Jiná láska

Tudor Giurgiu

Zvuk:

Dana Bunescu
  • tatopulos

Slabé. Na film jsem se vydržel dívat jedině díky krásné Marie Popistasu. Závěrečná scéna mezi "kamarádkami" ukazuje, co filmu chybělo. Závěrečné dialogy jsou dobře zahrané, je tam melancholie a "přirozené" emoce. Film nemá ani příliš komiky ani melancholie, neřeší žádné závažné problémy. "My holky se máme rády, co je víc" ? Po skončení jsem si řekl, že tady vlastně o nic nešlo. Takový Život Adele, to je jiná liga(13.11.2017)

Dlouho jsem vahal mezi ctyrmi a peti. Sirovy styl soucasnych rumunskych filmu nemusi nutne vyhovovat kazdemu, nicmene pro me osobne toto byl zatim nejlepsi film, jaky byl dosud na Dnech evropskeho filmu 2008 k videni. Kdyz nepocitam Armin ci California Dreaming, se kterymi jsem uz seznamen a ktere mohu take vrele doporucit.(23.4.2008)

Jemný, skromný a na pohled příjemný malý film, který mi tak nějak zapadl do trojice se švédským "Zasraným Amalem" a britským "Mým létem lásky", začíná úsměvně a končí velmi smutně. Český název odvádí od jádra : příběhu vládnou nikoli "jiné", nýbrž "nemocné" vztahy, ať už mezi sourozenci nebo mezi rodiči a dětmi, minulostí a přítomností Rumunska, jeho městem a venkovem...(30.10.2016)

• Xardaxis

Takový příběh snad nemůže vymyslet nikdo normální. Film ukáže etapu života mladé, úchylné a nevyrovnané dívky a pak skončí stejně, jako začal. ! SPOILER ! Z celého filmu si lze odnést pouze jediné - když se zamilujete do dívky, co má bratra, raději si nejprve zjistěte, jestli s ním náhodou i nechrápe. Mohlo by dojít k nepříjemnému překvapení, když mu pak dá před váma přednost.(11.3.2018)

• NinadeL

Není nutné adorovat každý exotičtější film, který se u nás objeví v distribuci.(9.11.2017)