Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2005, 50 min

Zdeněk Tyc

Dokud se dialoguje a dokud se mluví je to s přehledem na plný počet. Vulgární absurdita se vším všude a parádně zahraná. Ale nepasuje tam jak muzika, tak pan Polášek. Bohužel to z hry dělá nudu a trapnost. Místo vrcholu hry přichází utopení celého předchozího snažení. Škoda, Čtvrníček a Lábus válejí, jak můžou.(26.11.2009)

Republika se dělí na dva tábory na ty,kteří Čtvrtníčkovi nemohou přijít na jméno a na ty kteří ho obdivují.Já patřím k tomu druhému táboru.Od dětství jsem ho měl rád za jeho učínkování v České Sodě,což byl na dobu svého vzniku opravdu geniální pořad.Člověk mu i odpustil propadák s Posledními Plavkami.Při sledování Ivánka se člověk směje ale zároveň člověka zamrazí,když si uvědomí,že se jedná o smutnou realitu našeho fotbalu a že viníci byli potrestáni směšnou pokutou.Ivánkův slovník pronikl do běžného života a zlidověl.(7.2.2008)

Škoda toho orámování, protože samostatná část "pondělí-pátek" je na deset kaprů, teda vlastně hvězdiček. :)Každopádně parádní rychle zkultovnělá záležitost, která ukazuje, že Čtvrtníček ještě není na odpis, stejně tak Lábus. Hlavně Čtvrtníčkovo "Ty vole, vždyť já ten fotbal nedělám pro sebe" můžu slyšet denně.(29.1.2006)

Paráda, Čtvrtníček se v roli Horníka úplně vyžíval:-) Hra ovšem po úžasném rozhovoru nekončí a zde je kámen úrazu. Další improvizovaný dodatek k jinak relativně krátkým rozhovorů Brabec - Horník je hodně ubohý, lacině sprostý a bez nápadu. I tak to ovšem stačí na 4 hvězdy, protože "rekonstrukce" rozhovoru zmiňovaných fotbalových funkcionářů je skvělá!:-)(18.4.2007)

je tam 50 jablek na výhru a 30- ník na kříž! Kapříci připluli. inkognito vole čau :o) nazdar draku, rád Tě slyšim! jsem si říkal, že Tě při Út prozvonim. Tak jaká u tebe? volal mi Pelta! ......Čurák,co chtěl?.... nic. ......a co jsi mu na to řekl?....... no nic......... tos mu řekl hezky:o) u nás na vsi se říká: že silnější pes mrdá... no to mi ho teda vyndej.. co více dodat k tomuto divadelnímu představení. které napsal Petr Čtvrtníček jako reakci na korupci ve fotbale. Co věta to perla české kinematogafie:o) Jak jen je ten český jazyk nádherný a ta slovní zásoba květnatá :o) Petr Čtvrtníček si to opravdu dokonale užívá a Jirka Lábus mu zdatně sekunduje seč mu síly stačí, ikdyž mistrovi se nevyrovná..... Děkuji Petře za tento pohled na dění v českém fotbalu, děkuji pánové Horníkové, Brabcové, Peltové, Pučkové, Starkové. Je smutné, že toto představení mohlo vůbec vzniknout( myšleno tím, že vůbec měl Petr inspiraci díky poměrům v českém fotbale, je to smutné.......)(13.1.2009)

• - Zhruba v patnácté minutě záznamu je v první řadě publika vidět herec Marek Daniel, který na představení přišel oblečený a nalíčený jako jeho postava Ing. Hlaváček z pořadu Na stojáka (od r. 2004). (M_J_Adler)

• - Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)