Zástupce velitele

Zástupca veliteľa

Akční / Thriller

USA / Rumunsko, 2006, 91 min

• Wormboy

No ja by som az taky kruty nebol. Ide o becko a nehra sa to na nic ine. Na rozdiel od poslednych Lungrenovych filmov sa tu v podstate neustale nieco deje a akcia je niekedy naozaj akcna, aj ked Jean Claudove mlatenice su natocene katastrofalne. Zamyslat sa nad dejom nema zmysel, rovnako nad tym, ze "armada" prezidenta pozostava asi s dvoch obrnenych vozidiel a par vojakov.(18.10.2006)

• tom88

3* nemôžem dať, na to bol film dosť amatérsky či odfláknutý, ale cením si, že sa tvorcovia snažili spracovať vážnejšiu tému. Van Damme film moc neťahal, vlastne film nemal kto ťahať okrem neho. Film je ledva priemerný, ale musím uznať, že sa na to dá celkom dívať. Jediné čo ma fakt už štvalo bola kamera, ktorá bola katastrofálna, kameramanom by som asi ani nezaplatil. Technické prevedenie bolo priemerné, vidno, že chýbal rozpočet. Keby boli peniaze, scény by vyzerali oveľa lepšie a povedal by som, že mali potenciál. 45%(28.10.2008)

• otík

Jean-Claude se nám po delší odmlce konečně ukázal ve svém novém filmu. Vydal se ve vyšlapaných šlépějích Seagala, Lundgrena i Snipese a vyjel si svůj nový film natočit do Rumunska. Vydává jej za Moldávii, ve které je americká ambasáda obsazena protiprezidentsky naladěnými bojovými jednotkami jakýchsi separatistů, přičemž obranným americkým vojákům velí po zabití velvyslance Van Damme, jež si zahrál prý tvrdého a výborného velitele. Děj je průhledný až běda, každý pozná, že se na Američany šije nějaká bouda, jen náš samozvaný velitel to nepozná. Poté, co zařve několik civilistů a z jedné pasti se stanou vlastně dvě, přiletí americké vrtulníky a vše dají do „pořádku“. Že prozrazuji děj nevadí, ten je stejně plytký jako většina béčkové produkce. Ano, je to béčko jako vyšité, na druhou stranu není nikterak nudné. Stále se někdo někde střílí, něco se řeší, i ten čas na lásku bude. Van Damme nám už stejně nemá co nabídnout (svaly fuč, rotačky s výskoky fuč, už ani tak tvrďácký pohled nemá, jen ta boule na čele mu zůstala a zvyk ničit nepřátele ranou své hlavy do cizí hlavy =), a tak přijměme pozvání na solidní střílečku, kde je Jean-Claude docela umenšený a nehrají si na nehorázného machra, který všechny zkope a vystřílí. Třeba nakonec budete překvapeni, že on ten Belgičan je ve své podstatě stále ještě sympaťák.(1.6.2006)

Je to celkom dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi dobrý príbeh o vojenskom dôstojníkovi, ktorý je pridelený do Moldavska postarať sa o bezpečnosť prezidenta a americkej ambasády, ale keď na ňu zaútočia rebeli, spolu s ostatnými vojakmi sa musí postarať o bezpečnosť civilistov, kým dorazia posily. Spracovanie je celkom slušné, je to samozrejme videofilm, takže tu nič neprekvapí, ale stále sa niečo deje, rebeli sú takmer všadeprítomní a navyše na rozdiel od väčšiny podobných filmov sú rôzne zábery z veliteľstva obmedzené na minimum, takže to ani neruší. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá. Ale je hlavne vojenského typu, takže samé strieľanie a občasný výbuch, pričom Van Damme tu v akcii ani nemá až tak moc priestoru. Okrem trochu strieľania tu má len tri krátke súboje a z toho dva sú len na pár dotykov, ale páčia sa mi a občas ich ukončí nejakým slušným spôsobom. Najviac sa mi páči záchrana rukojemníkov a záverečná obrana ambasády. Herecké obsadenie moc nezaujme, Van Damme je výborný a aj tento vojenský typ úlohy mu sedí, ale mimo neho už nezaujme, ale našťastie ani neurazí nikto iný. Réžia je na typ filmu celkom dobrá, ale občas ruší príliš zmätočná kamera a technická stránka je pomerne vydarená a aj výbuchy vyzerajú dobre. Zástupca veliteľa nie je typický Van Dammov akčný film, bojového umenia je tu minimum, ale fanúšika poteší a v rámci akčných filmov z východnej Európy je to výrazný nadpriemer. 73%(4.4.2007)

• Kaka

Jeden z nejhrůzostrašnějších akčních snímků všech dob. Opravdu je až neuvěřitelné, kam může Van Damme klesnout. Režisér byl při natáčení tohoto skvostu zřejmě na drogách, neboť takové seky a nedotaženosti se za normálních okolností skutečně nevidí. Začíná to neuvěřitelně špatně zvolenými filtry, které navíc v jednom střihu jsou, v druhém zase nejsou, pokračuje to přes některé amatérsky (digitální kamera) natočené sekvence a končí to tak šíleně nasnímanou akcí, že jsem tomu všemu ani nechtěl věřit. Vypadá to jako ten nejodpornější mix všeho možného a nemožného. A v čele stojí velký boss Van Damme, jehož chvaty jsou stejně špatné, jako celý film. Skutečně amatérsky natočená zrůdnost, kterou bych zakázal distribuovat.(4.6.2006)

• - Samuel Keenan (Jean-Claude Van Damme) nosí hodinky značky Wenger a Frank Gaines (William Tapley) nosí TAG Heuer.
    (dyfur)

• - Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)