Boat

USA, 2007, 8 min

Režie:

Scénář:

David Lynch

Tajomný ženský hlas, opustená loď na palube ktorej sa neskôr objavuje odhodlaný David Lynch a rýchla jazda dňom i nocou nevedno kam. Čo, ako, prečo.. Na tieto otázky si už tradične diváci temných projektov Davida Lyncha musia dať odpoveď sami. Ani tentoraz to nebude nič jednoduché. (Tomco)

bari68

Pre mňa absolútne nudné a nezmyselné. Ja viem, že David to myslel úplne inak , v tom aj spočíva tajomstvo ľudského podvedomia, ktoré má tento PÁN režisér geniálne. Avšak práve tu je vidieť , že pre iných je to takmer nestráviteľné. ()

BuddyO

S lístostí oznamuji, že Lynchův projekt Boat na mě nezapůsobil. Miluji jeho Rabbits, stejně tak i Darkened room, takže mi rozhodně jeho novější projekty nevadí, ale tohle jsem buďto nepobral, nebo Lynch ujel. 2* - 45% ()

asanakis

Zpočátku nuda, a hlavně otřesný záběry, jakoby si Lynch potřeboval otestovat novou kameru. Asi v půlce se cosi změní k lepšímu, přesto ale ne až tak, abych hodnotil výš. Ale hlavně.....tak rychlou loď bych chtěl taky! ()

Brasi odpad!

Taky si jednou koupím loď a natočím ji. Manželka k tomu pak namluví...inu, co ji napadne - nechám jí volnou ruku. Máte se na co těšit. A třeba se vás to i dotkne - tedy pokud po tom budete toužit. ()

JohnFarst

Jedine sa to fakt dá vysvetliť ako sen... Nič viac nič menej.. Surrealistické, uspávajúce a zároveň nezmyselné ako len sen a Lynch dokážu byť. ()

Mbeast

No...nechci shazovat tohle video, ale troufám si říci, že mnozí z nás by dokázali natočit film napínavěji. Opravdu domácí rozmar Davida Lynche. ()

Tomcat.C

Interpretace by měla vycházet z vodítek. To znamená z nějakých konkrétních faktů, které se z toho filmu dají vyčíst. Tak jsem ho (je) hledal a myslím, že našel... "Psi štěkali". To je podle mě ono. V celém filmu nevidíme a ani neslyšíme psi. To znamená, že ten hlas vůbec nepatří nějakému dřevu nebo lodi, ale nějaké skutečné ženě, která se na daných místech, které mi diváci sledujeme, vůbec nenachazí! Teď už pouze subjektivní pohled. "Nemohla jsem vidět". Myslím si, že sledujeme myšlenky ženy, která by chtěla usnout. Má zavřené oči, ale vzhledem ke skutečnému štěkotu psů, rušivému elementu, se jí to nedaří. "Byla jsem tak unavená". "Bylo to tak světlé". Když máme zavřená víčka, ale chtěli bychom usnout ve dne, ruší nás okolní světlo. "Ale chci ti říct, že jsem o tobě snila". Představuje si, že jede s nějakým mužem lodí, což ji navozuje ten správný pocit, aby i přes štěkot psů a denní světlo mohla spát... A podařilo se jí to. "Myslím, že usnu." Lynch se obrací k nám divákům a potvrzuje "Zabralo to." :-) ()

beryna

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo! Jediné, co tomu dávalo nějakou atmosféru, byl ten hlas, ale zbytek??? Zbytek mi přišel jako levná reklama na loď... ()

Lichty odpad!

Ano, a toto byl vítězný divácký klip ze speciálního dílu pořadu Natočto! - nejnudnější domácí video. Gratuluji Davidovi, může si hodit kostkou a když bude mít štěstí, vyhraje týdenní zájed do Severního Susexxu, kde bude probíhat výuka angličtiny pro nejmenší! ()

Freemantle

V hlavě Davida Lynche se usadily dvě zdánlivě paradoxní vlastnosti, jenž uchvacují diváky po celém světě - genialita a šílenství. Některá jeho celovečerní díla "Modrý samet" a "Mulholland drive", ve kterých diváka záměrně mate a nechává na pochybách, miluju. Ale krátkometrážní snímek "Boat" je na hranici filmového nevkusu a nefalšované devastace mistrovského talentu. Chápu (už to někdo předemnou poznamenal), že se najdou jedinci, kteří neváhají udělit plný počet, jelikož Lynch je režisér s velkým R a obrovský přínos do světa "vaginálního umění" (autor tohoto pojmenování - Bluntman). Já se ovšem snažím na filmy nahlížet tak, aby bylo dané hodnocení skutečným odrazem mé osobní spokojenosti. Ne jen pro slabost k režisérovi. "Boat" působí zvláštně - "neLynchovsky". Otázka zní: Je opravdu nutné nechávat diváka hledat za každým jeho snímkem hlubší podstatu a propadat se hloub do utkaných pavučin? Nemohu se zbavit pocitu, že v těchto necelých osmi minutách bylo natočeno amatérské home video, spojeno s momentálním nápadem bujné fantazie - doprovodem ženského hlasu, na jehož konci se podepsal režisér zvučného jména. ()

HarveyDent

Až najdu odpoved na otazky "Čo, ako, prečo.." a zjistím SMYSL tohoto videa, tak možná přidám pár hvězdiček, zatím ale je tohle to první co sem od Lynche viděl a musim si doplnit vzdělání jeho zdařilejšími kousky. ()

kubilov

Zvláštní. Kdyby tohle natočil kdokoliv jiný, úplně všichni by mu to nadávali. Jenže když to natočí šílenej feťák Lynch, tak se hnedka objeví spousta tupounů, který si snad myslej, že když mu tu budou lízt doprdele, třeba si je pozve do svýho dalšího dementního krátkometrážáku. ()