A co moje láska

(festivalový název)
  • Indie Maine Pyar Kiya (více)

Milostný příběh na klasickém bollywoodském půdorysu – mladá Suman bydlí v rodině otcových přátel během jeho nepřítomnosti. Syn z této rodiny se do ní zamiluje, přestože je předurčen vzít si jinou dívku. Rodiče jejich lásce nepřejí... (oficiální text distributora)

Ramanam

Šest cen Filmfare, včetně té pro nejlepší film a hudbu. Cenu za nejlepšího nováčka si odnesl S. Khan i Bhagyashree. Nejvýdělečnější film roku i jeden z nejlepších v tržbách za celá osmdesátá léta. Prvotina režiséra a scénaristy, který vytvořil několik dalších kultovních snímků, a není jím nikdo jiný, než S. R. Barjatya. Jeho styl a „pohádkové“ výprávění, založené na rodině, hodnotách a jasně čitelném rozdělení dobra a zla, je rozpoznatelný i zde. Má též v oblibě delší a citově laděné písně. Byli kdysi dva velcí přátelé Karan (A. Nath) a Kishen (Rajeev Verma). Čas je však rozdělil i změnil. Karan je chudý a má dceru Suman (Bhagyashree), Kishen je bohatý a má syna Prema (S. Khan). Karan získá dobrou práci a musí na čas odejít. Rozhodne se Suman ubytovat u svého starého přítele. Ten se již ke Karanovi příliš nemá, kvůli jeho nízkému postavení, ale Suman k sobě přijme. Krásná Suman a švarný Prem se do sebe zanedlouho zamilují. Jenže o Prema má zájem i vypočítavá a falešná Seema (Pervin Dastur) ze zkažené „lepší rodiny“. Aby to nestačilo, bude jejich vzájemnou lásku zkoušet i rozpor mezi jejich otci. Kishen totiž odmítá kvůli nízkému postavení přijmout Suman za snachu a k tomu urazí Karana. Ten odvádí Suman pryč. Prem tedy opouští svůj dům a jde přesvědčit Karana, že jeho dceru skutečně miluje..... Klasický a krásný starý Bollywood. Plně mě okouzlila Bhagyashree (a velmi lituji, že toho nenatočila více). Mladý S. Khan rozdává své první údery a svůj um předvádí naplno. Výborná hudba, ze které rád vyzdvihnu píseň „Mere Rang Me Ragne Wali“. Hodnotím za jasných pět, i když slabších hvězd. Pro fanoušky povinnost. Leť holoubku!!! ()