Wrecker

C.J. Wallis

Kostýmy:

Nicole La Greca
  • castor

Pokud zahnou špatně, bude to aspoň dobrodružství, vytrousí ze sebe bruneta, která právě otevřela další pivko na cestě na akci s přáteli. Druhá, na první pohled rozumnější blondýna řídí a snaží se vypustit z hlavy to, že jí byl přítel nevěrný. Co uděláš, než vlezeš do luxusního červeného fára? Zkontroluješ olej. A prostě sešlápneš pedál. Zvlášť když je na cestě i zřejmě zamindrákovaný řidič tahače se satanskými symboly v kabině. Hra na kočku a myš v nejtriviálnější podobě začíná, divácký zájem chybí, když už má přijít nějaká ta pomoc, scénárista zřejmě usnul. Obecně je to napínavé asi jako výběr spodního prádla pro sto dvaceti kilovou maminu. Spielberg byl léta páně 1971 samozřejmě někde úplně jinde. Obě herečky navrch předvedly docela neherecké výkony. Chápu, asi byly nervózní, jaký Dick vyleze z toho náklaďáku.(30.11.2015)

Dve mladé priatelky Emily (Anna Hutchison) a Leslie (Andrea Whitburn) cestujú za svojimi priatelmi v luxusnom aute. Na dlhej ceste narazia na vodiča kamiónu, ktorý ich svojim nevhodným správaním nahnevá, a tak mu to dá Leslie patrične pocítiť. Tým však vodiča kamiónu vyprovokuje a pre dve priatelky sa začína boj o život na ceste, z ktorej si ich protivník vytvoril svoje teritórium, na ktorom loví svoje nevinné obete. - Už z posteru mi bolo jasné, že sa bude jednať o horor s drsným kamionistom, podobne ako Joy Ride, ktorý velmi oblubujem. Zo začiatku som mal pocit, že sa Wrecker tomuto hororu prinajmenšom vyrovná. Postupne však strácal dych a nevyrovnal sa mu. V prvom rade ma zaujali hlavne herečky. Boli nádherné a vedeli sa dobre vžiť do svojoch úloh. Vizuálne sa jedná o perfektnú prácu, aj keď som spozoroval niekolko záberov so zlým svetlom, ktoré kazilo obraz. Prácu s mikrofónmi tvorcovia úplne nevychytali, pretože napríklad pri scéne s policajtom nebolo rozhovor dobre počuť. Krajina, v ktorej sa nahrávalo, bola fakt krásna a robila na mňa velmi dobrý dojem. Najviac ma mrzí absolútna absencia gore a úplné minimum krvi. Celkovo ma to však velmi bavilo a považujem to za slušný horor v menej rozvinutom subžánri. + herečka z The Cabin in the Woods(6.11.2015)

• George Stobbart

Pozerateľný, ale celkovo slabý a pomerne absurdný „road suspense“. Navyše - kto videl pecky ako Duel, Joy Ride, Hush, RoadGames, prípadne z časti aj Black Cadillac, The Car, The Hitcher a pod., tak nielen že bude vedieť čo práve ide nasledovať, ale ešte sa pri tom aj prenudí. Rutinná kopírka niekoľkých scén od subžánrovo kvalitnejších príbuzných, ktorá na obrazovku neprináša nič svoje, snáď len dvojicu iritujúcich ochechúl, čo zrejme majú zastúpiť absenciu takmer všetkého ostatného. A za to nezvládnuté finále s CGI klincom do rakvy som chcel hodnotiť ešte nižšie, ale už to nechám tak.(6.11.2015)

• kaylin

„Wrecker“ není ani náhodou snímek, který navazuje na kvalitu filmů jako „Duel“ nebo třeba „Roadgames“ z roku 1981. Tohle jsou filmy, které stojí za vidění, ale film „Wrecker“ prostě ne. Postavy jsou tak protivné, že jim přejete, aby je ten náklaďák převálcoval, a přejete si, aby se tak stalo co nejdřív. K velké škodě se tak nestane a vy musíte sledovat jednu debilní scénu za druhou.(2.1.2017)

• Forsberg11

Takéto niečo už v dnešnej dobe zaujme skutočne len málokoho. Zo začiatku to síce nabralo takú nepríjemnú atmosféru, dotvorenú výborným hororovým prostredím... No keď si po hodine filmu uvedomíte, že dej sa nikam neposúva a už presne viete, čo vás čaká na konci, je niekde veľká chyba. No a tie dve otravné tupé piče ma vytočili ako už dávno nič. Celkovo film o ničom, totálna zbytočnosť. 30 %!!(27.6.2017)