Československý filmový týdeník

• Slovensko Československý filmový týždenník

Aktuální záznamy událostí pro Československý filmový týdeník před padesáti lety jsou dnes již historickým dokumentem. (oficiální text distributora)

squire

Tohle je zkrátka ono. Vím, že je to často nepravdivé, často i poněkud směšné, ale těch 2379 dílů prostě něco vypovídá o nás, o naší zemi. Těch pět bodů zkrátka není o tom, že by se mi to nějak líbilo, nebo že bych tomu snad doopravdy věřil, ale je to prostě o tom, co tady bylo. V podstatě bych tomu pořadu dal tak jeden maximálně dva body ( tak nějak od 1966 do 1969) v té době, kdy byl pravidelně promítán v kinech před hlavním filmem, ale teď se na něj dívám každou neděli ráno a prostě se mi to líbí. Možná právě proto, že už je to minulost. ()

Sa.sa

Úžasný filmový dokument, který je časovou stopou naší země..! Díky za něj a je milé ho sledovat s odstupem desítek let a v jiném prostředí i společnosti... Ba tento dokument se nesmí koukat z pozice dnešní doby či dokonce "morálky", ale pouze jako na časosběrný dokument...! Ano ještě jednou díky a 5 hvězd si zaslouží ()

corax8

Výborný počin vzít už natočené Týdeníky a odvisílat je znovu. V těch 10 minutách se člověk dost dozví o době před padesáti lety. ()

MAKITA

nostroj propagandy a ideologie tehdejší doby, dneska po tej době to pouští aby vyplnili díru v programu a především aby lidi VIDĚLI jak to tehda bylo, nebo nebylo? ()

GrooteLulu

...krásné, koukat na davy lidí a na neustálý boj za mír... nebral bych to propagandisticky, ale alespoň kamerově za pravdivou výpověď doby, a ta doba od cca 50roku až do normalizace, je dost dlouhá, jako přechod z němého filmu na dnešní trháky.... ...našel jsem semtam "extrakuriozity - viz. Skakel z Újezdce u Přerova" a mnoho a mnoho dalšího ...dělám buď výběry, že jedu třeba začátek dnů ze srpna z každého dostupného roku, nebo sjedu celý rok naráz.... je to poklad z archivu čt... a poučné, i pro politiky, umělce (kviff), nebo zemědělce... ()