Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sam Keenan (Van Damme) je bývalý člen elitní jednotky amerického námořnictva s bojovou zkušeností a určením chránit americké zájmy kdekoliv na světě. Ale v den, kdy přijíždí do svého nového působiště v bouřlivé východoevropské zemi, je Keenan vržen do krvavé a chaotické scény: Těžce ozbrojení rebelové vyplenili hlavní město, zabili amerického velvyslance a hrozí svrhnout nového prezidenta i křehkou demokracii. Keenan rychle zajišťuje americké velvyslanectví a poskytuje prezidentovi úkryt. Ale pomoc amerických jednotek je daleko a agresivní povstalci uvnitř. Keenan musí zlikvidovat povstání…před tím, než ambasáda lehne popelem. Legenda bojových umění Jean-Claude Van Damme se představuje v impulzivním thrilleru plném divokých bojových scén, super napětí a nonstop akce! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (83)

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to celkom dobrý akčný film so Jean-Claude Van Dammom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má veľmi dobrý príbeh o vojenskom dôstojníkovi, ktorý je pridelený do Moldavska postarať sa o bezpečnosť prezidenta a americkej ambasády, ale keď na ňu zaútočia rebeli, spolu s ostatnými vojakmi sa musí postarať o bezpečnosť civilistov, kým dorazia posily. Spracovanie je celkom slušné, je to samozrejme videofilm, takže tu nič neprekvapí, ale stále sa niečo deje, rebeli sú takmer všadeprítomní a navyše na rozdiel od väčšiny podobných filmov sú rôzne zábery z veliteľstva obmedzené na minimum, takže to ani neruší. Akcie je tu pomerne dosť a nie je zlá. Ale je hlavne vojenského typu, takže samé strieľanie a občasný výbuch, pričom Van Damme tu v akcii ani nemá až tak moc priestoru. Okrem trochu strieľania tu má len tri krátke súboje a z toho dva sú len na pár dotykov, ale páčia sa mi a občas ich ukončí nejakým slušným spôsobom. Najviac sa mi páči záchrana rukojemníkov a záverečná obrana ambasády. Herecké obsadenie moc nezaujme, Van Damme je výborný a aj tento vojenský typ úlohy mu sedí, ale mimo neho už nezaujme, ale našťastie ani neurazí nikto iný. Réžia je na typ filmu celkom dobrá, ale občas ruší príliš zmätočná kamera a technická stránka je pomerne vydarená a aj výbuchy vyzerajú dobre. Zástupca veliteľa nie je typický Van Dammov akčný film, bojového umenia je tu minimum, ale fanúšika poteší a v rámci akčných filmov z východnej Európy je to výrazný nadpriemer. 73% ()

Kaka odpad!

všechny recenze uživatele

Jeden z nejhrůzostrašnějších akčních snímků všech dob. Opravdu je až neuvěřitelné, kam může Van Damme klesnout. Režisér byl při natáčení tohoto skvostu zřejmě na drogách, neboť takové seky a nedotaženosti se za normálních okolností skutečně nevidí. Začíná to neuvěřitelně špatně zvolenými filtry, které navíc v jednom střihu jsou, v druhém zase nejsou, pokračuje to přes některé amatérsky (digitální kamera) natočené sekvence a končí to tak šíleně nasnímanou akcí, že jsem tomu všemu ani nechtěl věřit. Vypadá to jako ten nejodpornější mix všeho možného a nemožného. A v čele stojí velký boss Van Damme, jehož chvaty jsou stejně špatné, jako celý film. Skutečně amatérsky natočená zrůdnost, kterou bych zakázal distribuovat. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nečekaně slušný akčňák s mým milovaným Van Dammem v hlavní roli. Příběh je sice trochu klišoidní a to takový, že v Rumunsku se blíží k převratu a tak demokratického prezidenta ukryjí na Americké ambasádě před komunistickými vzbouřenci. Jak prosté. Přesto velice zajímavě natočené. Režisér si hlavně prohrál s tzv. funkcí zoom, která ve vypjatých scénách zrychlí divákův tep a nenechá ho jen tak chladným. Sice se občas nepovede střih, ale to zas tolik nevadí. Mimochodem všimli jste si té Škodovky, do které to naprali s tím Bavorákem před ambasádou :). Van Damme mě rozhodně překvapil a tento film rád zařadim mezi jeho lepší kousky. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Pohodové politické akční béčko. Van Damme přijíždí do Moldavie, kde se zrovna bouří proti novému prezidentovi. Poté co je nucen opustit svůj palác v důsledku útoku komunistických vzbouřenců, je prezident převezen na americkou ambasádu, kde už je shromážděna i řada američanů žijících v zemi. Expert na dané krizové situace Sam Keenan (Van Damme) se tedy ujímá velení a je na něm uchránit životy lidí na ambasádě, než přijedou posily z americké a moldavské armády... Nečekejte klasický akčňák přitažený za vlasy ve stylu Van Damme versus všechno ostatní - spíše než Univerzálního vojáka to připomíná hry typu starých dobrých Delta Force. Navíc je to hezky natočené a Jean Claude vypadá na stará kolena drsněji než dřív a ten jeho přízvuk se taky o něco zlepšil:) Je docela možné, že bez jeho charismatu by ten film byl k ničemu. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

No niečo na tom filme bude, ale hodnotiť to ako najlepší Van Dammeov film to určite nie! Aj keď sa mi film páčil, medzier v nápadovo dobrom scenári má ako ementál. Už len z logického hľadiska útok na veľvyslanectvo bol úbohý, armáda celej krajiny mala dokopy tri tanky a podobne. Van Damme už dokonca neukázal nič ani zo svojho bojového umenia, čo už kričí starobou, naopak, snažil sa niečo aj zahrať a to sa cení. Kamera nič moc a ani obraz nepokojov nebol dobre zvládnutý. Potešilo ma aj pár dialógov, ktoré sú v podobných filmoch často klišéovité. 60%. ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v rumunské Bukurešti. (Terva)

Reklama

Reklama