bojim co mi předvedou Hard Corps, ale co jsem tak letmo viděl,tam přece jenom asi byl nějaký rozpočet!!!...a proč teda na to koukám???...ze zvědavosti!!!!!(22.11.2006)

• Big Bear

Kdepak, jeden americkej mariňák vydá za dvacet moldavskejch komunistickejch pučistů. To se pak těžko dobíjí americká ambasáda byť s mohutným přečíslením a revolučním zápalem. No a když mariňákům velí Sam Keenan, bylo by snad lepčí na revoluci zapomenout úplně. Jen ho nerozdovádět... Tohle bylo klasické béčko poplatné své době. Efekty žalostné, v roce 2006 holt ty výbuchy a kouře na písíčkách ještě nevypadaly tak reálně jenže za ty prachy co na film asi byly v reálu nějaká embassy rozstřílet prostě nešla. Film si tak u záběrů na US. Army hojně vypůjčoval záběry z jiných snímků a tak kdo se na chvilku jen trochu více zamyslé zjistí, že se na pomoc ambasádě hrne jen co se týče vrtulníků asi desítka typů v různých kamuflážích i bojové výzbroji... a tak bych mohl pokračovat. Je fajn, že alespoň dle přesvědčení filmařů byli Američané ochotní krvácet za prezidenta Moldávie v rámci demokracie, protože to co v současnosti předvedli Kurdům po invazi Turků není nic jiného než obyčejná kurvárna. Dávám tedy za dva kbelíky s hřebíky. Amerika už holt není tím světovým četníkem co se snažil udržovat na světě klid a rovnováhu (samozřejmě zájmy USA byly na prvním místě). Dnes je spíše silou co občas někde něco pomůže rozmrvit a pak se odtamtud stáhne... A to píši jako příznivec této velmoci . * *(12.10.2019)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +solidní válečná akce, slušný scénář, zvuky -trošku netypická Vandammovka, slabší hudba/// Válka! Tohle je válka!!! Po dlouhé době nový film s belgičanem v hlavní roli. A není to vůbec špatný. Jako film je to nadstandarně koukatelný, dobře natočený i neurážlivě zahraný. Jako vandammovka je to však hodně odlišné oproti jeho předchozím filmům. Jeho roli by tak prakticky mohl zahrát kdokoliv. Ale co buďme rádi i za tohle./// Celkem 78%///(29.10.2008)

Zástupce velitele rozhodně není propádákem. Jasně, není to žádný velehit, ale v rámci Van Dammovy tvorby, zejména pak té pozdní, jde o lehce nadprůměrný počin, u kterého zvažuji i čtvrtou hvězdičku. Film není vůbec špatně natočen, Jean-Claude v uniformě působí velice dobře a i samotný děj není z nejhorších. Soubojů tu příliš není, ale za to jsou pěkně nasnímány a jednoznačně ukazují, že i staří akční pardálové se umí přizpůsobit tomu, co právě letí. Vezměme si třeba hned ten úvodní boj, který Van Damme rychle ukončí, nepoužívá své gumové nohy jako kdysi, kdy svého protivníka okopával po obou tvářích, vyskakoval do výšky a dělal různé akrobatické otočky, zde nepřítele eliminuje v duchu Bournea či nějakého elitního vojáka. A sedí mu to. Zástupce velitele nezklamal. P. S. Záběr na starou škodovku řady 742 potěšil.(2.7.2018)

• Ellmariachi

Milý JCVD, nevím jak jsi na tom teď s penězma, ale mám nápad. Ty, já a někdo další. (mám dost známejch, kteří budou hrdí mít tě po svým boku) si pronajmeme nějakou vilku. Koukal jsem na netu, že slušnej, velkej barák se dá pronajmout za cca 12 000,- na noc. Budeme potřebovat tak dvě. Myslím, že s tvým jménem to uhádáme na slevu 50 procent. Slušná HD kamera se stativem.. kolik? 25 000,-? Koupíme ji na netu, takže jí můžeme do 14ti dnů vrátit. No suma sumárum i s občerstvením dáme podobnej film do kupy za 100 000. A to včetně triček s tvým potiskem pro štáb. Co ty na to? Ellmariachi PS: Škodovku seženem taky.*** Teď vážně. Vidím, že jdu proti proudu, ale mě se fakt tenhle vážně se beroucí snímek nelíbil. Nemám víc co dodat. Sklamání a 34 procent.(18.2.2014)

• - Samuel Keenan (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Wenger a Frank Gaines (William Tapley) nosí TAG Heuer.
    (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)