Sketchbook ~full color'S~ (TV seriál)

• Japonsko

スケッチブック ~full color`s~

• japonský

Sukecchi bukku: Furu karâzu

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2007, 13x24 min

Plachá Sora, trhlá Nacumi Asó a rozvážná Hazuki spolu navštěvují výtvarný kroužek vedený sympaticky excentrickou učitelkou Kasugano. Společně jezdí na výlety, společně se učí, ale hlavně společně kreslí. Sketchbook bych nejspíše přirovnal k Azumanze. Máme tu prostředí střední školy, spoustu komediálních momentů, středoškolačky, minimum opravdu negativních prožitků a neřeší se milostné problémy. Odlišnejší je pomalejší tempo výpravění, větší "poetičnost" (přece jen, kreslení je umění) a větší důraz na vnitřní svět hlavní hrdinky, Sory. Výsledkem je směs, která člověka pobaví (komediální duo senpai Fú a Rjó, a nejen ony, tohle umí :D ) a zároveň příjemně uklidní. Seriál je, jak už to u podobných žánrů bývá, epizodický. *****, ač těsně.(3.1.2008)

Krásná a pohodová záležitost u které se příjemně relaxuje a dokáže vyloudit úsměv. Pro milovníky klidných, veselých a příjemných anime, fanoušky (nejen) kreslených koček, maňásků a podivných děvčátek je tohle prostě povinnost. Navíc tenhle styl animace se mi líbí a ta hudba, to je balzám... Krásných 9/10(1.3.2017)

Velice příjemné, mírumilovné anime, u kterého jsem měl neustále pocit, jakoby se čas zastavil a já mohl jen rozjímat... sice jsem si musel taky pár dílů na pomalé tempo zvykat, ale jak bývá hodně u anime zvykem, chytlo mě to naplno po 6. díle :) . Po dodívání jsem opravdu hodně dlouho uvažoval o koupi skicáku. Je to tak mezi 4 a 5, ale kvůli Kate dávám 5* :-)(25.5.2009)

Dievča má rado mačky... Dievča je tak trochu dosť rojko... Po tretej časti som si už konečne uvedomil, že od tohoto nemôžem mať vysoké očakávania (neviem prečo, čakal som komédiu - alebo aspoň dáky zaujímavejší príbeh)... No a keď sa tie mačky začali v piatej časti ešte aj medzi sebou rozprávať - to som už úplne rezignoval, vypol (myseľ, nie seriál) a prestal tu hľadať akýkoľvek zmysel... A to bolo asi dobre, pretože druhú polovicu som si už celkom užil... Je to síce celé také milé, pekné, príjemné, pohodové (až to lezie na nervy, ale nakoniec vás to aj tak dostane)... hlavná postava mi bola, napriek svojej prehnanej bojazlivosti, veľmi sympatická a tá ich učiteľka - to bolo tiež riadne číslo... ^_^ ...silné, no "iba" 3*(30.4.2011)

Nejpoklidnější anime, nejsympatičtější hlavní hrdinka a nejživější vzpomínka na dětství. Sketchbook mi připomněl kouzlo toho, když vám je dvanáct a váš nezkažený pohled na svět je to jediné, co uznáváte. Kdy jakýkoli vnější dospělý vliv škodí a cesty ze školy s kamarády nezatěžuje sebemenší starost. Člověk má najednou chuť se rozběhnout někam ven a udělat cokoli, co by ho přimělo se tak cítit - alespoň ještě jednou.(5.12.2010)