Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Modeman123

Jestli si někdo naivně myslel, že devadesátky ve fotbale byly aspoň trochu čisté, tak se hluboce mýlil. Divadelní představení, vzniklé na základě přepisu odposlechů Policie ČR tehdejších vysoce postavených bafuňářů - pana Ivana "Ivánka" Horníka (manažer AC Sparta Praha, poté FK Viktoria Žižkov) a šéfa (?!) komise rozhodčích pana Milana "Milánka" Brabce, přibližuje, s humorem Ypsilonce vlastní, skutečnou situaci divokých porevolučních a mileniálních let na našich trávnících. Je až groteskně absurdní, jak to s odstupem času všechno bylo (je) průhledné a jak moc byli fanoušci poctivého fotbalu obelstěni...Prostě a jednoduše, ty vole, všechno bylo cinklý, nevyhráli bysme ani v Hradci ty vole... ()

SkeeveTulp

Vtipné hlášky, které jsou vlastně ale trochu děsivé, když si uvědomím, že jsou podle skutečnosti. Skvělý přednes Čtvrtníčka s Lábusem bohužel kazí otravný orchestr a, jako vždy, trapný Polášek. ()

wallenrod

Nevím sice, proč uživatel Pohrobek hodnotí tuto hru na základě podoby s dramatem Sofokla, ale budiž. Čtvrtníček není tak silnej dramatik, aby si mohl dovolit otevírat nové dosud neprozkoumané brány divadelního umění. A pevně věřím, že v tomto případě mu o to ani za mák nešlo. Zkrátka jen sepsal odposlechy. Je to prdel. Hláškovat se tím dá téměř v jakékoliv situaci a to je nejspíš jediný účel této hry. Tak proč to srovnávat s antikou? Snad se mi tu uživatel Pohrobek nechce snažit naznačit, že jediná vstřebatelná podoba dramatu je pouze a jedině drama antické???? ()

OldPink

Jak už někdo řekl, obsah je skutečně stupidní, ovšem forma nemá nejmenší chybu. Nejlepší jsou reakce některých lidí v publiku :). ()

fojťan

Je to sprosté, má to slabší chvilky, a celkem se dá říci, že dohromady to není nic extra. Ovšem těch pár opravdu dokonalých gagů zaslouží absolutní hodnocení - zejména z pohledu diváků, kteří nemají k fotbalu daleko. Už proto, že před Ivánkem nikdo nic podobného nestvořil. Pět hvězd bez uzardění. PS: Ještě bych dodal, že Petr Čtvrtníček je opravdu výjimečnou postavou v domácích stojatých vodách komiky tohoto typu. Kam se na něj Lábus a 90% všech dalších rádoby vtipných herců - moderátorů hrabe. ()

cmman

Souhlasím s Galadrielem, že forma vítězí nad obsahem. V podání Petra Čtvrtníčka se jedná o legendární hlášky, které již mnohde zlidověly, vypisovat je však nebudu, neboť jsou vulgární. Vše by to byla jedna velká sranda, nebýt skutečnosti, že to celé odráží reálné policejní odposlechy a že v podobném duchu se o Vás můžou bavit / rozhodovat kdekoliv jinde, holt "Silnější pes m*dá" ()

ToddB

Pokud to neberem jako divadelní představení, ale jako dokument, tak prostě míň než 5 dát nemůžu. To mi ho teda vyndej !! :-)) ()

beregond

Bez ironie, tenhle čtvrtníčkův text má parametry Plešaté herečky od Ionesca.. Čtvrtníček s Lábusem jsou v něm skvělý. ()

matkoslav1

Nejzábavnější česká show! Neuvěřitelné hlášky, geniální zábava! Kdo aspoň trošku rozumí fotbalu, tak brečí smíchem =) "Mi volal Pelta." "Ti volal Pelta, jo? A co chtěl?" "Nic" "A cos mu to na řekl?" "No nic" "Tak tos mu řekl hezky!" =) ()

henny2010

Tohle byl jedním slovem nářez! Smutné na tom je, že takovéto individua si opravdu takto prohazují slova a ne jen tyto dva pánové, které si Čtvrtníček (obzvlášť on) spolu s Lábusem, vzali do hrsti. Dialogy okolo "kluků opálených z Barcelony, nebo volal mi Pelta, čurák a co chtěl" jsou jen malým rozjezdem. Jak říkám je to vtipné jak prase, ale o to víc i smutné, že takovýto debilové zasahují do sportu a výchovy především mladé generace - čím bych chtěl poznamenat, že s narůstajícím počtem těchto lidí, půjde náš sport do jedné velké díry.... Tak snad ještě chvíli vydržíme... ()

tomkat

Pomník Čtvrtníčka nejen jeho jedinečnému humoru, ale i schopnosti Čechů se originálně a s humorem vypořádat i s těmi největšími levárnami a hrůzami doby - rčení o smějících se bestiích opravdu platí:-) ()

pavlamax

Dokonalá forma dokonalé dvojce. Troufám si říct, že Čtvrtníček a Lábus jsou mnohem zajímavější než Lábus a Kaiser. Akorát je trochu děsivý, že vychází z reálných rozhovorů, i když bez toho by to nefungovalo - prostě to nevymyslíš. ()

mfanta

40% - Nebyla to zase takova darda, jak jsem cekal. Vtipu pramalo, hlavne se to hemzilo obrovskou koncentraci sprostych slov, coz samo o sobe nestaci. Je to nicmene dosti smutny vhled do zivotu fotbalovych funkcionaru a jejich urovne. Nedelam si iluze, ze tech, na ktere se neco podobneho jeste neprovalilo, je malo. ()

Awesomer

Pokud tato divadelní hra poukázala na něco nového, tak je to rozhodně zjištění, že Čtvrtníček je o třídu lepší herec, než-li Lábus. Zatímco Lábusovi lze z hereckého projevu věřit zhruba polovinu výstupu, Čtvrtníček dokázal přesvědčit na na celé čáře. ()