poster

10 minuta

 • anglický

  10 Minutes

Krátkometrážní / Drama

Bosna a Hercegovina, 2002, 10 min

Režie:

Ahmed Imamovic

Scénář:

Srđan Vuletić
 • mohamedsfinger
  ****

  Silně protiválečný snímek, který ukazuje jak rozdílných a důležitých může být 10 minut pro dva různé lidi na různých místech na světě. Sarajevská část je opravdu působivá a opravdu vtáhne diváka přímo na místo, a to nejen díky tomu, že je výorně natočena na jeden záběr. Ale bohužel v římské části, i když byla krátká, jsem měl obrovský problém s hereckými výkony, které mi celý zážitek opravdu pokazily. Mimochodem zpracování a myšlenka tohoto filmu mi velmi připomínají sbírku Hirošima Františka Hrubína.(19.7.2010)

 • Tomco
  *****

  ked sa sudny clovek zamysli po zhliadnuti tohto kratasu, musi mu byt zo seba na grcanie. kolkokrat dokazem riesit materialne zbytocnosti, nevazit si to co mam a pritom par tisic kilometrov dalej ide doslova o holu rit. 10 minut tu a 10 minut tam je sakra rozdiel. smutne, vystizne.. velmi pekna praca.(16.12.2007)

 • lubospoti
  ***

  Je to rozhodně film k zamyšlení. Vidět ho někdy před 10 lety, asi bych ho hodnotil trochu lépe (vzhledem k aktuálnosti a svým způsobem i díky "manipulaci" médii). Vím, že válka v bývalé Jugoslávii tu funguje jen jakýsi archetyp, lze si za ní dosadit cokoliv, ale přece jen bych si dovedl představit lepší příklady jak ukázat rozdílnost ve "vnímání času". I když..přemýšlím nad tímto tématem ihned po zhlédnutí snímku, tak asi film splnil svůj účel.(10.9.2017)

 • l4zarus
  *****

  Spousta lidí neví, jak vypadal obyčejný život obyvatel obléhaného Sarajevu a bohužel se ani o to nezajímají. Sarajevo jsem několikrát navštívil a podle toho, co jsem zjistil se jednalo o autentický příběh života na periferii města, které bylo odstřelováno. V krátkých 10 minutách jsou opsány hrůzy jednoho běžného dne v Sarajevu, který však skončí smrtí několika osob. I přes některé nepochopitelné situace ve filmu jako "pozor sniper" zatímco holka i po výstřelu volně chodila dáll nebo usmívajících se dětí u barelu s vodou se jedná o jeden z nejlepších krátkých filmů vůbec.(19.1.2008)

 • Duotone28
  *****

  Krátkometrážne filmíky u mňa vždy robia velký problém. A to že nikdy ich neviem plnohodnotne ohodnotit,resp ešte na ne nenašiel mierku.Ale toto čo dokázal povedat Ahmed Imamovic v 10 minútach vo mne zarazilo dych...neskutočný kontrast dvoch svetov,dvoch ludi,dvoch problémov...Je až neuveritelné,akú pointu sa nám autor snaži v tých pár minútach povedať. Neskutočné množstvo ludí sa trápi pre totálne bežné,šedné banality...ale čo je skutočný problem,skutočný smútok....človek zistí až ked sa v skutočnosti stane,a až vtedy mu dojde,ako si treba vážiť život...a nezastavovať sa nad takými drobnosťami,ako "rozliate mlieko".(11.1.2008)

 • - Když hledal Ahmed Imamovic představitele japonského turisty v Římě, zašel na velvyslanectví Japonska v Sarajevu a do role obsadil jednoho ze zaměstanců úřadu. (thommas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace