Pat a Mat: Natírají podlahu

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Česko, 2003, 8 min

Ladislav Pálka
  • BlackMount

Pat a Mat řeší problém znečištěné podlahy za pomoci několika plechovek s barvou, koštěte a čajové konvice. I přes vynález tohoto šikovného udělátka pro pohodlné natírání se nevyhnou maléru, z něhož je nakonec dostanou obyčejné nůžky. Tohle je velmi slabá epizoda s minimem vtipu a nevýrazným závěrem.(30.9.2008)

Pohádka typická pro Českou republiku. K srdci mi moc nepřirostla, ale to neznemaná, že nedokážu ocenit filmové kvality.(12.1.2009)

Pat a Mat mě dokážou rozesmát v každém svém příběhu. Tyhle novější epizody už sice úplně nedosahují kvalit těch "původních", ale pořád jsou zábavné, zejména z toho důvodu, že jsou naprosto dokonale okoukané ze života. A to ze života v naší zemi, kde se každý cítí být kutilem a odborníkem na všechno.(6.11.2016)

opět dva telecí mozečky v koukám ne moc profláknutém dílu... 70%... k vidění zde: http://youtube.com/watch?v=CaLQxP744Vc(31.1.2008)

Pat a Mat jsou pro mě nádhernou ukázkou Čechů. Všechno by chtěli, většinou co nejlevněji, mají pocit, že to ovšem zmáknou sami a i když se to nepovede, chyba není v nich a výsledek je dobrý i tak. Je neuvěřitelný, jaké titěrnosti dovedou výtvarníci vymyslet, jaké detaily promakat. Pro mě naprostý skvost a záležitost, kterou si nenechám ujít.(22.3.2009)