Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy

• USA Serial Killers: The Real Life Hannibal Lecters (více)

Renomovaní americkí vyšetrovatelia, kriminalisti a psychológ nám poskytujú pohľad do duší a objasňujú správanie najväčších sériových vrahov, kanibalov a pedofilov v dejinách modernej svetovej kriminalistiky. (Smok)

Z0oMb3E

Tak toto bola teda sila. Prečo vôbec pozerám takéto dokumenty keď viem, že ma to emočne rozhodí? Prečo pozerám dokumenty na zvrátené témy keď po dokukaní mám silný pocit hanby, že s "hlavnými protagonistami" zdieľam čo i len rovnaké pohlavie. Začínam rozmýšľať či som vôbec normálny, že ma neberú veci ako znásilnenie, zneužívanie, vraždy, sadizmus alebo kanibalizmus. Jediná vec, ktorá ma pravdepodobne berie je masochizmus v zmysle, že som ochotný niečo podobné dopozerať. Strašne silný dokument, ktorý nenechá jediného diváka chladným. Zaráža ma fakt, s akým pokojom dokážu psychológovia a vyšetrovatelia rozprávať o beštiálnych činoch a zvrátených ľudoch. Celkovo dokument na vysokej náučnej a kvalitatívnej úrovni. Príklady sú síce (alebo našťastie) len tri, avšak sú podložené množstvom záberov, výpovedí analýz a rekonštrukcií. Pre podobných masochistov nič iné len odporúčanie. Kto to chce brať ako inštruktážne video, nech si dá radšej pohov. ()

Moena

Sérioví! Sérioví vrazi doprdele! Dost mi trhalo žíly, že si v dabingu nedokázali zjistit to úplně nejzákladnější rozdělení lidí o kterých překládali dokument. Ty skupiny jsou mimochodem v současné době pouze dvě, i když některé zdroje uvádějí i skupinu třetí (spree killer). Jinak k samotnému dokumentu. v první polovině mi dost vadilo, že se řečníci otírali o slavná jména, ale nezdělili prakticky žádné detailní informace. Naštěstí v druhé půli teorie ustupuje příkladům z praxe a hlavní trojice Fish-Chikatilo-Dahmer je prezentována poměrně zblízka a podrobně. Kdo se zajímá o historii sériových vrahů dokument si určitě najde, kdo ne, tak ho přejde bez povšimnutí. ()

Krt.Ek

Rozhodně to není špatný dokument, jak může z mého průměrného hodnocení vyplývat. Bohužel jsem ho viděl ve špatnou dobu. Přesněji řečeno, zhlédl jsem ho krátce po tom, co jsem zhltal speciál časopisu Epocha - 66 největších sériových vrahů v dějinách lidstva. A tam se A. Fishovi, J. Dahmerovi a A. Čikatilovi dost podrobně věnovali. Proto mě některé záběry a popisy vražd vůbec nepřekvapily, z čehož lze vyvodit prostý fakt - efekt nebo spíše pocit, že sleduji něco "senzačního", který se měl dostavit, se nedostavil. Dostavil se totiž už při čtení Epochy. 60% ()

Cappuccino

Veľmi mrazivá hodinka zo života masových vrahov. Miestami som mal chuť odvrátiť pohľad alebo si vnútorne nahovárať, že to všetko vlastne nie je pravda, že to je len väčšinová fikcia, vymyslená pre upútanie diváka, ale skutočnosť je taká, že som mal posledných šesťdesiat minút možnosť čeliť krutej realite, ktorá ma pomerne dosť rozhodila. Kvalitné rekonštrukcie, (fujky fuj) fotozábery a hrôzostrašné analýzy neskresľovaných a neokrášľovaných faktov. ()

Smok

Brutálne, surové, masakrálne. Jeden z najlepších mnou videných dokumentov. Tvorcovia mi sprostredkovali živý pohľad do zvrátených hláv tých najväčších úchylov za posledných 100 rokov. Super spoločnosť na piatkový večer. Odteraz sa na návštevách u cudzích podozrivých ľudí budem pred jedlom dívať do mrazničky. ()

• Čikatilo bol prvýkrát po zatknutí prepustený na slobodu, lebo ako člen komunistickej strany nemohol byť obvinený z takých ohavných činov. Chytený bol náhodou, keď ho hliadkujúci agenti videli vychádzať z lesa. (vander19)
  • Albert Fish sa obvinil prakticky sám, keď rodičom jednej zo svojich obetí napísal list o tom, ako ju zavraždil a následne zjedol. (vander19)
  • "Masoví vrazi" je chybný překlad amerického názvu "Serial Killers", protože masový vrah není podle terminologie forenzní psychologie totéž co sériový vrah. Správně by tedy měl český název znít "Sérioví vrazi". (Glowski)