Král dobyvatel

Dobrodružný

Thajsko, 2005, 100 min

David Winters
  • Colour

Úvodná naháňačka bola fajn. Zvyšok je na nič. Herci sú zlí, na niektorých miestach dokonca vyzeralo, že už parodujú i sami seba (striga, kráľovná), príbeh bol na nič, scenár bol des, efekty neboli dobré. Pri bitkách mi behal mráz po chrbte - tak spackaná robota sa tak často nevidí. Okrem toho, že bojovníci boli ľaví (keby tak bojovali naozaj, tak súper by vyhral za 5 min), efekty boli slabé a réžia tiež. V podstate to bolo len chaotické behanie z človeka na človeka. A tá zápletka... Prekombinovanejšie a prekomplikovanejšie to nemohlo byť? 1,5*(11.1.2011)

Český název: Král Dobyvatel DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +nádherná výprava, hudba, prostředí, krvavé –chybí emoce, některé pasáže, dialogy, bez herecké hvězdy/// První slovo které vás u tohoto filmu napadne je „mišmaš“ Ono opravdu s velice lehkou nadsázkou mohu uřmout, že se jedná o mix Posledního samuraje a filmu Nový svět. Děj se odehrává v polovině 16. století, kdesi v Malajsii, myslím konkrétně v Siamu, kde spolu soupeří jednotlivá království o moc a území a do toho se jim připletou Portugalci. Mezi všechny zúčastněné se přimíchají i Japončíci, no prostě síla. Diváci však sleduji osud vojáka jménem Fernando De Gama, který ztroskotá v této oblasti. Skutečně úvodní seznámení s hrdinou je v jistých ohledech působivé. Trošku mi ti připomnělo Mission Imposible 3, nebo nějakou Bondovku, no jednoduše, realismus stranou. Čeká nás i několik bojů s velkým počtem lidí a tady úplně chválit nemohu, už tu byla prostě mnohdy lepší choreografie bojů (tentokrát je to moc rychlé). No ale jedno filmu přičíst mohu, je slušně ale neurážlivě krvavý. V rámci možností pěkný jatka. Hrdina je jinak celkem sympatickej, rovněž tak někteří herci jsou pěkní. Ovšem nejznámější tváří je tady „všude obsazovaný“ John Rhys-Davies a to upřímně, není mnoho. Ze všeho nejvíce mě však iritovali dialogy. V českém podání (původní jazyk není o moc lepší) je to otřesné. Ani ne tak samotný dabing jako veškeré dialogy. Ze všeho nejvíce připomínají Španělskou telenovelu a pozor, tady jsem se opravdu až smál. Prostě strašné. Ale to nic nezmění na tom, že po obrazové stránce se jedná o velice krásné filmové dílo, které překoná jen máloco, opravdu nádhera./// Celkem 67%///(5.2.2007)

• Phobia

Nebudu hodnotit, protože jsem průběžně při přepínání TV při reklamních blocích viděla dohromady všehovšudy 6-7 minut a pokaždé mi spodní čelist spadla úžasem až někam k pupíku. Nejsem si jistá, zda šlo o parodii nebo o telehovnovelu, jestli diletanství a trapnost byly humorným záměrem nebo ta sračkovitost byla míněna vážně. Bylo pod mou hrdost snažit se to zjišťovat, nehledě na fakt, že jsem úderem 23:10 odpadla jak narkoleptik po rohypnolu - až ve 4:00 mě probudil vysoký zvuk a obrazovka na mě zářila barevnými pruhy... ČEZ ze mě musí mít vážně radost :-(. "Král dobyvatel" se mi jeví jako jasný odpad (možná hvězdička za výpravu a kostýmy), ale musela bych mu obětovat více ze svého času, abych se cítila oprávněná hodnotit. A to se nikdy nestane, jedině několikaminutový kyslíkový deficit s následným hromadným úhynem mozkových buněk by mohl způsobit dobrovolný návrat k tomuto thajskému produktu.(21.4.2010)

• altaica

PRO MUŽE:Dobrodružný film v exotických kulisách se skvostnou výpravou a dobrým nosným příběhem. Dialogy svou debilitou hraničící s filmařskou žumpařinou nejtěžšího kalibru a režie i scénář jakoby z oka vypadly nejbídnějším telenovelám předrozvojových zemí. Všechny hlavní postavy svou prkennou plochostí jsou divákovi totálně u prd*le a je celkem fuk kdo, koho s kým a proč vraždí. Bojové scény na úrovni padesátých let, krev je sice všude, ale zásadně se ukazuje až v dlouhých pohledech na bitevní pole po bitvě. Prostě Maroldova bitva u Lipan na filmovém plátně. Studené, stupidní a často klišovitě kýčovité. Jedna baba s hezkým ksichtem a toť vše. Vyhnouti se obloukem.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Plně chápu, madame, vaše právo ujíždět na romantice, ale was ist zu viele, toho je příliš. Hudební doprovod a scéna na molu by vám sice mohly samou romantikou zpotit bobra k nesnesení, ale k ocenění podobných perel musí být mozek nutně v beta fázi, což je častokrát jen při sraní, kdy vypne hlava a pracuje anus. Pokud máte obrazovku i na hajzlu, mohu tento film jen doporučit, šance že se z něj pos*rete ať už nadšením, či vzteky je celkem slušně veliká.(26.3.2013)

Já nechápu to nízké hodnocení.Nechci na Čsfd vystupovat jako rebel jako kolega "Chupacabre",ale dle mého pohledu se jedná o krásný historický film.NajdeTe tady romantiku,lásku,podlost,nenávist,válečnou vřavu-dokonce i ninžové,přátelství bělocha ze starého kontinentu s domorodcem.....Vše uzavírá krásná Cindy Burbridge.(15.3.2010)