poster

Pig

Krátkometrážní / Horor

USA, 1998, 23 min

Scénář:

Nico B., Rozz Williams

Hudba:

Rozz Williams

Hrají:

Rozz Williams
 • SOLOM.
  ***

  Zvrácené, depresivní, přesto velice zajímavé dílo. Na to, že to natočil a režíroval zpěvák, to byla hodně slušná podívaná a opravdový „výlet“ do chorobné stvořitelovy mysli. Tu necelou půlhodinu jsem nestačil zírat, jaká z toho sálala ponurá atmosféra a přestože propichování bradavek a tahání „ptáka“ na provázku nepatří mezi moje vyhledávané „zpestření“ dlouhého večera, tak tento snímek jsem určitě neviděl naposledy. Opravdu divně vyjádřené „umění“.(11.2.2014)

 • darkrobyk
  ****

  Christian Death, skupina, co stála u základů gothick rocku, patří mezi mé nejoblíbenější. Škoda brzkého odchodu zpěváka - R.Williamse, který se v 34 letech oběsil. Surreálné vize s minimalistickým a industriálním doprovodem jakoby vypadly z experimentálních 60.let (včetně postupů jako je několikrát opakovaná scéna za sebou apod.). Čekal jsem spíše něco ze světa goth, dostalo se mi BDSM (i když bývá i součástí goth). Milé je, že na místo efektů je vše natvrdo (řezání, propichování, šití). Současně musím přiznat, že jsem od Williamse čekal poněkud větší odvaz...(6.9.2015)

 • rykardo
  **

  ...třiadvacet minut černobílý, koncentrovaný nudy..., škoda, opět klasickej příklad toho, že velká natěšenost může někdy přinést velké zklamání..., fakt nee, sorry, ale takhle si ten "transgresivní splatter - kraťas" (jak jsem se taky někde venku dočetl) rozhodně nepředstavuju .-).-) Za zvukovou, resp. ruchovou složku (ta jediná za něco stála) dávám dneska za tři ***, za ten nudnej vizuál s přimhouřenym okem jednu *, celkem je to tedy jasný...(11.6.2010)

 • JohnMiller
  ***

  Rozhodne nič pre psychicky zdravých jedincov. My ostatný sa môžeme tešiť na bielo-čiernu avant-gardu ktorá svojim obrazom trocha pripomína legendárny Begotten. Ale celú slušnú atmosféru zabíja prílišný amatérsky vzhľad. Aj fantastické zvukové sample tam boli nasekané neadekvátne. Jediné čo tu fakt stálo zato bolo realistické mučenie.. Nešlo o žiaden fake snuff. Tomu chlapíkovi v maske skutočne prepichli bradavky a na hruď mu vyrezali s britvou slovo pig. Drsné.(18.1.2015)

 • panjosef
  *****

  Rozz Williams nebyl jen zpěvák death rockových Christian Death, ale natočil i tenhle zajímavej a výbornej krátkometrážní snímek. Je to hodně depresivní surrealistická vize o podnětech a navádění k násilí a zvrácenosti. S vhodně zvolenou symbolikou. Na rozhraní mezi experimentálním snímkem a filmy typu Jungfrau am Abgrund, tvorba Richarda Kerna či obecně Cinema Of Transgression. Kdo má tyhle tvůrce a filmy rád, ten rozhodně nebude zklamán. Já jsem více než nadšen ;-).(1.12.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace