poster

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2005, 50 min

Režie:

Zdeněk Tyc
(další profese)
 • Gilmour93
  ****

  „Vždyť já to nedělám pro sebe, ty krávo, vole..“ Jasný důkaz toho, že nejlepší scénář píše sám život a že si současný český fotbal to brodění v řídkých lejnech bezezbytku zaslouží.. Přidám k dobru odposlechnutou konverzaci ze stadiónu Viktorky Žižkov v zápase se Zlínem v době ještě před vypuknutím úplatkářské aféry, kdy se mezi sebou bavili dva důchodci v hledišti: „Vosumdesátá minuta a furt 0:0. No my ho snad dnes nedáme.“ - „Hele, Lojzo, klídek. V devedasátý foukne pently..“ A pak že je tipování výsledku sportovních klání nějaká věda. Pokud znáte noty, nemůže vás překvapit, že silnější pes kopuluje..(26.11.2009)

 • MM_Ramone
  ****

  Petr Čtvrtníček napísal a zrealizoval v roku 2005 veľmi aktuálnu divadelnú hru o nekalých praktikách v Českomoravskom futbalovom zväze. Hra volne založená na policajných odposluchoch futbalových funkcionárov je plná satiry a sprostých slov. Telefonické rozhovory medzi skorumpovaným rozhodcom a manažerom jedného z klubov najvyššej ligy, v podaní Jiřího Lábusa a samotného autora Petra Čtvrtníčka, majú zvláštne, nechutne vtipné fluidum. ****(25.9.2009)

 • MCZ
  *

  Až nečekaně stupidní a laciné představení. O hereckých výkonech nemůže být řeč; odříkávat našprtaný scénář ještě není herectví. Význam hudební vložky, tedy té vaty mezi jednotlivými dny, mi pak pro jistotu zcela unikl a konečně, počet míst, kdy jsem se aspoň trochu zasmál, se neomylně blíží nule. 2/10(24.7.2007)

 • PetGriDus
  *****

  Republika se dělí na dva tábory na ty,kteří Čtvrtníčkovi nemohou přijít na jméno a na ty kteří ho obdivují.Já patřím k tomu druhému táboru.Od dětství jsem ho měl rád za jeho učínkování v České Sodě,což byl na dobu svého vzniku opravdu geniální pořad.Člověk mu i odpustil propadák s Posledními Plavkami.Při sledování Ivánka se člověk směje ale zároveň člověka zamrazí,když si uvědomí,že se jedná o smutnou realitu našeho fotbalu a že viníci byli potrestáni směšnou pokutou.Ivánkův slovník pronikl do běžného života a zlidověl.(7.2.2008)

 • DaViD´82
  ****

  Čeština je krásný a bohatý jazyk. Samotná "zlá, ale opravdu zlá" mluva v rozmezí pondělka až soboty je bezchybná, bohužel jako celek to moc nefunguje z důvodu násilně naroubovaného pokusu o dramaturgii. Celé to stojí a padá s hlasovým výkonem Čtvrtníčka. V tomto ohledu nelze mít sebemenších výhrad. Nejedno úspěšné včlenění některého z češtinu obohacujících obratů do širokého povědomí mluví za vše. Tak to mi ho teda vyndej... - Mi volal Pelta. - Čůrák, a co chtěl? - Nic, ty vole. - A cos mu řek? -Nic. - Tos mu řek dobře, Milane, ty vole.(7.11.2007)

 • - Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace