Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej

(divadelní záznam)

Petr Čtvrtníček napsal hru "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?" na přelomu let 2004 a 2005 jako reakci na korupční skandál v Českomoravském Fotbalovém Svazu. Následně s touto inscenací hostoval na scénách řady českých divadel. V beznadějně vyprodaných sálech excelovali v hlavních rolích Petr Čtvrtníček společně s Jiřím Lábusem za živého hudebního doprovodu Malého symfonického orchestru BEZDREV. (oficiální text distributora)

MessiM

Jiná dimenze, která aspoň trochu oživuje český, žalostný fotbal. Pobavil jsem se. Ano, co věta, to perla. Miluji komedie a rád prohlásím, že při shlédnutí ( bohužel ne v divadle ) jsem se nenudil ani minutu. I s titulky jsem se nenudil a to se mi prakticky nestává, že bych film dodíval i s titulkami. Excelentní vystoupení Lábuse, ale hlavně Čtvrtníčka u mě nezůstane zapomenuto. Nakonec přidávám hodnocení, a tím je 9/10. Nemůžu dát naplno, protože je to náš fotbal, ... ()

higuain

Hele Milane, vždyť mě znáš, vždyť já ten fotbal nedělám pro sebe. Musíme tomu štěstíčku jít trochu naproti ty vole!! Za některý hlášky hlavně Čtvrtníčka dosadit na hrad. Snad se šéfům představení líbilo. ()

Fanucci

Paráda, Čtvrtníček se v roli Horníka úplně vyžíval:-) Hra ovšem po úžasném rozhovoru nekončí a zde je kámen úrazu. Další improvizovaný dodatek k jinak relativně krátkým rozhovorů Brabec - Horník je hodně ubohý, lacině sprostý a bez nápadu. I tak to ovšem stačí na 4 hvězdy, protože "rekonstrukce" rozhovoru zmiňovaných fotbalových funkcionářů je skvělá!:-) ()

Laurent

Samotná divadelní hra je spíše průměrná. Námět samotný bohužel nevydá na víc než oněch 35 minut, zbytek jsou písničky. To, co bych ale vyzdvihl, jsou natočené improvizační šoty "Jak jsme ...", které bych hodnotil za 5*. Duo Polášek + Čtvrtníček je grandiózní. ()

Petroff

K týhle grotesce se mi nevimproč asociuje debilní písnička "Pohoda, tábáček" od nějaký naší zoufalý kapely. Mám za to, že to kolovalo a rozesmívalo národ ve stejný době. Možná to bude tím, že mi je nějakej fotbal tááákhle volnej, možná tím, že nesnáším českou popovou muziku... každopádně, prašť jako uhoď : "Tabáček" je sračka, a tahle splácanina k ní taky nemá daleko. Nedělat to Čtvrtníček tím svým lidovým způsobem, a nebýt to dle skutečnosti, byl by to veselej odpad... ()

fmash

Málokteré „umělecké dílo“ (jak jinak to s nadsázkou nazvat, pokud člověk nechce zabřednout do morálně hodnotících soudů) „obohatilo“ (opět uvozovky) běžný český slovník o tolik hlášek při takovém poměru pracnosti ku invenci. Potvrzení pravidla, že nejlepší kousky píše sám život. Jen kdyby se na divadle tolik nesnažili (zejména Poláškův závěrečnný vstup měl k rafinovanému humoru velmi daleko). ()

Had6

Petr Čtvrtníček je v porovnání s Jiřím Lábusem mnohem zábavnější. Lábus co si v deskách nepřečte to neví. Také bych se obešel i bez hudební vložky. Jenomže to by potom celé představení mělo tak 20 minut a těžko by z toho byl pořádnej vejvar. Je to teda sranda k popukání, jenom pokud nemyslíte na to, že to není vymyšlené, ale je to krutá realita. Některé repliky z tohoto představení už úspěšně kolují republikou a myslím, že jen tak nezmizí....Že ano? Dyť já přeci ten fotbal nedělám pro sebe... ()

maverick10

umelecka uroven?ODPAD Na Shekespeara to samozrejme nema. Ale dokaze to cloveka neuveritelne stahnout. A navic to poukazuje na zakulisi fotbalovych ale urcite i jinych korupcnich skandalu. A nejsmutnejsi je se zvoli obetni beranek IVANEK a ostatni vesele pokracuji dal a dokonce piskaji dulezita fotbalova utkani.......A Ctvrtnicek? To je trida! ()

SonG

parádní show, Lábus se Čtvrtníčkem solí jednu hlášku za druhou...jen pár písniček a Polášek na konci kazí jinak pětihvězdičkové hodnocení.... ()

ilemas odpad!

Pokleslý humor založený na vulgární mluvě. Směji se rád, ale tady jsem se téměř nesmál, jen jsem žasl nad tak stupidním vystoupením, kde dva kokoti sedí na židlích a předčítají trapné texty. Tak vysoké hodnocení také o něčem svědčí. ()

HappySmile

Sice mám Čtvrtníčka i Lábuse ráda, ale vypadá to, jako by tady nevěděli, jaký divák na tohle půjde do divadla. Myslím, že někdo, kdo jde na inscenaci typu "ty vole, to je ale čůrák ta mrdka", asi není zrovna milovník opery, která byla jednou z hudebních vložek. Písnička "We Are the Champions" už byla v pohodě, ale hodila by se na úplný závěr, kde místo toho bylo další fildikání, které opět asi již zmíněného diváka nezaujme. Ovšem chlapci to přečetli pěkně a Poláškova scéna s odposlechem Lábuse a Čtvrtníčka a jeho vlastním výkladem slov: " ... a diváci - vidíte, nesmějte se, oni vám v zákulisí říkají mutanti" neměla chybu. ()

marcek

Tak to je vážně dílo :) Duo Čtvrtníček, Lábus + Čtvrtníčkův scénář no to je vážně síla. Půlku představení jsem se válel po zemi :) ()

MCZ

Až nečekaně stupidní a laciné představení. O hereckých výkonech nemůže být řeč; odříkávat našprtaný scénář ještě není herectví. Význam hudební vložky, tedy té vaty mezi jednotlivými dny, mi pak pro jistotu zcela unikl a konečně, počet míst, kdy jsem se aspoň trochu zasmál, se neomylně blíží nule. 2/10 ()

Darth Revan

Mě volal Pelta. Čurák a co chtěl? Nic. A cos mu řek? Nic. No tos dobře udělal. Je to sice hodina sprosťáren o ničem, ale je to sranda. ()

ad

Ano, mezihry nicmoc (nemyslím Branky body vteřiny, ty jsou dobré, mám na mysli především "zpěv" apod. Jinak veškeré mluvené slovo je perfektní!!! ()

DruidKarel

Naprosto fantastická hra založená na odposleších z fotbalového prostředí. Nebýt tétoinscenace, kdo ví, kde by ta kauza byla dnes. i když... Vynikající komediální a výrazové prostředky od všech pánů. 5* ()