Král dobyvatel

Kráľ dobyvateľ

Dobrodružný

Thajsko, 2005, 100 min

David Winters

Já nechápu to nízké hodnocení.Nechci na Čsfd vystupovat jako rebel jako kolega "Chupacabre",ale dle mého pohledu se jedná o krásný historický film.NajdeTe tady romantiku,lásku,podlost,nenávist,válečnou vřavu-dokonce i ninžové,přátelství bělocha ze starého kontinentu s domorodcem.....Vše uzavírá krásná Cindy Burbridge.(15.3.2010)

Český název: Král Dobyvatel DVD/// Obsazení 4/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 10/10/// +nádherná výprava, hudba, prostředí, krvavé –chybí emoce, některé pasáže, dialogy, bez herecké hvězdy/// První slovo které vás u tohoto filmu napadne je „mišmaš“ Ono opravdu s velice lehkou nadsázkou mohu uřmout, že se jedná o mix Posledního samuraje a filmu Nový svět. Děj se odehrává v polovině 16. století, kdesi v Malajsii, myslím konkrétně v Siamu, kde spolu soupeří jednotlivá království o moc a území a do toho se jim připletou Portugalci. Mezi všechny zúčastněné se přimíchají i Japončíci, no prostě síla. Diváci však sleduji osud vojáka jménem Fernando De Gama, který ztroskotá v této oblasti. Skutečně úvodní seznámení s hrdinou je v jistých ohledech působivé. Trošku mi ti připomnělo Mission Imposible 3, nebo nějakou Bondovku, no jednoduše, realismus stranou. Čeká nás i několik bojů s velkým počtem lidí a tady úplně chválit nemohu, už tu byla prostě mnohdy lepší choreografie bojů (tentokrát je to moc rychlé). No ale jedno filmu přičíst mohu, je slušně ale neurážlivě krvavý. V rámci možností pěkný jatka. Hrdina je jinak celkem sympatickej, rovněž tak někteří herci jsou pěkní. Ovšem nejznámější tváří je tady „všude obsazovaný“ John Rhys-Davies a to upřímně, není mnoho. Ze všeho nejvíce mě však iritovali dialogy. V českém podání (původní jazyk není o moc lepší) je to otřesné. Ani ne tak samotný dabing jako veškeré dialogy. Ze všeho nejvíce připomínají Španělskou telenovelu a pozor, tady jsem se opravdu až smál. Prostě strašné. Ale to nic nezmění na tom, že po obrazové stránce se jedná o velice krásné filmové dílo, které překoná jen máloco, opravdu nádhera./// Celkem 67%///(5.2.2007)

• Honzulik

Král dobyvatel (King Maker, The) - “Voják, který bránil impérium" V roce 1547 vypluje mladý voják Fernando De Gama z Portugalska najít muže, který zavraždil jeho otce. Na cestě se jeho loď dostane do velké bouře a klesne ke dnu, ocitá se na břehu královské říše Siam, kde začíná jeho opravdové dobrodružství...Pěkná ptákovina, moc nedoporučuji a uděluji 1*.(2.3.2014)

• numan

Ach bože! Takhle to skutečně tenkrát zřejmě bylo! Už od prvních minut je vám to jasné, protože to je film "podle skutečné události". Ha ha ha. Angelika hadr. Možná by tohle veledílo mohlo fungovat jako nechtěná komedie pro partu rozjetejch intošů - ale až tak po sedmi lahvích. Afektovaná romantická rádobyvelkolepá taškařice, která by z diabetika udělala mrtvolu. Nejpozoruhodnější na téhle pseudohistorické srajdě je mohutný kompars, pocákaný rumělkovou barvou. Kýčovité obrazy, polopatické dialogy a "herecké výkony" (dá-li se tomu tak vůbec říkat) na úrovni argentinské telenovely. Dobrou noc, Fernando.(5.5.2007)

• Rodin

Málem bych zapomněl, že jsem to už kdysi viděl (připomněla mně to Phobia). Takže asi tak. Něco tak strašně blbého se vídá opravdu zřídka. John Rhys - Davies se musel zbláznit, když přijal účast v tomto "projektu" a ještě svou roli odehrál. Opravdu jsem se cítil, jako bych tou sekerou do zad dostal já a ne on. Výprava ovšem úžasná, ta si těch 10,148% zaslouží.(21.4.2010)