Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

Šakal

je tam 50 jablek na výhru a 30- ník na kříž! Kapříci připluli. inkognito vole čau :o) nazdar draku, rád Tě slyšim! jsem si říkal, že Tě při Út prozvonim. Tak jaká u tebe? volal mi Pelta! ......Čurák,co chtěl?.... nic. ......a co jsi mu na to řekl?....... no nic......... tos mu řekl hezky:o) u nás na vsi se říká: že silnější pes mrdá... no to mi ho teda vyndej.. co více dodat k tomuto divadelnímu představení. které napsal Petr Čtvrtníček jako reakci na korupci ve fotbale. Co věta to perla české kinematogafie:o) Jak jen je ten český jazyk nádherný a ta slovní zásoba květnatá :o) Petr Čtvrtníček si to opravdu dokonale užívá a Jirka Lábus mu zdatně sekunduje seč mu síly stačí, ikdyž mistrovi se nevyrovná..... Děkuji Petře za tento pohled na dění v českém fotbalu, děkuji pánové Horníkové, Brabcové, Peltové, Pučkové, Starkové. Je smutné, že toto představení mohlo vůbec vzniknout( myšleno tím, že vůbec měl Petr inspiraci díky poměrům v českém fotbale, je to smutné.......) ()

fmash

Málokteré „umělecké dílo“ (jak jinak to s nadsázkou nazvat, pokud člověk nechce zabřednout do morálně hodnotících soudů) „obohatilo“ (opět uvozovky) běžný český slovník o tolik hlášek při takovém poměru pracnosti ku invenci. Potvrzení pravidla, že nejlepší kousky píše sám život. Jen kdyby se na divadle tolik nesnažili (zejména Poláškův závěrečnný vstup měl k rafinovanému humoru velmi daleko). ()

Chrustyn

Nejsem fotbalový fanda a rozhodně jsem nepochytil všechno z čeho si dělají tvůrci a hlavně herci legraci ale to nic nemění na faktu, že mi to celý přišlo o ničem a to, že každých 15 vteřin padne sprostý slovo opravdu není vtipný ale samoúčelný a trapný. A to ani nemluvím o třešničce, kterou na konci přihodil Polášek. Ale lidi se u toho řezali jak blbý. Nechápu. ()

zdepapepa

Ty vole, celá ta hra je jedna velká hláška, doplňující prvky promítání filmu, zpěv i doprovodná hudba z BBV jsou vskutku na kvalitní úrovni. Jako svůj argument bych tu mohl odcitovat celou tu hru, ale neudělám to. Prostě i když nevíte, o čems byly ty fotbalové aférky (nevim jak to nemůžete vědět), ale líbit se vám to bude, protože skloubit sprostou mluvu (tipoval bych to na 70% z dialogů) a vážnou věc jako f. korupce je opravdu geniální. Však víte co se říká u nás na vesnici: ... (kupte si radši to CD/DVD) ()

Pierre

Dle očekávání super zábava . Tyvole, tykrávo, to by se člověk posral, rozumíš mi, ne? To abych jenom zůstal ve slovníku představení, které skládá krásný hold obecné češtině. Nekorektní Čvrtníček se zkrátka na podobný humor hodí a sedí mu  a mistr Lábus dokázal se svým básnickým projevem a smyslem pro recitaci a pro pozorování lidí dát     všem těm vulgarismům nový rozměr. A i Polášek opět  ukazuje, že by si zasloužil využívat víc.. Pouze vsuvky  vlasatého zpěváka mi bohužel  přišly jen jako vata (snad jen na závěrečné Queeny.) Naopak mě hodně pobavily i krátké bonusové materiály. Za chvilku je konec, ještě je neděle, a tejden je v prdeli.  ()

• Zhruba v patnácté minutě záznamu je v první řadě publika vidět herec Marek Daniel, který na představení přišel oblečený a nalíčený jako jeho postava Ing. Hlaváček z pořadu Na stojáka (od r. 2004). (M_J_Adler)
  • Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)