Hlavnou hrdinkou filmu je Stella, ktorá sa dlhší čas márne usiluje študovať herectvo, napokon ju však napriek očakávaniam prijmú na súkromnú školu Matteusza Gdulu. Stella je ctižiadostivá, ale nie veľmi talentovaná, kvôli čomu sa rýchlo stane terčom posmeškov ostatných spolužiakov. Jej jedinou priateľkou sa stane plachá Cecile. Od nej sa dozvie o Gdulovi, tajomnom zakladateľovi školy a jeho podivných vyučovacích metódach. V 70. rokoch prišli o život viacerí jeho študenti. Gdula spáchal samovraždu a jeho výučba bola zakázaná. Keď však jedna zo študentiek záhadne zmizne a z uzatvoreného, rozpadnutého krídla budovy sa začnú ozývať podivné zvuky, Stella začína tušiť, že Gdulove praktiky sa na tejto škole ani zďaleka neskončili. Teraz má len jediný cieľ: zúčastniť sa na Gdulovej vyučovacej metóde, a to aj v prípade, že by ju to malo stáť život... (ricci.s)

Sticks

Áno v poslednej tretine sa to pekne zdvihne, ale kto má vydržať tie prvé dve tretiny? Marschall hlavne potrebuje poriadneho scénaristu a neťahať to sám, inak si môže svoju produkciu strčiť do hotelových televízii v Nemecku. Gitara s basou pekné, ale chcelo by to skúsiť dačo iné. Malé plus za pointu a hlavnú hrdinku. ()

Zoltar78

Tak tohle byl až nečekaně velkej zážitek! Inspirace Argentovou Suspirií je nezpochybnitelná a vůbec mi to nevadilo. Naopak. Řekl bych, že se mi Masky dostaly pod kůži ještě víc než již zmiňovaná italská klasika. Přestože film není rozhodně dokonalej, je to nehoráznej nátěr, kterej mi bude v hlavě ještě dlouho doznívat... PS: Tu pátou hvězdičku dávám za hudbu. V jednoduchosti je prostě krása! ()

Pan.Antonin

Tohle mi teda vůbec nesedlo. Ať už celkovou atmosférou snímku, či jednotlivými motivy a herectvím. Dokoukal jsem to jen kvůli pasivnímu procvičení němčiny a druhou šanci tomu dám až budu mít nakoukané ty snímky, kterými se to inspirovalo. Takhle to asi doporučím jen znalcům starého italského hororu, jinak to podle mne nemá smysl vidět. ()

naytsirk

Toho vizuálu ze sedmdesátých nebo osmdesátých let jsem se nejprve trošku zalekl, ale netrvalo dlouho a přistoupil jsem na něj… I když film nepřináší nic nového, něco v něm mě nenechalo, abych se ani na chvilinku nudil… občas to tam logiku postrádalo, některé situace byly směšné, ale celkově to působí velmi dobře. A nemůžu si pomoct, ale trochu Lynche tam bylo a ten zaver, to bylo jak ze SAW…. ()

frantad

Moc pĕkný film ze zajímavého prostředí. Sadističtí Poláci, občas nĕjaké to špendlení kordem, skvĕlá atmosféra. Nĕmci hororové filmy točit také umí. Za ten zbytečný homosexualismus jeden bod dolů. ()

Snakefinger

Velmi intenzivní psycho thriller z nízkorozpočtové a určitě indie produkce, který Vás vtáhne do děje a nenechá ani minutu chladným. Totálníé psycho nářez. Explotační scény taky jdou, ale nehrajou zde prim, a to je jedině dobře. Geniální dílo. ()

lineker

Strange-horor, který Vás dokáže zaskočit fatálními hloupostmi, ale zároveň i strhnout podivnou, tajemnou atmosférou. Dostat to do rukou produkce s většími finančními možnostmi, vznikl by možná špičkový film. ()