poster

Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2005, 50 min

Režie:

Zdeněk Tyc
(další profese)
 • Bachy
  ***

  Dokud se dialoguje a dokud se mluví je to s přehledem na plný počet. Vulgární absurdita se vším všude a parádně zahraná. Ale nepasuje tam jak muzika, tak pan Polášek. Bohužel to z hry dělá nudu a trapnost. Místo vrcholu hry přichází utopení celého předchozího snažení. Škoda, Čtvrníček a Lábus válejí, jak můžou.(26.11.2009)

 • PetGriDus
  *****

  Republika se dělí na dva tábory na ty,kteří Čtvrtníčkovi nemohou přijít na jméno a na ty kteří ho obdivují.Já patřím k tomu druhému táboru.Od dětství jsem ho měl rád za jeho učínkování v České Sodě,což byl na dobu svého vzniku opravdu geniální pořad.Člověk mu i odpustil propadák s Posledními Plavkami.Při sledování Ivánka se člověk směje ale zároveň člověka zamrazí,když si uvědomí,že se jedná o smutnou realitu našeho fotbalu a že viníci byli potrestáni směšnou pokutou.Ivánkův slovník pronikl do běžného života a zlidověl.(7.2.2008)

 • Trellíno
  ****

  Škoda toho orámování, protože samostatná část "pondělí-pátek" je na deset kaprů, teda vlastně hvězdiček. :)Každopádně parádní rychle zkultovnělá záležitost, která ukazuje, že Čtvrtníček ještě není na odpis, stejně tak Lábus. Hlavně Čtvrtníčkovo "Ty vole, vždyť já ten fotbal nedělám pro sebe" můžu slyšet denně.(29.1.2006)

 • Fanucci
  ****

  Paráda, Čtvrtníček se v roli Horníka úplně vyžíval:-) Hra ovšem po úžasném rozhovoru nekončí a zde je kámen úrazu. Další improvizovaný dodatek k jinak relativně krátkým rozhovorů Brabec - Horník je hodně ubohý, lacině sprostý a bez nápadu. I tak to ovšem stačí na 4 hvězdy, protože "rekonstrukce" rozhovoru zmiňovaných fotbalových funkcionářů je skvělá!:-)(18.4.2007)

 • Šakal
  *****

  je tam 50 jablek na výhru a 30- ník na kříž! Kapříci připluli. inkognito vole čau :o) nazdar draku, rád Tě slyšim! jsem si říkal, že Tě při Út prozvonim. Tak jaká u tebe? volal mi Pelta! ......Čurák,co chtěl?.... nic. ......a co jsi mu na to řekl?....... no nic......... tos mu řekl hezky:o) u nás na vsi se říká: že silnější pes mrdá... no to mi ho teda vyndej.. co více dodat k tomuto divadelnímu představení. které napsal Petr Čtvrtníček jako reakci na korupci ve fotbale. Co věta to perla české kinematogafie:o) Jak jen je ten český jazyk nádherný a ta slovní zásoba květnatá :o) Petr Čtvrtníček si to opravdu dokonale užívá a Jirka Lábus mu zdatně sekunduje seč mu síly stačí, ikdyž mistrovi se nevyrovná..... Děkuji Petře za tento pohled na dění v českém fotbalu, děkuji pánové Horníkové, Brabcové, Peltové, Pučkové, Starkové. Je smutné, že toto představení mohlo vůbec vzniknout( myšleno tím, že vůbec měl Petr inspiraci díky poměrům v českém fotbale, je to smutné.......)(13.1.2009)

 • - Zhruba v patnácté minutě záznamu je v první řadě publika vidět herec Marek Daniel, který na představení přišel oblečený a nalíčený jako jeho postava Ing. Hlaváček z pořadu Na stojáka (od r. 2004). (M_J_Adler)

 • - Celý projekt prakticky nepotřeboval žádný scénář, jelikož drtivá většina replik dvojice Lábus a Čtvrtníček je výsledkem záznamu policejních odposlechů vyšetřovaných fotbalových funkcionářů a zbytek iprovizace herců. (korbitch22)