Reklama

Reklama

Kokainoví kovbojové

  • Česko Cowboy Cocaine (festivalový název) (více)
Dokumentární
USA, 2006, 116 min

Režie:

Billy Corben

Kamera:

Armando Salas

Píší se 80. léta a nemilosrdní kolumbijští kokainoví magnáti ovládli Miami a přinesli s sebou nevídané násilí. Sledujte, jak se z Miami stane jejich centrum. (Filmbox)

Recenze (72)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Nemohu se zbavit pocitu, že zdejší veleúspěšné hodnocení tohoto dokumentu je založeno na skvělém diváckém pocitu, že i obyčejní lidé si mohou při správném podnikatelském záměru vydělat balíky peněz. Mne však hodně štve film, ve kterém se oslavují dealer, pašerák a vrah. Je mi jedno, že jsou to pohodoví sympaťáci, kteří žijí ze svých zakopaných milionů, protože pro mne jsou to pořád jenom paraziti společnosti, bez kterých by mi na světě bylo líp. Pokud se budou chtít všichni vzájemně postřílet, tak si vezmu hypotéku a koupím jim k tomuto účelu opuštěný ostrov, ale podívat se znovu na tento negativitou hýřící dokument mne již nikdo nedonutí. ()

teutates 

všechny recenze uživatele

Pripadalo mi to ako vystrihnuté z akčného filmu... kľud s ktorým o tom hlavní aktéri rozprávali ma taktiež prekvapil no a neviem... aj som im asi trochu fandil. Tento dokument ma zaujal natoľko, že proste tie dve hodiny zbehli ako voda... tieto mafianské praktiky môžem sledovať... samozrejme v domácom teplom prostredí. 8/10 ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Dokument je složen z mnoha výpovědí velkých drogových bosů, či jejich nájemných zabijáků. Musím říct, že některé historky jsou mnohonásobně lepší než mnoho filmů podobné tématiky. Nikde v dokumentu nevidím takový ten zdvižený ukazováček, který obvykle říká něco ve smyslu: ,,Tohle děti nedělejte!". Spíše dokument vidím jako motivační projekt, který vznikl za účelem, aby navnadil začínající podnikatele a mohli tak provést upgrade ekonomiky, protože obchodovat s drogami může být kromě zvýšeného adrenalinu v krvi i děsná sranda. Poté se vaše povinnosti zúží pouze na vybírání vhodného místečka na zahradě, kam by se daly právě vydělané miliony zakopat. Rozhodně se však jedná o dokument velmi zajímavý, který má skutečně exkluzivní tempo a nepolevuje, ale jak už jsem zmínil, tak snadno ovlivnitelní a hloupí lidé bez vlastního názoru by ho rozhodně vidět neměli, pro ně může být dokumentem nebezpečným. Tudíž je i není škoda, že ho k dnešnímu dni vidělo tak málo uživatelů. Za sebe dávám 4*. ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Pro toho, kdo má rád gangsterky, a počítám, že většina, je tohle povinnost a hlavně libůstka. Stopáží je to plnohodnotný film, který je ale k prasknutí našlapaný faktama, fotkama, detailama, rozhovorama....no prostě jeden z nejlepších dokumentů, a to hlavně pro to, že téma je více než šťavnaté. Doporučuju! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Prodávat drogy je cool a vynese vám to mraky peněz. Zhruba takhle by si někteří mohli vyložit Kokainové kovboje, jejichž aktéři se sice chvíli dojímají nad jedním zastřeleným miminem, ale na miliony obětí kokainu – ne s ním souvisejících a divácky atraktivnějších mafiánských válek – jaksi zapomínají (ošklivé záběry nitrožilní aplikace by se tvůrcům krom toho nehodily do vyblýskaného krámu). Přednost má vzpomínání, jak hustými týpky tito prošedivělí pánové kdysi byli, kolik milionů prohýřili a kolik policajtů převezli. Pokud přijmete, že si dokument sám na něco hraje, je samozřejmě vše v pořádku, ale pro děcka rozhodující se, čím by chtěla v dospělosti být, to nejvhodnější matroš fakt není. 80% ()

Galerie (5)

Zajímavosti (3)

  • Griselda Blanco byla 3. 9. 2012 ve věku 69 let zavražděna neznámým střelcem na motorce, když opouštěla řeznictví v rodném Medellinu. (Marty20)

Reklama

Reklama