Reklama

Reklama

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (423)

woody 

všechny recenze uživatele

Ty vole ti řeknu, jako konečně že to sem jako njáká mrdka dala, ty vole.Já bych blil kdyby se to tu jako vole neobjevilo.Ty vole, to je taková prdel.Jako ten Čtvrteníček je mrdka ty vole ale takový čurák.Ale přitom to je jako chytrej kluk, Ivánku kamaráde, bez něho by to jako by se jako potopilo jak Titanic.Ty vole.A ten druhej z prdele zmrd.Ten Lábus - to je ti vyližprdel, ty bys blil.Na piču, že se na to nevyseru.Má to njákou cenu.Víš jak se říká silnější pes mrdá?Mě ti to mrdá, že bys čuměl jak z prdele prak. Jako já už tomu ty vole nerozumím na co to všechno je?Pro koho to děláme ty vole.Se mi chce z toho chcat, to je prdel srandy jako. Kdybys ho jako slyšel vole vola to bys sral krev vole. Jako oni jsou už vážně v piči, že z nás dělaj tohle.takový kundy vymrdaný, vopice voprcaný.Na hovno to je ti jako říkám, na hovno.Zkurvený mrdky, no ne? ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Úplatkový skandál poškodil českou fotbalovou ligu na dost dlouho. Snadný úlovek je pro šikovné a vlivné vždy na dosah a spousta kapříku si své nové majitelé zdárně našla .. zkrátka korupce u nás bují na každém rohu. Díky neznámému dárci z metra máme tu možnost zaposlouchat se do krásně jadrné konverzace dvou funkcionářů fotbalu v podání pánů Čtvrtníček – Lábus. A skutečně je co poslouchat „Hele, viděl jsi jak hrála ta Barcelona? Ty vole, to jsem si spravil chuť. Viděl sto Milane. Ty vole, kucí vopálený, vole. Rozumíš.. A hrajou to tam ty vole, šolíchají .. ty kdyby sem přijely, tak nás sfouknou jako svíčku. To bych chtěl viděl vole. Ty by se z nich posraly, vole. Ty krávo. Hele Milane, já tě potom zavolám, jo? Já už na to nemám“ Hořká to zábava! :( ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Škoda toho divadelního úvodu a závěru, neboť. Ne, tohle nebylo vtipné ani v Dr. Mráčkovi...zkrátka - Ivánek stojí a padá s uměním přednesu, a v tom pánové Lábus a Čtvrtníček naprosto nehorázně excelují. Aby ne, s takovým materiálem:) Snůška kanálismů, sprosťáren a nadávek dává řadovému občanu popřemýšlet nad tím, jak že to fungují české soudy, že tohle už dávno nezametly pod stůl s razítkem případ uzavřen, viníci ve výkonu trestu, klíč zahozen. Ochutnávka vysoce intelektuální konverzace pánů Horníka a Brabce působí nechutně vtipně, ale pouze do chvíle než si uvědomíme, že tihle dva nejsou zdaleka jediní, a že se tyhle praktiky, které mají se sportem společnou velkou nulu, se (nejen) fotbalem táhnou už od dorostu. Zkrátka bordel nad bordel...dost mravokárných řečí, na závěr si dáme citát;) "Hele, mně volal ten, Pelta. Ti volal Pelta, jo? Čurák, a co chtěl? Nic. Nic, jo? A cos mu na to řek, ty vole? No, nic. A tos mu řek dobře, ty vole." PS: Znělka BBV je v podání smyčců a klavíru opravdu osvěžující. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Nechci být na Jirku "Marge" Lábuse zlý, ale jeho nejlepší léta jsou ty tam. Petr Čtvrtníček na 100% přejíždí Jirku a dává celé show úplně jinou dimenzi. Jeho věrohodné a většinou naučené a ne čtené jako u Jirky) dialogy opravdu stojí za to. Oba dva si pěkně pohráli s tématem a určitě i jejich skutečné předobrazy se museli smát :) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Geniální eskamotérství na hranici trapna. Jedno z nejlepších ztvárnění lidské debility a ubohosti. Óda na fotbalové i jiné vidláctví. Naprosto adekvátní výkon Čtvrtníčka, který svou přesvědčivostí předčí i samotného Horníka. Trochu slabší Lábus, ale nevadí, Ivánek je stejně tahoun. Zeptejte se Starky. Je z něj Mokrej. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)
  • Zhruba v patnácté minutě záznamu je v první řadě publika vidět herec Marek Daniel, který na představení přišel oblečený a nalíčený jako jeho postava Ing. Hlaváček z pořadu Na stojáka (od r. 2004). (M_J_Adler)

Reklama

Reklama