Bůh je mi strachem

Strach pred Bohom

Dokumentární

Izrael / Francie / USA, 2001, 84 min

John Zorn

Cením si hlavně té stále se navracející myšlenky: když ortodoxní dogmatik, uvažující v mantinelech spletence pevně daných zákonů, stane tváří v tvář "nevyléčitelné" výjimce a dozvídá se skrze ní něco konkrétního o životě, o světě.(2.3.2007)

• hirnlego

Spíš než jako obhajoba homosexuality židovských věřících (což by bylo jen v pořádku) mi to přišlo jako propaganda ortodoxní víry (což pro mě osobně už tak v pořádku není). Nebo už jsem možná paranoidní. Whatever (copyright Gimp).(28.3.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $788,896Tržby Celosvetovo $-(17.4.2010)

Samotné téma o rozporu homosexuální orientace a ortodoxní víry je v dnešní době, kdy už bylo probráno téměř cokoli, pro běžného diváka málo známé a "neokoukané". Tvůrci však zůstali u pouhých rozhovorů, jejichž myšlenky se, i přes svou nespornou zajímavost, začnou po chvíli opakovat a nemají tak šanci "utáhnout" celovečerní snímek.(28.1.2007)

Celovečerní stopáž je na tenhle dokument opravdu přespříliš... Pro mě osobně je téma nepochopené a neakceptovatelné homosexuality v řádách židovských věřících na hraně zájmu a samotné vyprávění bohužel nijak zvlášť nepoutá (natož překvapuje). Osudy navíc docela splývají. Nehaním však autory za myšlenku a účel filmu. 60%(12.2.2007)