Reklama

Reklama

Irena miluje Freda a chce se za něho co nejdříve provdat. Také Fred se s ní chce oženit. Irena je totiž bohatá, zatímco Fred je velmi zadlužený, dokonce nemůže zaplatit ani krejčímu a šoférovi. Fred má však milenku Lolottu, která mu ztropí scénu, když najde v časopise oznámení o zasnoubení s Irenou. Fred ji uklidní s cynickým příslibem, že po svatbě s Irenou bude mít konečně peníze ke splnění všech Lolottiných přání. Přítelkyně prozradí Ireně poměr Freda a Lolotty. Irena tomu nechce uvěřit, ale pak se rozhodne, že se sama přesvědčí. V přestrojení se dá najmout jako Fredův šofér a záhy zjistí, že přítelkyně měla pravdu. A když veze Freda s Lolottou na vyjížďku, sjede v zoufalství se srázu. Při havárii všichni zahynou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (1)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Z dlouhých filmů společnosti ASUM se nám dochovalo jen toto drama o pomstě podváděné ženy. Při prvním seznámení s tímto jsem měla srovnatelný dojem jako z některých amerických nebo francouzských filmů té i pozdější doby. Andula Sedláčková byla tentokráte hotová Musidora. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (2)

  • Závěrečná scéna byla natočena s pomocí modelu v Českomoravské automobilce. Zdroj: Český hraný film 1898-1930, NFA 1995. (ČSFD)
  • Exteriéry byly natáčeny v pražské Stromovce, v Šárce, Choceradech a na Jílovišti. (Rugero)

Reklama

Reklama