Tři kamarádi a Jerry

• Švédsko 3 Friends & Jerry
Animovaný / Rodinný
Švédsko / Velká Británie, 1999, 39x30 min

Jerry se snaží dostat do party mezi tři kamarády (Franka, Thomase a Erika) tím, že vždy vymyslí nějaký brilantní nápad, který je nakonec dostane všechny do maléru a tím klesne jejich důstojnost před třemi slečnami (Linda, Mimmi, Tess). Frank vždy zuří, protože miluje Lindu. (MsWampir)

silentname

"3 Friends & Jerry" by som ohodnotil ako skutočne skvelý animovaný seriál. Animácie sú síce trošku slabé, no na druhú stranu si to seriál veľmi dobre kompenzuje dobrými postavami, originálnymi dobrodružstvami a skvelými hláškami - "Jako čáp vypadám!" a podobbne. Okrem toho mám pocit, že väčšinou to v dieloch dopadne veľmi zaslúžene. Nie úplne vždy, ale väčšinou hej. Myslím si, že moja obľúbená epizóda bola, keď sa rozhodli kamaráti založiť kapelu a miesto toho sa im podarilo zriadiť comeback popovej kapely ich rodičov. Ten je vždy super. A okrem toho milujem tiež epizódu "Bunda 3" Celkovo skvelý seriál, ktorý by rozhodne niekedy mohol byť obnovený, alebo by to mohol niekto zobrať a urobiť veľký film s nejakým super dobrodružstvom. Má to humor, má to štýl, je to dobre načasované a funguje to. A okrem toho tie priateľstva pôsobia veľmi skutočne. Celkovo jeden z mojich obľúbených animovaných seriálov. Hodnotenie: A ()

towstit

Absolutna volovina, ktora ale vie ze volovinou je a to je najvacsie plus. Nie je to typicky serial animovany, kde nakonci vzdy musi byt dake sproste ponaucenie, a skonci to nakoniec tak ako vsetci ocakavali. Vsetko sa deje naopak, a to je fajn. Videl som vsetky diel viac ako raz a a nikdy sa nenudil. Frank, Thomas, Erik, Jerry, Linda, Mimi, Tes. :) ()

Untentrauer

WoW, zejména s trávníčkovým dabingem :-) Seriál s velmi krátkými, vtipnými díly. Je to zvláštní, ale i přes to, jak jsou některé díly krátké mi přijdou velmi komplexní a obsáhlé. Ve zkratce je to o třech kamarádech, ke kterým se vždy přidá Jerry a všechno "vylepší". Na seriál se koukám dodnes a vůbec bych neřekl, že je to pouze pro děti. Tohle se povedlo! ()

karlik4801

Tři kamarády a Jerryho jsem sledoval jako malý na Fox Kids a můžu říct že mě to hodně bavilo, ale když se kouknu dnes už to zase taková hitovka není. Např. Třída číslo 402 se mi líbí i dnes. Ale je to roztomilý seriál, který by měli v televizi vysílat i dnes místo nějakých kouzelníků, kteří se baví o panictví. ()

Marek1991

Tento seriál som napriek jeho mnohým grafickým alebo iným dejovým nedostatkom miloval. Nezabudnem na Franka, ktorý nosil tričká s jednotkou, ktorý sa chcel páčiť namyslenému dievčatku Linde. Boli to partičky ako z tých trápnych teenagerských filmov, ktoré tak Američania radi robia, ale predsa to bolo iné, bolo to švédske, bolo to detské a rád som to sledoval v televízii. ()

• Ilustrátor Magnus Carlsson má na svědomí také úspěšný videoklip k písní "Paranoid Android" od Radiohead. Animace v klipu a v seriálu je nezaměnitelná a typická právě pro tohoto autora. (Kirman)
  • Hlavné postavy napísal Magnus Carlsson podľa svojich kamarátov z detstva, pri čom postava Thomasa reprezentovala práve jeho. (matthew.17)