poster

Rockers

Hudební / Drama / Komedie

Jamajka, 1978, 100 min

Režie:

Ted Bafaloukos

Kamera:

Peter Sova
 • Zíza
  **

  Hudba dobrá, ale to je tak vše. Zbytek šel naprosto mimo mě.(21.7.2016)

 • Asgy
  ***

  Pohodová "zelená hudba", i věčně vykouření a vymaštění rastamani, ale to je tak asi všechno. Děj je neuvěřitelně stupidní, a pokud člověk nemá trošku vztah k reggae, tak je to spíš ztráta času. *** No ještě bych dodal, že po přečtení komentáře od Superpera musím naprosto souhlasit, a nejvíc s větou "Hlavní hrdina je vlastně jen zmaštěněj debil, co si neumí ani zamknout motorku a balí tam kundy, když má přitom doma ženu a tři děti na který sere.". To sedí perfektně :).(8.10.2009)

 • showxman
  ****

  Neubráním se srovnání s českými komediemi 80' let. Rockers jsou s trochou nadsázky takové Slunce, seno z Jamajky. Nabízí jedinečné nahlédnutí na předměstí Kingstonu do svérázné komunity rasta. Rockers se vyznačují originální hudbou, slangem, kterému stěží rozumí i v anglicky mluvících zemích a nezměnitelnou atmosférou.(30.9.2009)

 • GiorgioB.
  ***

  Zajímavá sonda do života pravých rastafariánů. Chudoba, hudba, marihuana, zápletka nekomplikovaná, takříkajíc ze života. Hlavní hrdina byl docela sympatickej, v rámci možností pozitivní pohodovej týpek. V reggae se neorientuju, ale hudební složka byla příjemná, stejně jako nekomplikovaná struktura a pomalý rytmus vyprávění.(25.7.2012)

 • Superpero
  ****

  Nečekejte děj ani nějakou smysluplnost toho všeho. Čekejte jen reggae a spoustu patois řvaní. Mě se to líbilo, protože mám k tý hudbě vztah a je zajímavý vidět legendy jako jsou Inner Circle nebo Gregory Isaacs či Burning Spear takhle ve filmu zamlada. Ten film má všechny klady rastafariánství, ale i všechny zápory. Hlavní hrdina je vlastně jen zmaštěněj debil, co si neumí ani zamknout motorku a balí tam kundy, když má přitom doma ženu a tři děti na který sere. Ale jako dobrou náladu a chuť se zhulit z toho mít budete :)(10.6.2009)

 • - Horsemouthova manželka, kterou hraje Monica Madgie Craig, je jeho manželka i v reálném životě. Jejich 3 děti hrají ve filmu také. (Asgy)

 • - Prakticky všichni obsazení herci jsou přední reggae muzikanti z Jamajky. (Asgy)

 • - Ashley Higher Harris je léčitelem nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti. Během natáčení vyléčil zvukaři alergii. (Asgy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace