Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (4 186)

plakát

Bodyguard (2018) (TV seriál)

Je to řemeslně bezmála dokonale natočené, vymyšlené i zahrané, ale v podstatě je to pořád dokola omílaná pohádka o hloupém Honzovi, který se nakonec ukáže jako ze všech nejchytřejší.

plakát

Audience u královny (2021) (divadelní záznam)

Pro Velké Brity to asi musí být větší zážitek než pro našince, ale i s touto výhradou je to moc povedené představení moc povedeně napsané hry.

Edmond (2018)

Někdy je to půříliš přímočaré, takhle dílo - jako přesný odraz skutečnosti - nevzniká. Na to, aby to nebylo křečovité, je to zase málo komedie, i když na několik místech jsem se nahlas zasmál. Nicméně Cyrano je natolik vděčné téma, že sem tam nějaký prohřešek unese.

Pravda (1960)

Pěkné, nepříliš zestárlé soudní drama, jehož hlavním motivem je konstatování, že na světě je tolik pravd, kolik je na něm lidí.

plakát

Omyl doktora Moresiniho (1988) (TV film)

Nadřazení dogma nad pravdu, stupidnost a zlovůle tupé ideologie... Už to nemá ty grády jako za totáče, ale pořád je to nadprůměrná inscenace.

plakát

Strážmistr Topinka (2019) (TV seriál)

Kristepane, něco tak pitomého se jen tak nepovede. Ani vtip ani napětí, herci nevědí, co s tím, a propadají se z bezradnosti do trapnosti, těžko uvěřit, že za to  televize utratila peníze.

Prostřihy (1993)

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se v té změti postav, načatých témat a situací orientoval, ale jakmile jsem se chytil, docela mne to vtáhlo. Kaliedoskop hloupostí, necitelností, falše a povrchností se točí dlouho v roztříštěných sekvencích, ale nakonec se naráz složí do rozumitelného a výmluvného obrazu.

plakát

Pani Berta Garlanová (1989) (TV film)

Možná jsem měl díky autorovi předlohy (Arthur Schnitzler) přehnané očekávání, ale moc jsem se nebavil. Celé to byla nějaké ušmudlané, chvílemi až nudné, po konci člověk zjistil, že se vlastně až tak moc nedělo ani nestalo.

Deník strojvůdce (2016)

Trochu střelená a trochu smutná, každopádně vkusná komedie o obtížném tématu úrazů a sebevražd na železnici.

plakát

Quigley u protinožců (1990)

Velmi příjemné překvapaní. Australský western, navíc Tom Selleck takénení zrovna můj oblíbenec... Ale když jsem k filmu odhodlal, říkám: povedený příběh, dobře zrežírovaný a výtečně zahraný. Chce to jen mít rád westwernový žánr.