Mladí srdcem

• USA Young at Heart (více)
všechny plakáty

Partička amatérských hudebníků ve věku mezi 75-93 lety oslňuje se svou jedinečnou show, kamkoliv se vypraví. Strhující nadšení úžasných lidí, kteří nebudou nikdy za zenitem a dovedou si život užívat navzdory všem těžkostem, okouzlí každého, kdo je potká! (oficiální text distributora)

Petrus1

Původně jsem si myslela, že se bude jednat o dokument o nějakých šedesátiletých smažkách, kterým se nechce ze scény, ale když na začátku „naběhla“ ta bábina a začala zpívat Should I Stay or Should I Go, zůstala jsem zírat a věděla, že tohle bude nářez. A byl. Oni sice většinou milujou klasiku, ale to by byla celkem nuda zpívat. Nešlo tu jen o hudbu, ale i o emoce a smutek a o to, že i důchodci umí být správně prdlí. Nejvíc mi imponovala paní, která v 70 začala dělat striptýz a slavila s tím úspěch dalších dvacet let! Tak to je úlet. Navíc byla podobně chlípná, jak já (někdo by mohl vyprávět ;-)). Doufám, že mi to taky vydrží až do důchodu! A nezpívají si jen pro sebe, ale cestují i za moře. „Jezdili jsme z kontinentu na kontinent, až jsem z toho inkontinentní.“ A ten 80-ti letej stařík je taky pěknej kanec. Prej je sex po sedmdesátce delší a užijete si víc legrace. Tak to asi nezjistím, protože takovýho věku se se svým nezřízeným životem nedožiju. :-) Taky jsem se dozvěděla recept na dlouhé manželství – je založeno na lásce a důvěře. „Já ji nemiloval a ona mi nevěřila.“ No, a když tato banda začala zpívat, měli i drsňáci z kriminálu co dělat, aby jim nevyhrkly slzy. Tito staříci mají můj neskutečný obdiv. „Dáš si trochu šnapsu, zlato?“ ()

markotter

Hodnotím jako dokumentární film. Ten byl natočený průměrně. Celkový pocit z filmu je ale daleko pozitivnější. Zpěváci ve věku 76-93 totiž tomu dali teprve tu správnou šťávu. Jejich covery známých pecek byly naprosto strhující. ()

hull

Should I Stay or Should I go? Já jsem zůstal a nelitoval. Už minimálně kvůli interpretaci mé oblíbené písničky Fix you v podání "Young at Heart". Dělá tohle vaše bába nebo děděk? :D JO, abych nezapomněl ty staříci jsou trochu ulítlí. ()

whenry

Stáří neberou na vědomí. Jsou sví. Mají plány, vizi, talent, špetku extravagance a emormní chuť do zpívání. Parta stejně založených vrstevníků přináší nefalšované zážitky, chvíle nabité emocemi. Vděčné téma, strhující dokument! ()

Kibernet

Tak to je tedy fakt bomba - v poslední době jsem viděl několik autorských dokumentárních filmů z americké produkce a začínám před nimi mít docela respekt. V tomhle případě je to silné téma života, stáří a smrti - i když ten rokenrol je pochopitelně jen jednou z možných cest, jak se stářím bojovat. Obával jsem se standardního amerického patosu, ale tenhle dokument je vyjímečný i tím, že se mu dokázal vyhnout. Za to ta poslední * !! ()

HaiWithLove

Miluji hudbu. Nejsem milovník dokumentů. Ale tohle mě dostalo. Důchodci, kteří i přes zdravotní problémy vystupují před lidmi a zpívají s takovou energií, že o spoustu let mladší generace by jim mohly závidět. Mají můj obdiv a uznání. Celou dobu jsem si říkala, že až budu stará, chci dělat to co oni….vždyť hudba pomáhá lidem překonat spoustu problémů a Mladí srdcem nám to dokazují. ()

sinom

Jednoduchy a krasny dokument o nezlomnosti ludskeho ducha, priatelstve az za hrob a v ktorom ide o hudbu az na prvom mieste. Ked si ho pozriete, uz si nikdy nepoviete, ze ste na nieco stary. Dojimave az k slzam, samozrejme ak vam pri predstave dochodcov spievajucich rokenrolove klasiky nevstavaju vlasy dupkom:) ()

fifany

V televizi jsem chytila jenom náhodným přepínáním, naštěstí od začátku, protože jsem se od toho pak celý 2 hodiny nemohla odtrhnout... Koukala jsem, usmívala se a brečela a říkala si, že jsem už dlouho nic tak opravdu pěknýho neviděla. Doufám, že budou brzo opakovat a že staříci třeba někdy dorazí do ČR :-) ()

Kokutek

Až budu velmi starý muž, chcu se smát a zpívat a bejt takovej optimista jako parta těchto dědečků a babiček. Tenhle film je emočně nakažlivej. ()

efialtes

Slyšet zpívat v podání už opravdu velmi starých lidí Schizophrenii od Sonic Youth a další pecky včetně Ramones nebo „Crash“:) je neuvěřitelný zážitek.Velmi silné,dojemné a zároveň plné naděje,zvláště pro pro nás,co si (pokud se tak úctyhodně vysokého věku dožijeme) také budeme chtít na stará kolena zazpívat.Najde se šikovný a trpělivý sbormistr(Kulínského se už v tom věku nemusíme obávat),co s námi nazkouší „Má ji motorovou“?Základ bude ovšem pamatovat si cestu do zkušebny.. ()

Fixa

Ach jo. Dokument, při kterém jsem měl na začátku pocit, že jde o těžkou vykonstruovanost. Kdo by nešel na koncert staříků, zpívajících např. "Should I Stay or Should I Go" od kapely Clash. Show business těžkýho kalibru. Ale když vidíte, jak to ty babičky a děduly baví, že je to smyslem jejich žití......... No, prostě v tom business už nevidíte. Vidíte jen lidi, kteří chtějí žít naplno. Vědí, že už mají málo času a proto tomu dávají vše! Dostalo mě to a všechny body dávám jim, za tu jejich vitalitu, při překážkách, které na sklonku života musejí překonávat !......a samozřejmě trpělivému sbormistrovi :-) ()

Cardik

Jeden z nejsilnějších zážitků u TV. Dítě nikdy neřeší, jestli je něco správně nebo špatně - prostě dělá to, co ho naplňuje radostí... V dospělosti na to úspěšně zapomínáme a masky zase odhodíme, až nám začíná téct do bot... Kéž bych si také mohl v devadesáti zazpívat s kapelou "Twenty-twenty-twenty four hours to go I wanna be sedated..." ;o) ()

thymus

Při sledování tohoto téměř dokumentu jsem si říkala, že by nám neškodilo mít trochu z té americké nátury. ()

Mr.Neutron

Děti a důchodci jsou vždycky upřímní a bezprostřední. Děti protože ještě nejsou zatíženy konvencemi, staříci a stařenky protože už nejsou zatíženi. Dokument o lidské vitalitě a síle postavit se se vzpřímenou hlavou osudu, který porazit nejde. Nejlepší scenáře píše život a velmi smutná scéna s Forever Young je neuvěřitelně nabitá pozitivními emocemi jak na straně vystupujících, tak diváků. Poselství: 8/10 zkušených sólistů doporučuje položit se do songu s dostatkem kyslíku ... ()