poster

Eli, Eli, lema sabachthani?

 • USA

  My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

Sci-Fi / Drama / Hudební

Japonsko, 2005, 107 min

Režie:

Šindži Aojama

Komentáře uživatelů k filmu (7)

 • Rudovous
  **

  Vic nez par skvelych scen s nabojem pro Shinjiho Aoyamu typickym. Ale jinak obrovske zklamani a to jsem fanda do noise / post rocku, film Eureka (jeden z reziserovych predeslych) je jeden z mych zdaleka nejoblibenejsich a herce Tadanobu Asana a Aoi Miyzaki oba miluju. A pritom samotny napad neni spatny a zajimavy film na podobne tema si dokazu velmi dobre predstavit. Skoda.(11.3.2008)

 • sochoking
  ***

  Akože, to si celú tú aparatúru priviezol na tom bicykli, čo tam mal opretý na stojaníku, za ním ?(5.2.2012)

 • stub
  ***

  Nádherné vizuály, tu a tam zajímavý nápad či nosná myšlenka, v součtu ale nemastné, neslané, s nesnesitelně dlouhými scénami zvukových kakofonií (od absurdně přeboosterovaných kytar, přes vazbící mikrofony, až po hvízdající hadičky na rotujícím ventilátoru). Herecky nad ostatními jednoznačně ční Mariko Okada, která svůj výkon podává s neskutečnou lehkostí. On to není vůbec špatný film, mě si však dokázal získat jen částečně.(17.5.2010)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 2005 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(19.5.2014)

 • Tyckin
  **

  Zajímavý nápad, ovšem prvních 40 minutek jen posloucháme zvuky (často velmi nepříjemné zvuky) a je nám vysvětleno o co vlastně kráčí. A i zbytek filmu je převážně o těch nepříjemných až uši rvoucích zvucích a obsahu pomálo, to samé platí o půvabné Miyazaki Aoi - a přitom s daným tématem by se dalo pracovat celkem pestře...(26.3.2016)

 • t_gon
  *

  Teď půjdu hodně sám proti sobě a proti všemu co na asijské tvorbě mám tolik rád, ale tentokrát jsem Japoncům nepřišel absolutně na chuť. Je to snad poprvé, co jsem se vyloženě nemohl dočkat konce a i když je spousta filmů u kterých jsem na konec ani nedošel, tak zde jsem se ho dočkal pouze s pomocí „dokonalé funkce“ – přetáčení! Jak jinak vysvětlit dvouhodinové „něco“, co spíše než film připomíná dokument (making of, cokoliv…) zvukařů ke tvorbě filmu a zvuku samotných. Zde jsem jednoduše trpěl a mé ušní bubínky by mohly povídat. Pokud máte ale jiný zvukový rytmus než já (hodně agresivní elektrická kytara…), tak vás to někoho možná i zaujme. Tentokrát nemohu a sahám na téměř absolutní dno… A ať se mě nikdo neptá, zač tu jednu Stars… PS : Ve zdejší bázi se vyskytují dva obdobné názvy, ale tuším, že by se i dle imdb mohlo jednat o totožný film. Rozdíl je ve stopáži a v názvu (lema/rema)…(5.4.2007)

 • klima777
  ***

  Sci-fi: Ano. Noise: Ano. Kamera: Ano. Tuny únavného patosu odhodit, prosím (fanouškovských 2,5 hvězdy).------ A u nás léčíme třeba takhle:https://myspace.com/gnurock(23.7.2013)