Zákon samurajů

Krátkometrážní

Československo, 1978, 9 min

Tomáš Vorel st.

Jindřich Juna

Pěkně paroduje Korosawu, ale ta hudba mě vážně štvala...(11.5.2010)

První samurajský film, co jsem viděl, a velmi povedený. Sice mě zarazily četné pravopisné chyby v titulcích, ale patrně vznikly překladem z japonského originálu, to se dá pochopit! A také na konci chybělo ujištění nám útlocitným, že při natáčení nedošla k úhoně žádná kůlna. Vávrův vymazlený outfit pak prozrazuje, proč je v ulicích japonských velkoměst tak těsno. Né proto, že by Japonců bylo tolik, ale protože i na sebeširší ulici se víc jak tři vedle sebe s takovým širákem nevejdou.(1.1.2016)

Každý začátek je těžký... Oceňuji pokus natočit v českých luzích a hájích snímek ve stylu Kurosawy, nicméně zůstalo pouze u dobrého vystižení stylizace a pokud se mělo jednat o parodii, tak mi zde trochu chyběl humor. Ale i přes průměrné hodnocení zvedám palec nahoru, jelikož tahle premiéra samurajského filmu na našem území je zároveň i derniérou. (Mimochodem, nebylo by vůbec špatné, aby Vorel udělal self-remake po vzoru Kouře a Skřítka.)(23.5.2010)

Nádherná parodie na Kurosawu, zároveň drzá i uctivá.(16.7.2008)

Chudák Akiro! Tenhle původní samurajský minifilm s titulkama mne celkem pobavil. Tři bambusové hole! * * *(14.9.2013)