poster

Rap nawng sayawng khwan

 • Thajsko

  รับน้อง สยองขวัญ

 • anglický

  Scared

Horor

Thajsko, 2005, 81 min

Scénář:

Pakphum Wongjinda
 • Campbell
  **

  Tak bohužel u mě tohle nezafungovalo. Jak si mám jinak vysvětlit že film trvá 76 minut a já jsem se u něho více jak polovinu stopáže nudil? Ze začátku to nevypadalo špatně a scéna s mostem byla pěkně udělaná ale potom už je to obyčejnej slasher navíc dost hloupý. A ty herečky byly strašně blbý. Další Thajský horor který spíše znechutil.(5.2.2014)

 • rollman1
  ***

  Jsem překvapen i zmaten zároveň. Snímek o partě studentů, která je postupně likvidována nějakým magorem. Od scény na mostě se z filmu stávají krvavá jatka, kde jsem postupem času už ani nestíhal počítat kolik je vlastně mrtvých. Mordy byly docela krvavé a také nápadité. To je to překvapení. Zmaten jsem proto, že celou dobu jsem chtěl dát za 4*, ale za zprzněný a nemožný konec, který mě naštval a donutil mě uvažovat nad vraždou rejži, tak musím snížit. Kromě konce se jedná o dobrej kousek.(21.3.2014)

 • Crazer
  **

  Hodně ubohé. U průměrného vyvražďovacího hororu si divák užívá plné doušky krve. V tomto případě to bylo celé řečiště. Typická vyvražďovačka 20ti thajských studentů, kteří jsou podobní jako vejce vejci, působí hodně ojetým dojmem .. a navíc, co jsem se dozvěděl nakonec, tomu jsem se musel zasmát. Ještě lze dodat, že tento film na mě určitě nepůsobil jako horor.(12.7.2008)

 • tombac
  ***

  Thajci zabrousili do horrorového subžánru slasher a výsledek je poněkud rozporuplný... Plný autobus rozjívených studentů projíždí rozlehlými lesy. Výlet, který se nehezky zvrtne... Nejdříve se zdá, že by Scared mohlo být hodně svěží teenagerovskou vyvražďovačkou. Atraktivní prostředí a tajuplné ztvárnění rituálního místa dělají své. Ale když jsou studenti uprostřed lesů nuceni bojovat o svůj život, zvrhne se Scared postupně v rutinní slasher s přehlídkou hezkých thajských slečen, větší dávkou gore a naprosto nemožným finále. A to měl zpočátku tak pěkně našlápnuto... Škoda. 5/10(5.6.2007)

 • maddy
  **

  na Scared som sa celkom tešil, po zhliadnutí traileru, ktorý bol poriadne krvavý s veľkou kopou vrieskajúcich thajských študentiek, som ani nemohol inak. Výsledok má však k atmosfére traileru len veľmi ďaleko. Zo začiatku to vyzeralo, že sa to zvrtne na thajský Battle Royale - skupina študentov sa ocitne na opustenom ostrove, no nakoniec to bol ten slubovaný slasher, ktorý ponúkal aj trailer. Avšak pomerne nevydarený slasher. S postavami som takmer nesúcitil a bolo mi jedno, či prežijú alebo nie, príbeh bol debilný s veľkými dierami v scenári. Prekvapila však veľmi slušná dávka gore scén. No do cca. posledných 5 minút to bolo aj celkom pozerateľné vďaka únosnej 80 minútovej stopáži, takže to odsýpalo celkom rýchlo a ja som bol rozhodnutý dať také 3*, no potom prišli posledných 5 minút a musel som znížiť jednú celú *, pretože úplne finále filmu bol asi len nevydarený žart. Aj keby nechali všetky postavy umrieť bolo by to určite lepšie ako to čo nastalo. Sorry za výraz, ale prišlo mi to blbé. Neviem možno sa to malo tváriť ako nejaká kritika dnešnej spoločnosti, ale na mňa to vôbec nezafungovalo.(31.5.2008)