Rockers

Hudební / Drama / Komedie

Jamajka, 1978, 100 min

Ted Bafaloukos

Peter Sova

Neubráním se srovnání s českými komediemi 80' let. Rockers jsou s trochou nadsázky takové Slunce, seno z Jamajky. Nabízí jedinečné nahlédnutí na předměstí Kingstonu do svérázné komunity rasta. Rockers se vyznačují originální hudbou, slangem, kterému stěží rozumí i v anglicky mluvících zemích a nezměnitelnou atmosférou.(30.9.2009)

Pohodová "zelená hudba", i věčně vykouření a vymaštění rastamani, ale to je tak asi všechno. Děj je neuvěřitelně stupidní, a pokud člověk nemá trošku vztah k reggae, tak je to spíš ztráta času. *** No ještě bych dodal, že po přečtení komentáře od Superpera musím naprosto souhlasit, a nejvíc s větou "Hlavní hrdina je vlastně jen zmaštěněj debil, co si neumí ani zamknout motorku a balí tam kundy, když má přitom doma ženu a tři děti na který sere.". To sedí perfektně :).(8.10.2009)

Nečekejte děj ani nějakou smysluplnost toho všeho. Čekejte jen reggae a spoustu patois řvaní. Mě se to líbilo, protože mám k tý hudbě vztah a je zajímavý vidět legendy jako jsou Inner Circle nebo Gregory Isaacs či Burning Spear takhle ve filmu zamlada. Ten film má všechny klady rastafariánství, ale i všechny zápory. Hlavní hrdina je vlastně jen zmaštěněj debil, co si neumí ani zamknout motorku a balí tam kundy, když má přitom doma ženu a tři děti na který sere. Ale jako dobrou náladu a chuť se zhulit z toho mít budete :)(10.6.2009)

• Zíza

Hudba dobrá, ale to je tak vše. Zbytek šel naprosto mimo mě.(21.7.2016)

Zajímavá sonda do života pravých rastafariánů. Chudoba, hudba, marihuana, zápletka nekomplikovaná, takříkajíc ze života. Hlavní hrdina byl docela sympatickej, v rámci možností pozitivní pohodovej týpek. V reggae se neorientuju, ale hudební složka byla příjemná, stejně jako nekomplikovaná struktura a pomalý rytmus vyprávění.(25.7.2012)

• - Horsemouthova manželka, kterou hraje Monica Madgie Craig, je jeho manželka i v reálném životě. Jejich 3 děti hrají ve filmu také. (Asgy)

• - Prakticky všichni obsazení herci jsou přední reggae muzikanti z Jamajky. (Asgy)

• - Ashley Higher Harris je léčitelem nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti. Během natáčení vyléčil zvukaři alergii. (Asgy)