Král dobyvatel

Kráľ dobyvateľ

Dobrodružný

Thajsko, 2005, 100 min

David Winters

Český název: Král Dobyvatel DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +nádherná výprava, hudba, prostředí, krvavé –chybí emoce, některé pasáže, dialogy, bez herecké hvězdy/// První slovo které vás u tohoto filmu napadne je „mišmaš“ Ono opravdu s velice lehkou nadsázkou mohu uřmout, že se jedná o mix Posledního samuraje a filmu Nový svět. Děj se odehrává v polovině 16. století, kdesi v Malajsii, myslím konkrétně v Siamu, kde spolu soupeří jednotlivá království o moc a území a do toho se jim připletou Portugalci. Mezi všechny zúčastněné se přimíchají i Japončíci, no prostě síla. Diváci však sleduji osud vojáka jménem Fernando De Gama, který ztroskotá v této oblasti. Skutečně úvodní seznámení s hrdinou je v jistých ohledech působivé. Trošku mi ti připomnělo Mission Imposible 3, nebo nějakou Bondovku, no jednoduše, realismus stranou. Čeká nás i několik bojů s velkým počtem lidí a tady úplně chválit nemohu, už tu byla prostě mnohdy lepší choreografie bojů (tentokrát je to moc rychlé). No ale jedno filmu přičíst mohu, je slušně ale neurážlivě krvavý. V rámci možností pěkný jatka. Hrdina je jinak celkem sympatickej, rovněž tak někteří herci jsou pěkní. Ovšem nejznámější tváří je tady „všude obsazovaný“ John Rhys-Davies a to upřímně, není mnoho. Ze všeho nejvíce mě však iritovali dialogy. V českém podání (původní jazyk není o moc lepší) je to otřesné. Ani ne tak samotný dabing jako veškeré dialogy. Ze všeho nejvíce připomínají Španělskou telenovelu a pozor, tady jsem se opravdu až smál. Prostě strašné. Ale to nic nezmění na tom, že po obrazové stránce se jedná o velice krásné filmové dílo, které překoná jen máloco, opravdu nádhera./// Celkem 67%///(5.2.2007)

Já nechápu to nízké hodnocení.Nechci na Čsfd vystupovat jako rebel jako kolega "Chupacabre",ale dle mého pohledu se jedná o krásný historický film.NajdeTe tady romantiku,lásku,podlost,nenávist,válečnou vřavu-dokonce i ninžové,přátelství bělocha ze starého kontinentu s domorodcem.....Vše uzavírá krásná Cindy Burbridge.(15.3.2010)

• numan

Ach bože! Takhle to skutečně tenkrát zřejmě bylo! Už od prvních minut je vám to jasné, protože to je film "podle skutečné události". Ha ha ha. Angelika hadr. Možná by tohle veledílo mohlo fungovat jako nechtěná komedie pro partu rozjetejch intošů - ale až tak po sedmi lahvích. Afektovaná romantická rádobyvelkolepá taškařice, která by z diabetika udělala mrtvolu. Nejpozoruhodnější na téhle pseudohistorické srajdě je mohutný kompars, pocákaný rumělkovou barvou. Kýčovité obrazy, polopatické dialogy a "herecké výkony" (dá-li se tomu tak vůbec říkat) na úrovni argentinské telenovely. Dobrou noc, Fernando.(5.5.2007)

• Colour

Úvodná naháňačka bola fajn. Zvyšok je na nič. Herci sú zlí, na niektorých miestach dokonca vyzeralo, že už parodujú i sami seba (striga, kráľovná), príbeh bol na nič, scenár bol des, efekty neboli dobré. Pri bitkách mi behal mráz po chrbte - tak spackaná robota sa tak často nevidí. Okrem toho, že bojovníci boli ľaví (keby tak bojovali naozaj, tak súper by vyhral za 5 min), efekty boli slabé a réžia tiež. V podstate to bolo len chaotické behanie z človeka na človeka. A tá zápletka... Prekombinovanejšie a prekomplikovanejšie to nemohlo byť? 1,5*(11.1.2011)

• altaica

PRO MUŽE:Dobrodružný film v exotických kulisách se skvostnou výpravou a dobrým nosným příběhem. Dialogy svou debilitou hraničící s filmařskou žumpařinou nejtěžšího kalibru a režie i scénář jakoby z oka vypadly nejbídnějším telenovelám předrozvojových zemí. Všechny hlavní postavy svou prkennou plochostí jsou divákovi totálně u prd*le a je celkem fuk kdo, koho s kým a proč vraždí. Bojové scény na úrovni padesátých let, krev je sice všude, ale zásadně se ukazuje až v dlouhých pohledech na bitevní pole po bitvě. Prostě Maroldova bitva u Lipan na filmovém plátně. Studené, stupidní a často klišovitě kýčovité. Jedna baba s hezkým ksichtem a toť vše. Vyhnouti se obloukem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Plně chápu, madame, vaše právo ujíždět na romantice, ale was ist zu viele, toho je příliš. Hudební doprovod a scéna na molu by vám sice mohly samou romantikou zpotit bobra k nesnesení, ale k ocenění podobných perel musí být mozek nutně v beta fázi, což je častokrát jen při sraní, kdy vypne hlava a pracuje anus. Pokud máte obrazovku i na hajzlu, mohu tento film jen doporučit, šance že se z něj pos*rete ať už nadšením, či vzteky je celkem slušně veliká.(26.3.2013)