Eli, Eli, lema sabachthani?

My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me?

Sci-Fi / Drama / Hudební

Japonsko, 2005, 107 min

Šindži Aojama

• Rudovous

Vic nez par skvelych scen s nabojem pro Shinjiho Aoyamu typickym. Ale jinak obrovske zklamani a to jsem fanda do noise / post rocku, film Eureka (jeden z reziserovych predeslych) je jeden z mych zdaleka nejoblibenejsich a herce Tadanobu Asana a Aoi Miyzaki oba miluju. A pritom samotny napad neni spatny a zajimavy film na podobne tema si dokazu velmi dobre predstavit. Skoda.(11.3.2008)

Akože, to si celú tú aparatúru priviezol na tom bicykli, čo tam mal opretý na stojaníku, za ním ?(5.2.2012)

Nádherné vizuály, tu a tam zajímavý nápad či nosná myšlenka, v součtu ale nemastné, neslané, s nesnesitelně dlouhými scénami zvukových kakofonií (od absurdně přeboosterovaných kytar, přes vazbící mikrofony, až po hvízdající hadičky na rotujícím ventilátoru). Herecky nad ostatními jednoznačně ční Mariko Okada, která svůj výkon podává s neskutečnou lehkostí. On to není vůbec špatný film, mě si však dokázal získat jen částečně.(17.5.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2005 - uvedené v sekcii "Un certain regard"(19.5.2014)

• Tyckin

Zajímavý nápad, ovšem prvních 40 minutek jen posloucháme zvuky (často velmi nepříjemné zvuky) a je nám vysvětleno o co vlastně kráčí. A i zbytek filmu je převážně o těch nepříjemných až uši rvoucích zvucích a obsahu pomálo, to samé platí o půvabné Miyazaki Aoi - a přitom s daným tématem by se dalo pracovat celkem pestře...(26.3.2016)

• t_gon

Teď půjdu hodně sám proti sobě a proti všemu co na asijské tvorbě mám tolik rád, ale tentokrát jsem Japoncům nepřišel absolutně na chuť. Je to snad poprvé, co jsem se vyloženě nemohl dočkat konce a i když je spousta filmů u kterých jsem na konec ani nedošel, tak zde jsem se ho dočkal pouze s pomocí „dokonalé funkce“ – přetáčení! Jak jinak vysvětlit dvouhodinové „něco“, co spíše než film připomíná dokument (making of, cokoliv…) zvukařů ke tvorbě filmu a zvuku samotných. Zde jsem jednoduše trpěl a mé ušní bubínky by mohly povídat. Pokud máte ale jiný zvukový rytmus než já (hodně agresivní elektrická kytara…), tak vás to někoho možná i zaujme. Tentokrát nemohu a sahám na téměř absolutní dno… A ať se mě nikdo neptá, zač tu jednu Stars… PS : Ve zdejší bázi se vyskytují dva obdobné názvy, ale tuším, že by se i dle imdb mohlo jednat o totožný film. Rozdíl je ve stopáži a v názvu (lema/rema)…(5.4.2007)

Sci-fi: Ano. Noise: Ano. Kamera: Ano. Tuny únavného patosu odhodit, prosím (fanouškovských 2,5 hvězdy).------ A u nás léčíme třeba takhle:https://myspace.com/gnurock(23.7.2013)