Kokainoví kovbojové

Dokumentární

USA, 2006, 116 min

Billy Corben

Armando Salas

Moje meno je John Roberts narodil som sa v New Yorku. Keď som prišiel z New Yorku do Miami, mal som pri sebe 650 dolárov, potom som zarábal 20-30 tisíc dolárov týždenne. Previezol som kokaín v hodnote 2 miliardy dolárov...Perfektný dokument o kokaíne, normálne som závidel ako sa tí ľudia mali a ako o tom v maximálnom kľude rozprávali. Jednoznačne 5*, už sa teším na druhú časť.(29.12.2008)

Viděl jsem spoustu dokumentů o mafii a drogových kartelech, ale tento byl jeden z nepoutavějších. Perfektně natočen, měl spád a náboj. Přispěli k tomu hodně Mundy, Roberts a "Rivi", kteří o letech ztrávených pašováním drog resp. vraždění na objednávku vyprávěli podrobně a souvisle. Bez debat 5 hvězd.(15.7.2008)

Toto je náklad, tu vám povedia, z čoho vraj bola vybudovaná takmer polovica Miami a čo spôsobilo, že ľudia zničili takzvaný raj na Zemi v krajinu vrážd. Film Zjazvená tvár je zjavne len príliš zľahčené dielo, čomu sa ani nechce veriť. navyše dokonca asi najväčším zločincom tu bola žena. Síce postupne z tej záplavy informácií od vytešených ľudí sa prechádza k tomu, že to vlastne bolo zlé, no nejaké odsúdenie a výraznejšie poukázanie na vinu tu nevidím. Ktovie, či to nie je tým, kde skončili peniaze, či tým, kto to akoby roky kryl. Práve tá ľahkosť mi tu vadí, aby niečo podobné neinšpirovalo ľudí, najmä ak je tam nakonci ukázané, že to vlastne išlo aj bez toho. Krásna krajina, ľudia žili vlastne spokojne, no chceli viac, vyrobili si trendy a na nich sa zarábalo, hlavne že boli zakázané a zarábalo sa tým na nich viac. Kam príde s ľuďmi chamtivosť, závislosti, či iné zlé vlastnosti, tam sa to zvykne zvrtnúť k zlému. Je to dosť smutný dokument a pre mňa akoby nemal konca, bol veľmi zdĺhavý pre mňa pri pozeraní. Som trocha v rozpakoch po jeho konci.(10.2.2014)

Špičkový dokument, poutavě natočeno. Zpočátku, pokud se jedná o snadné výdělky pašeráků v době, kdy po nich nikdo nešel a jediným problémem bylo,za co astronomické příjmy utrácet, včetně vlivu na ekonomiku a rozkvět Miami,téměř zábavné.Druhá půlka, kde jsou už popisovány boje mezi gangy, je vyprávění už drsnější.(19.7.2008)

Hodně napěchovanej dokument. Informací víc než dost a přímo z úst hlavních aktérů tehdejší doby vyznívají úžasně realisticky. Nejvíc se mi líbilo, že každej věděl, že Miami a celá jižní Florida je prolezlá koksem a weedem skrz na skrz, ale nikdo to moc neřešil, dokud to prospívalo ekonomice. Potom, co se mrtvolky na ulici začali objevovat nějak moc často a nikdo tam nechtěl jezdit na dovolenou, začalo se řešit, jak tomu zabránit. Jenže nešlo o ty stovky mrtvejch kolumbijců a kubánců, ale o ty turisty.(17.2.2014)

• - Griselda Blanco byla 3. 9. 2012 ve věku 69 let zavražděna neznámým střelcem na motorce, když opouštěla řeznictví v rodném Medellinu. (Marty20)