Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Dokumentární
  • Krimi
  • Krátkometrážní

Recenze (4 274)

plakát

Chlast (2020) 

Malinko je to antialkoholová agitka. Nicméně je provedená tak profeionálně, že to zase až tolik nevadí. Moc filmu pomáhá ekvilibristika Madse Mikkelsena.

plakát

Tenkrát podruhé (2019) 

Milý, francouzsky úsměvný, chutný film o věcech, o kterých každý občas přemýšlí. Vše plyne do značné míry vlastně samozřejmě, přitom nápad a námět je zcela originální.

plakát

Naprostí cizinci (2016) 

Zdá se to jako přešpekulovaná karikatura skutečného života, ale je to jeho přesná skica. Jestliže bychom se v jakémkoliv společneství v jednom okamžiku každý o každém dověděli pravdu, následovaly by kruté a nevratné tragédie. Ve filmu se to dá snést, dokonce je to zábavné.

plakát

Narušitel systému (2019) 

Film o tom, že komu není do vínku dáno, není mu pomcoci. Děj zdržují poněmecku "umělecké" zamlžení scény, překvapí poněkud brutální "neamerický" závěr, který by divák mohl očekávat.

plakát

Jiná smečka (2021) 

Další film na podobné téma. Tentokrát v maďarských kulisách a s evropským závěrem, který je očekávaný, ale který si divák nepřeje.

plakát

Klec (2019) (TV film) 

Nesdílím zdejší všeobecné nadšení. Všechno se občas příliš vleče, motivy se opakují, chvílemi děj ztrácí napětí, protože postavy jsou ploché, jednoduché a předvídtelné. Scénárista i režisér se shlížejí v podobných slavných filmech se stejnou tématikou, ale jen shlížejí.

plakát

Delikatesa (2021) 

Naivňoučký příběh, který povyšují kostýmy, exteriéry, interiéry a herecký výkon Grégory Gadeboise. Nejzajímavější je, že se zde pořád vaří a jí nějaké dobroty.

plakát

Kolize (2019) 

Je to pěkně seěroubované, jenže už začínám mít dost filmů o tom, jak jsou všichni smutní, když jim někdo blízký umře, a jak se autoři zuby nehty snaží, abych byl smutný i já. Pravda, trochu jsem i byl. Navzdory ne zrovna srozumitelnému a logickému závěru.

plakát

Bod varu (2021) 

Dlouho jsem nechápal, proč se film přes všechny konflikty a rozmíšky tak vleče. V závěru se všechno zúročilo, vysvětlilo a dostalo neuvěřitelné grády. Skvělí herci a nejskvělejší Stephen Graham.

plakát

Mistr (2020) 

Silný příběh, zejména pokud je pravda, že je inspirován skutečností. Občas však z filmu trčí, jak jsou některé sekvence kvůli větší dramatičnosti přitahovány za vlasy.

Reklama

Reklama