Reklama

Reklama

Vůdce daroval Židům město

  • Německá říše Theresienstadt (více)

Obsahy(1)

Propagandistický nacistický snímek natočený v Terezině. Hlavní motiv: Hitler daroval Židům město Terezín a oni mu jsou za to vděční a s radostí pracují pro říši. (sator)

Recenze (28)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Maso. Jestli si myslíte, že jste už viděli všechny možný propagandistický dokumenty, tak jste vidělo hovno. Tady se dozvíme, že Áda byl hodnej strejda co vlastně vůbec nechtěl vyhubit židy, dokonce jim věnoval město (Terezín) kde můžou vesele žít, pracovat chodit na koncerty atd. Prostě mazec korunu všemu nasadil fotbalový zápas. A kdo prohraje ten jde do plynu!!! Jako kvalitně odvedená propaganda si to zaslouží standartního bůra, ale je fakt, že z etickýho hlediska je tohle už trochu jinej level, obzvlášť když si člověk uvědomí, že sami tvůrci a zřejmě i většina aktérů byli po natáčení sami zplynováni. Proto tentokrát volím zlatý střed.50% ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Terezín (po nemecky "Theresienstadt") je neveľké české mestečko, ktoré leží v katastri okresu Litoměřice, v Ústeckom kraji. Je to historické pevnostné mesto. Založil ho v roku 1782 cisár Josef II. Pevnosť mala chrániť strategické cesty počas prusko-rakúskych vojen v osemnástom storočí. Behom druhej svetovej vojny tam Nemci v spolupráci so Židovskou náboženskou obcou v Prahe zriadili židovské ghetto. Krátkometrážny propagandistický film z roku 1944 ukazuje idealizovanú podobu života v tomto internačnom tábore. *** ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

Hviezdička za kulisy a štatistov. Inak čo k tomu povedať, "dokument" mal kedysi dávno splniť funkciu propagandy a aj s tým prišiel neskoro. Je však dobré vidieť, ako ďaleko je schopná zájsť propaganda v klamstve. Nebudem sa tváriť, že dnes je situácia otočená o 180 stupňov, ale aspoň o 90 určite. Ale v podstate dosť nuda, pripomína to nejaký kemp sekty a futbalový zápas je zbytočne dosť dlhý, výsledok predsa nikoho nezaujíma. ()

Flego odpad!

všechny recenze uživatele

Odporná propagandistická sračka. Máloktorý film dokáže takto nahnevať. Ešte v roku 1944 sa snažil fašistický zdochýňajúci režim manipulovať ľudí. Hnus. Film musel natočiť herec a režisér Kurt Gerron, ktorý bol tiež v terezínskom koncentráku a hneď po natočení bol s mnohými "hercami" zavraždený v plynovej komore v Osvienčime... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (6)

  • Okolnosti vzniku filmu za pomoci výpovědí přeživších pamětníků, dětí, které ve filmu účinkovali, mapuje dokumentární seriál Arzenál (od r. 2016), epizoda Film lež (2016). (sator)
  • Po dokončení filmu byli všichni, kteří se na filmu podíleli, zavražděni v plynových komorách. (Jitomirka)

Reklama

Reklama